SAMSUNG_072024 Advertisement SAMSUNG_072024 Advertisement SAMSUNG_072024 Advertisement

Môže kryt na mobil blokovať signál či spôsobiť prehriatie smartfónu? Poznáme odpovede

Tlačové správy
3

Ak ste si nedávno siahli hlbšie do peňaženky a kúpili nový nablýskaný iPhone, budete ho chcieť čo najdlhšie udržať v špičkovom stave. Rozhodnete sa preto pre kúpu ochranného krytu. V súvislosti s nimi však existuje niekoľko pochybností. Ktoré to sú a aká je pravda?

Blokujú kryty na mobil signál?

Dobrou správou je, že väčšina krytov na mobil nemá vplyv na príjem signálu - rádiové vlny, Wi-Fi, Bluetooth. Avšak niektoré materiály môžu predstavovať bariéru, ktorá príjem oslabí.

Plastové/silikónové obaly

Pri obaloch vyrobených z plastu (TPU) alebo silikónu sa nemusíte obávať - kvalita signálu nebude dotknutá a smartfón bude chránený pred poškodením a škrabancami.

Vedeli ste, že suma za výmenu LCD displeja pri iPhone 12 za originálny náhradný diel z dielne Apple sa môže vyšplhať až nad sumu 200€ ? Ochranný kryt na iPhone 12 sa teda oplatí.

Obaly z karbónových vlákien 

Uhlíkové, resp. karbónové vlákno je populárnym materiálom pri výrobe krytov na mobil, avšak práve pri nich sa môžete stretnúť s negatívnym vplyvom na príjem signálu. Ten môžu mať aj puzdrá s magnetickými klipmi alebo inými kovovými aplikáciami. Nie je to však pravidlom.

Výrobcovia dokážu vďaka dobre nadizajnovanému modelu minimalizovať alebo úplne odstrániť potenciálne problémy - napr. zmena umiestnenie antény tak, aby nebola blokovaná časťami z karbónových vlákien.

Môže kryt na mobil spôsobiť prehriatie?

Kryty samy o sebe nespôsobujú prehriatie, môžu však zadržiavať teplo generované vnútornými komponentami mobilného telefónu - efekt dlhodobého používania, kedy častice vykazujú vyššiu kinetickú energiu alebo vystavenie slnečnému žiareniu.


Zdroj: mimagephotography / Shutterstock.com

Ako funguje ochladzovanie smartfónov

Na rozdiel od laptopov a počítačov, smartfóny sú príliš malé na to, aby sa do nich dali zabudovať rôzne chladiace mechanizmy (ventilátory, vetracie otvory atď.) Aby sa zabránilo prehrievaniu, na výrobu sa používajú rozvádzače tepla, ktoré ho rozptýlia. Mnoho telefónov má z toho dôvodu hliníkový rám - hliník je skvelý tepelný vodič. Puzdro, ktoré chráni mobil, tento rám zakrýva a tým zadržiava vygenerované teplo.

Záleží však aj na materiáli, z ktorého je kryt na mobil vyrobený.

Plastové/silikónové obaly

TPU aj silikón predstavujú slabé vodiče, tzn. zachytávajú teplo a môžu narúšať prirodzený spôsob ochladzovania telefónu. Aj napriek tomu, sú najpoužívanejším materiálom na výrobu ochranných puzdier (napr. kryt na iPhone 11).

Kožené/drevené obaly

Tieto materiály sú tepelné izolanty - teplo vyžarované z vnútorných komponentov zadržiavajú a neodvádzajú ho von. Z toho dôvodu môže dochádzať k prehrievaniu. Ich využívanie nie je až tak časté. Ide skôr o dizajnové modely.

Obaly z karbónových vlákien a hliníka

Aj keď sa jedná o pomerne objemné a hrubé kryty, nemusíte sa obávať. Karbónové vlákna a hliník sú dobré vodiče, ktoré vášmu mobilnému zariadeniu pomôžu zbaviť sa prebytočného tepla.

Prvá pomoc pri prehrievaní

  • vypnite aplikácie bežiace na pozadí a nepotrebné funkcie (napr. Wi-Fi),
  • vypnite mobil  / prepnite ho do leteckého módu,
  • ak bol príliš dlho vystavený slnku, preneste ho do tieňa na chladné miesto,
  • zložte z neho ochranný kryt,
  • nepoužívajte mobil počas nabíjania (dávate tak hardwaru naozaj zabrať). 

Zhrnutie

Je len malá pravdepodobnosť, že kvalitný kryt na mobil bude blokovať signálu. Väčšina používaných materiálov nemá vplyv na príjem rádiových vĺn. Pozor však na to, z akého zdroja ich kupujete - aj keď lacné obaly z internetu nezaťažia vašu peňaženku, nemusia byť zárukou kvality. Prehrievanie smartfonu nie je spôsobené samotným krytom, avšak môže pôsobiť ako izolant, ktorý zadržiava teplo generované vnútornými časťami zariadenia (napr. pri dlhodobom používaní alebo nabíjaní).

Úvodné foto zdroj: Polina Yanchuk / Shutterstock.com

Zobrazit Galériu

seocentrum.sk

Všetky autorove články

3 komentáre

is cialis effective reakcia na: Môže kryt na mobil blokovať signál či spôsobiť prehriatie smartfónu? Poznáme odpovede

20.6.2024 13:06
0 years and living in Denmark between January 1, 1995 and December 31, 2011, we assessed the association between the use of fertility drugs and the risk of malignant melanoma <a href="http://cialis.lat/discover-the-best-prices-for-cialis">cialis cost</a>
Reagovať

buy dapoxetine tablets online india reakcia na: Môže kryt na mobil blokovať signál či spôsobiť prehriatie smartfónu? Poznáme odpovede

1.3.2024 13:03
<a href="http://prilig.buzz">how to buy priligy im 16 years old</a> It appeared that SH seemed be an antiaging remedy
Reagovať

Na porovnanie treba použiť lacný android telefón, nie najdrahší ajfón. Čo myslíte, koľkým to pomôže? Och a vraj seo :-( reakcia na: Môže kryt na mobil blokovať signál či spôsobiť prehriatie smartfónu? Poznáme odpovede

27.2.2022 17:02
Ľupko, to si porovnával s ajfounom? To prečo zasa? Ty robíš reklamu na swapí? To nik nekupuje. Každý má lacného androida, vieš mój? Ľupko, ta to vy ňe seo, vy biznis optimalizejšn pre epl. Prepálený článok toto. Nikto nechce v tejto kríze drahý epl a vy ho tu reklamujete? Ta vy normáľňi? To treba použiť dajaký realme8 za 2 sotvečky, či note11 ta ňé ajfón. Tým nám dávaš najavo, že sme šupáci a ty robíš Ľupko mój ľen pre bohatých :-( Spravil si si u mňa zlú reklamu Ľupko, neodporučím ťa známym, bo viem, že chceš vyžrať len mój za ceny apple, to ňé my tu na toto, my na akciju zvyknutí, zľavku, vieš mój?
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať