SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Na YouTube už môžete pozerať filmy zadarmo. Má to však háčik

0

YouTube koncom októbra pridal do svojej ponuky filmy, ktoré môžete sledovať zadarmo, hoci správy o tejto funkcii sa začali objavovať len minulý týždeň. V pravidelných intervaloch sa v nich však budú objavovať vyskakovacie okná komerčných inzerentov. Google síce odmieta uviesť, ako často uvidíte reklamy počas sledovania filmu, no niektoré správy hovoria o 10 a viac reklamách.

Filmy zadarmo prichádzajú vďaka dobrým vzťahom Googlu s veľkými hollywoodskymi filmovými štúdiami. Nečakajte, že v ponuke uvidíte hity, no atraktívnejšie tituly sa nájdu. Je tu napríklad Terminátor I či Rocky I až V, samozrejme, bez dabingu či titulkov. Úplný zoznam filmov je na tejto adrese

Rohit Dhawan, riaditeľ produktového manažmentu YouTube, sa vyjadril, že "bezplatné filmy s podporou reklamy predstavujú dobrú príležitosť pre používateľov aj inzerentov, ktorí tak môžu mať svoje reklamy v kvalitnom videu."

Funkcia ešte nemôže konkurovať streamingovým službám podporovaným reklamou, ako je napr. Hulu, ale v budúcnosti sa výber bezplatných celovečerných filmov má rozšíriť. Služba je však určená len pre amerických používateľov, takže filmy si môžete pozrieť len v prípade, že sa prihlásite s americkou IP adresou.

Zdroj: gizmodo.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
YouTube video internet web online pocitac zabava notebook Google

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať