SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Na tržby SAS nemali podľa analytikov IDC negatívny vplyv konkurenčné tlaky od nových ani od zavedených dodávateľov

Tlačové správy
0

Softvérová a poradenská spoločnosť SAS je za minulý rok najväčším dodávateľom softvéru pre predikcie a pokročilé analýzy dát na svete. Vyplýva to z globálneho porovnania poskytovateľov softvéru pre biznis inteligenciu a analýzy dát, ktoré urobila konzultačná firma IDC. Tržby SAS-u v tejto oblasti od roku 1997, kedy IDC zverejnila rebríček prvýkrát, neustálu rastú, pričom v roku 2015 sa medziročne zvýšili o vyše 8 %. SAS vďaka tomu dosiahol trhový podiel 31,6 %.

Napriek útokom konkurentov – od start-upov, open-source nástrojov až po zavedených dodávateľov – SAS na trhu softvéru pre prediktívnu a pokročilú analytiku naďalej dominuje. Za úspech vďačí sčasti širokej funkcionalite a výkonnosti softvéru a čiastočne svojmu biznis modelu,“ konštatujú analytici IDC v správe. Firma licencie vždy spoplatňovala formou predplatného, takže jej finančné výsledky nie sú ovplyvnené prechodom zákazníkov do cloudu, v ktorom sa platí za softvér ako za službu.

Podľa analytikov nemalna SAS negatívny dopad ani tlak nízkonákladových produktov od firiem Microsoft, Amazon či Salesforce, ktoré prispeli k poklesu výnosov napríklad vo firmách IBM a Oracle.

SAS od svojho vzniku reinvestuje do výskumu a vývoja nemalé prostriedky, aktuálne viac ako pätinu tržieb. Tieto investície sa odzrkadľujú aj v úspechoch medzi zákazníkmi, ktorí majú k dispozícii tie najmodernejšie technológie. Za úspechom a dominanciou SAS-u stojí okrem iného aj skutočné zameranie na problémy klientov. SAS je jedna z mála IT firiem, ktorá k softvéru poskytuje na lokálnej úrovni aj kvalitné biznis poradenstvo,“ uviedla Hana Kvartová, riaditeľka spoločnosti SAS pre Českú republiku a Slovensko.

Redakcia

Všetky autorove články
SAS

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať