SAMSUNG_032022 Advertisement SAMSUNG_032022 Advertisement SAMSUNG_032022 Advertisement

Napľuješ a ideš. Nový senzor na COVID-19 je presný ako PCR a rýchly ako AG test

0

Výskumníci z Univerzity Johnsa Hopkinsa vyvinuli senzor COVID-19, ktorý rieši obmedzenia dvoch najpoužívanejších typov testov COVID-19: testov PCR, ktoré si vyžadujú prípravu vzorky, a rýchlych, ale menej presných antigénových testov. Nová technológia je takmer rovnako citlivá ako test PCR a rovnako pohodlná ako rýchly antigénový test.

Technika je jednoduchá, stačí priložiť kvapku slín na zariadenie a získať negatívny alebo pozitívny výsledok, nie sú potrebné žiadne ďalšie chemické úpravy. „Pomocou najmodernejšej nanoimprintovej výroby a transferovej tlače sme realizovali vysoko presnú, laditeľnú a škálovateľnú nanovýrobu pevných aj ohybných substrátov senzorov COVID, čo je dôležité pre budúcu implementáciu nielen v biosenzoroch na báze čipov, ale aj v nositeľných zariadeniach,“ povedal vedúci autor štúdie David Gracias. 

Táto platforma presahuje rámec súčasnej pandémie koronavírusu, možno ju použiť na široké testovanie rôznych vírusov, napríklad na rozlíšenie SARS-CoV-2 a H1N1. Tím pokračuje vo vývoji a testovaní technológie, snaží sa získať patent a skúma možnosti komercializácie. Štúdia bola uverejnená v časopise Nano Letters.

Zdroj: phys.org.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať