SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement

NVIDIA má riešenie na najväčší problém VR

0

Veľké a objemné náhlavné súpravy predstavujú prekážku, ktorá bráni mnohým ľuďom ponoriť sa do sveta VR. A pritom virtuálna realita bude rozhodujúca pre úspech metaverza. NVIDIA sa snaží vyriešiť tento problém prototypom, ktorý sa podobá slnečným okuliarom. Náhlavná súprava VR funguje tak, že zväčšuje obrázky, ktoré vidí používateľ, a to vďaka vhodnej vzdialenosti medzi okulárom a displejom.

Táto medzera je dôvod, prečo tradičné náhlavné súpravy VR, ako sú PSVR a Oculus, vyzerajú tak objemne. Existujú aj tzv. pancake šošovky, ktoré sú tenšie, ale dokážu zobraziť iba 2D obrázky. NVIDIA v spolupráci s výskumníkmi zo Stanfordovej univerzity prišla so šikovným nápadom spojiť tieto dve technológie. Vznikol tak prototyp VR okuliarov s ultratenkými šošovkami, ktoré možno použiť na virtuálnu realitu, pričom majú hrúbku len 2,5 milimetra.

Nevýhodou zatiaľ je to, že tieto návrhy využívajú kombináciu 2D a 3D hologramových obrázkov, aby vytvorili dojem virtuálneho priestoru. To znamená, že VR okuliare dokážu zobrazovať len veľmi obmedzený obraz a majú nižšiu kvalitu ako tradičné náhlavné súpravy. Zariadenie však naznačuje budúcnosť, v ktorej by okuliare na VR mohli byť podobné slnečným okuliarom.

Zdroj: creativebloq.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať