Samsung_03 Samsung_03 Samsung_03 Advertisement

Naučte sa vyvíjať aplikácie pre Android za 14 dní – spustenie na reálnom zariadení

1

Sme približne v polčase prvej základnej série o vývoji aplikácií pre Android a už máme z minulej časti Aplikácia s dvomi aktivitami  vytvorenú reálnu aj keď veľmi jednoduchú aplikáciu, odladenú na emulátore,  ktorú môžeme spustiť na smartfóne.

Rekapitulácia vývoja a spustenie aplikácie je vo videu. Postup spustenia ukazujeme pre všetky obidve varianty, čiže smartfóny s podporou služieb Google a taktiež aj nové smartfóny Huawei bez podpory týchto služieb.Ako úplne prvý krok k tomu aby ste mohli vytvoriť a spustiť aplikáciu na vašom zariadení, bez ohľadu na to, či sa jedná o smartfón, alebo tablet musíte aplikovať tento postup.  V aplikácii Nastavenie aktivujte položku Informácie o zariadení a následne vyhľadajte položku Číslo zostavy. V niektorých nadstavbách Androidu je táto položka vnorená na obrazovke Informácie o softvéri. Ďalší postup sa vám bude zdať značne prvoaprílový, ale ubezpečujeme vás, že nie je.  Začnite na položku Číslo zostavy rýchlo ťukať. Musíte ťuknúť až 7x. Ak napríklad po šiestom ťuknutí prestanete, Android vás povzbudí, že sa jedná o seriózny postup, aby sa z vás stal vývojár a zobrazí vám oznam „Teraz ste už len jeden krok od toho aby z vás bol vývojár“, ktorý vám avizuje koľkokrát je potrebné ešte ťuknúť. Po poslednom ťuknutí sa zobrazí oznam Vývojársky režim bol zapnutý a v nastavení pribudne položka Možnosti pre vývojárov.

V položke Informácie o telefóne -- Informácie o softvéri  je potrebné 7 x ťuknúť na položku Číslo zostavy

Povolenie ladenia cez USB

Vývojársky režim totiž umožňuje priame zavedenie aplikácie z vývojárskeho PC do Android zariadenia cez USB a to môže byť v prípade aplikácie z neznámeho, až podozrivého zdroja hodne riskantné. V prípade vývoja vlastnej aplikácie nič neriskujete, viete presne akú aplikáciu ste vytvorili a čo bude robiť.

Na strane počítača potrebujete pre komunikáciu so zariadeniami so staršími verziami Androidu USB ovládače pre ADB (Android Debug Bridge). Buď použijete ovládač google_usb_driver, ktorý je súčasťou Android SDK, alebo ovládač dodaný výrobcom zariadenia. 

Novšie zariadenia stačí pripojiť cez USB kábel a následne sa zobrazia v ponuke Android Studia, kde sú bez pripojených zariadení len emulátory, ktoré ste vytvorili

Aplikácia bez problémov beží aj na nových smartfónoch Huawei be podpory služieb Google

Ikona aplikácie na ploche. Grafiku budeme riešiť v ďalších častiach

1 deň – Prvá aplikácia 

2 deň – Možnosti emulátorov 

3 deň - Zorientujte sa v projekte aplikácie

4 deň – Princípy dizajnu a škálovania

5 deň – Uporiadanie prvkov používateľského rozhrania

6 deň – Obsluha udalostí

7 deň – Aplikácia s dvomi aktivitami  

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Android vývoj spustenie aplikácie laden Android aplikácie

1 komentár

Celosvetová pandémia koronavírusov - aký je ďalší krok pre hospodárstvo našej krajiny? reakcia na: Naučte sa vyvíjať aplikácie pre Android za 14 dní – spustenie na reálnom zariadení

16.4.2020 05:04
Dobrý den,

Potrebujete požicat peniaze a v bankách ste napriek slubom z reklám o jednoduchých a skvelých pôžickách, ktoré vyriešia financné problémy, neuspeli?

V takom prípade môžete vyhladat financnú pomoc u súkromnej osoby. Výška pôžicky nie je limitovaná.

Viac tu: olgaelena0001@gmail.com

Za Vašu odpoved vopred dakujem.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať