PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Nová 4K kamera AW-UE100 od Panasonicu s otáčaním, náklonom a zoomom

Bezpečnosť
0

Špeciálny projekt

Spoločnosť Panasonic predstavila unikátnu 4K / 60p PTZ kameru s podporou NDI a SRT, ktorá je vhodná pre obrazové vysielanie, javiskové inscenácie aj firemné a športové podujatia.  Poďme postupne dešifrovať skratky v prvej časti vety. PTZ, čiže (Pan-Tilt-Zoom) v praxi znamená, že kamera ako celok umožňuje natočenie objektívu do požadovaného smeru, jeho náklon a aj zoomovanie. Kamera Panasonic AW-UE100 je prvá 4K / 60p kamera v obore, ktorá okrem týchto funkcií  podporuje aj širokú škálu prenosových protokolov IP, vrátane NDI (Network Device Interface) s vysokou šírkou pásma, vysoko účinného NDI | HX a protokolu SRT (Secure Reliable Transport).

Nová PTZ kamera má inovatívne navrhnutý motor s priamym pohonom na plynulý pohyb pri otáčaní a náklon a ponúka možnosť flexibilnej inštalácie. Obraz s vysokým rozlíšením a nízkym šumom je ideálny pre vysoko kvalitnú živú diaľkovú aj štúdiovú produkciu.

Kamera UE100 disponuje snímačom 4K MOS typu 1 / 2,5, ktorý umožňuje snímať video v rozlíšení UHD 4K / 60p, a ponúka širokú škálu rozhrania, vrátane 12G-SDI, 3G-SDI, HDMI a IP. Kamera je vhodná na filmovanie v stiesnených priestoroch i na veľkých priestranstvách. Širokouhlý objektív s horizontálnym zorným uhlom 74,1 stupňov umožňuje snímanie širokej oblasti z obmedzeného inštalačného priestoru. 24 × optický zoom udržuje vysokú kvalitu obrazu aj pri vysokých pomeroch zoomu, čo umožňuje snímanie vo veľkých vnútorných priestoroch.

Panasonic UE100 NDI s vysokou šírkou pásma ponúka prenos živého obrazu s nízkou latenciou v rozlíšení 4K / 60p pri rýchlosti približne 250 Mb/s a ​​prenos videa vo Full HD rozlíšení rýchlosťou približne 100 Mb / s, a to cez jediný LAN kábel. Kamera podporuje aj vysoko efektívne protokol NDI | HX s malou šírkou pásma umožňujúca prenos videa pri nízkych dátových rýchlostiach. Protokol SRT (Secure Reliable Transport) udržiava stabilitu pri prenose vysoko kvalitného videa, a to aj v nestabilných sieťových prostrediach; jeho funkcie RTMP / RTMPS zabezpečuje priame vysielanie prostredníctvom jediného kábla pre služby živého vysielania, ako sú YouTube Live a Facebook Live.

Výstup Freed umožňuje kamere pripojenia k systémom AR / VR a umožňuje generovať informácie o pohybe kamery (otáčanie / náklon / zoom / ostrenie / clona) na jednoduché vytvorenie systémov bez kodéru. Použitie mechanizmu priameho pohonu s kompenzáciou vertikálneho pohybu zaisťuje vyššiu stabilitu a ticho počas operácií otáčania / náklon.

Rozsah otáčania kamery je ± 175 ° a rozsah náklonu je -30 ° až 210 °. Medzi ďalšie kľúčové vlastnosti patrí štvorpolohový ND filter (číry, ¼, 1/16, 1/64), nočný režim pre infračervené snímanie a podpora napájanie PoE ++. Kamera AW-UE100 bude k dispozícii v čiernej aj bielej verzii v treťom štvrťroku 2020, kedy bude oznámená aj jej cena.

 

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
4K Panasonic bezpečnosť kamera

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať