SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Nová generácia televízorov Samsung je už na Slovensku

0

Pri príležitosti uvedenia novej generácie televízorov a soundbarov Samsung usporiadal výrobca tlačovú konferenciu s ich predstavením. Samsung inovoval svoje televízory v podstate vo všetkých modelových radoch. Napriek reštrikciám zo strany orgánov EÚ ohľadom spotreby televízorov, pre ktoré viacerí výrobcovia vynechávajú zo svojej ponuky špičkové 8K modely, Samsung ukazuje, že sa to dá. Nové 8K modely majú pridaný špeciálny režim šetrenia energie, ktorý so zapnutým režimom Eco v základnom nastavení znižuje jas obrazu tak, aby vyhovoval reguláciám. Tento režim si môže zákazník jednoducho vypnúť, pri predvádzaní sme však boli prekvapení, že aj so zapnutým režimom si televízor zachováva dostatočnú kvalitu obrazu. Výrobca to dosahuje tak, že aj keď je jas znížený iba na 15 %, televízor zachováva kontrast aj farebné podanie.

Na najvyšších priečkach ponuky stoja modely Neo QLED s rozlíšením 8K. V najvyšších radoch QN900C a QN800C nájdete procesor Neural Quantum 8K, ktorý spolupracuje až so 64 vláknami umelej inteligencie. Ten sa stará o vynikajúci obraz s realistickou priestorovou hĺbkou. Vďaka Ai sú k dispozícii vyspelé funkcie ako Shape Adaptive Light Control alebo Real Depth Enhancer Pro v kombinácii s Auto HDR remasteringom. Panely televízorov využívajú novú generáciu podsvietenia Quantum mini LED, ktorá sa vyznačuje až 14-bitovým spracovaním jasu a vynikajúcim kontrastom aj v režime HDR. Nižší modelový rad QN700C preberá technológie z vyšších modelov, ale pri spracovaní obrazu sa využíva iba 20 vlákien AI.

Rovnaký engine využívajú aj najvyššie 4K modelové rady Q995C, QN90/92C a QN85C. 8K modely QN900C a QN800C sa dodávajú s uhlopriečkami 65, 75 a 85", Q700C 55, 65 a 75". V 4K modelových radoch QN95C a QN85C môžete mať uhlopriečky 55, 65, 75 a 85", v modelovom rade QN90C/92C navyše aj 98" a menšie 43 a 50".

Zlepšenia sa dočkal aj rad televízorov OLED s najnovším panelom QD OLED, ktorý bol prvýkrát predstavený v minulom roku. V novom rade teraz nájdeme aj model OLED S95C s uhlopriečkou až 77 palcov (196 cm), ktorý doplnil existujúci rad s 55 a 65 palcami. Do jeho výbavy patrí technológia Quantum Dot OLED, ktorá zabezpečí precízne a realistické zobrazenie farieb (certifikácia Pantone) a zároveň umožňuje najvyšší jas v kategórii televízorov OLED. Nové modely televízorov OLED sa vyznačujú aj rovnakou hrúbkou po celej ploche, čo umožňuje ich veľmi efektnú inštaláciu napríklad na stenu. Pomáha tomu aj nový typ nízkoprofilového zariadenia Connect Box, ktorý integruje všetku potrebnú elektroniku a konektory a s panelom je prepojený iba tenkým transparentným vodičom.

V lifestylových televíznych radoch sme zaznamenali takisto viacero noviniek, ktoré prispievajú k lepšej kvalite a využiteľnosti týchto zariadení. Platí to nielen pre interiérové modely The Frame, Serif a The Sero, ale aj pre vonkajší variant The Terrace. Majitelia The Frame sa dočkali prepracovaného dizajnu obchodu s umením Art Store, v ktorom si môžu ľahšie prezerať náhľady jednotlivých umeleckých diel. Viacero lifestylových modelov vrátane The Terrace a The Serif dostáva novú antireflexnú vrstvu, ktorá dokáže takmer úplne eliminovať všetky odrazy a odlesky. Vyzerá to skutočne impozantne a napríklad pri zobrazení umeleckého diela na modeloch The Frame ani pri bližšom pohľade nespoznáte, že sa pozeráte na televízor, a nie na plátno s obrazom.

Ku kvalitnému obrazu, samozrejme, neoddeliteľne patrí aj skvelý zvuk. Televízory Samsung podporujú technológiu Dolby Atmos a systém sledovania zvukových objektov Samsung Object Tracking Sound (OTS), vďaka ktorým sa zvuk pri filmoch, športových prenosoch i hrách prenáša medzi jednotlivými reproduktormi a vytvára optimálny priestorový efekt. Navyše televízory Samsung spolupracujú so zvukovými systémami Samsung Soundbar prostredníctvom technológie Q-Symphony, ktorá zabezpečuje, že zvuk televízora sa po pripojení soundbaru nevypína, ale oba zvukové systémy sa navzájom dopĺňajú. Mohli sme si pozrieť najnovšie modely soundbarov, prispôsobené jednotlivým modelovým radom TV ako HW-Q990C alebo tohtoročná novinka HW-Q610GC. Ultra Slim soundbary ako HW-S800 majú teraz možnosť dokúpenia dizajnového obalu v rôznych farbách ako rámiky k TV The Frame, aby ich bolo možno zladiť s dizajnom TV.

Najnovšia generácia televízorov Neo QLED, OLED aj QLED je vybavená vstavaným modulom IoT, ktorý podporuje štandardy Matter, Zigbee, Wi-Fi a Thread. Konektivita tak získava úplne iné možnosti a schopnosti. Vďaka novým štandardnom teraz SmartThings umožňuje ovládať podstatne širšie portfólio zariadení. Za novým štandardom pre inteligentnú domácnosť Matter totiž stojí Connectivity Standards Alliance, medzinárodné spoločenstvo viac ako 550 technologických spoločností, ktoré sa zasadzuje o otvorené štandardy pre internet vecí. To umožňuje uviesť novú generáciu produktov, ktoré fungujú naprieč značkami a platformami, na trh s väčším súkromím, bezpečnosťou a jednoduchosťou pre spotrebiteľov.

Všetky predstavené modely sú už dostupné na našom trhu.

Službu porovnania cien produktov zabezpečuje portál Pricemania.sk
Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať