SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement

Nová metóda mužskej antikoncepcie: Zahrievania semenníkov nanočasticami

8

Ženy majú rôzne metódy antikoncepcie, ale mužom sú bežne dostupné len dva spôsoby: kondómy a vazektómia. Oba však majú svoje nevýhody. Kondómy sa môžu roztrhnúť, navyše niektorí muži sú alergickí na latex. Vazektómia je zase bolestivý a ťažko zvrátiteľný chirurgický zákrok. Preto sa hľadajú alternatívne možnosti mužskej antikoncepcie a v súčasnosti sa skúma aj nanoantikoncepcia. Tá je založená na myšlienke, že nanočastice (v tomto prípade s priemerom asi 100 nanometrov, čo je zhruba tisícina hrúbky listu papiera) sa dajú nejakým spôsobom dopraviť do semenníkov, kde sa môžu zahriať.

Umožnilo by to zapnúť a vypnúť produkciu spermií, pretože čím sú semenníky teplejšie, tým sú menej plodné. Je to však chúlostivý proces, pretože semenníky môžu byť nezvratne zničené, ak sa príliš zahrejú; tkanivo odumrie a už nemôže produkovať spermie. Použitie nanotechnológie na zahrievanie semenníkov prvýkrát skúmal biológ Fei Sun so svojím tímom v roku 2013 na myšiach. Išlo o nanovalce zlata s dĺžkou 120 atómov a priemerom 30 atómov, potiahnuté niekoľkými dlhými polymérnymi reťazcami na ich povrchu.

Tie sa vstrekovali priamo do myších semenníkov, na ktoré sa potom aplikovalo infračervené žiarenie spôsobujúce zahriatie nanočastíc z približne 30 °C na 37 až 45 °C. Presná teplota závisela od koncentrácie vstreknutých nanočastíc a od intenzity žiarenia. Žiarenie však spôsobilo tepelné lézie na koži okolo semenníkov myší, takže sa predpokladalo, že tento postup bol pre zvieratá bolestivý. Vedci sa preto rozhodli hľadať iné spôsoby vstrekovania nanočastíc. V júli 2021 Sunov tím zverejnil dokument o svojich najnovších zisteniach.

V novej metóde sú nanovalce zložené z magnetického oxidu železa namiesto zlata a sú potiahnuté kyselinou citrónovou namiesto etylénglykolu. Ich veľkosť a tvar zostali zachované. Tieto magnetické nanočastice boli vstreknuté do žíl myší a následne boli zvieratá podrobené anestézii. Potom im vedľa semenníkov na štyri hodiny umiestnili magnet, ktorý tam priťahoval nanočastice. Tento postup – injekcia nasledovaná magnetickým zameriavaním – sa vykonával denne počas prvého až štvrtého dňa. 

Po poslednom dni liečby sa okolo semenníkov omotala elektrická cievka, cez ktorú prechádzal prúd. To vyvolalo magnetické pole, ktoré zohrialo nanočastice, a teda aj semenníky. Pri tejto metóde bolo pozorované podobné zvýšenie teploty – zo základnej hodnoty 29 °C na 37 až 42 °C. Zahriatie semenníkov viedlo k ich atrofii a zmenšeniu, ale 30 až 60 dní po liečbe vykazovali postupné zotavenie. Plodnosť klesla sedem dní po liečbe, v niektorých prípadoch bola dokonca úplne eliminovaná, ale po 60 dňoch nastalo postupné (aj keď nie úplné) zotavenie. 

Sun a jeho kolegovia takisto zistili, že na rozdiel od zlatých nanočastíc, ktoré zostali v myších semenníkoch neobmedzene dlho, boli železné nanovalce postupne eliminované do pečene a sleziny a neskôr úplne vylúčené z tela, čím sa znížilo riziko dlhodobej toxicity. Nanoantikoncepcia je pripravená na použitie u domácich miláčikov a táto metóda sa už používa na mačkách v Číne. Jedného dňa by sa nanoantikoncepcia mohla stať súčasťou reprodukčných nástrojov v zoologických záhradách.

Jedna z potenciálnych výhod nanoantikoncepcie je jej reverzibilita, pretože zoologické záhrady sa často snažia presne načasovať chovné udalosti v priebehu životných cyklov zvierat. Reverzibilnosť tejto metódy si však vyžaduje ďalšie štúdium, pretože Sun vo svojich experimentoch nepodrobil myši druhej injekcii nanočastíc po tom, čo sa ich semenníky zahojili. Sunovým konečným cieľom je však ľudská antikoncepcia, hoci pripúšťa, že tá je ešte ďaleko.

Zdroj: theconversation.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

8 komentárov

.......................... reakcia na: Nová metóda mužskej antikoncepcie: Zahrievania semenníkov nanočasticami

14.1.2022 20:01
semenniky su preto umiestnene tak ako su, aby boli v chlade, pretoze teplo sposobuje neplodnost u muzov, to sa uci este v skole... takze takejto technologii fakt tlieskam
Reagovať

smutné reakcia na: Nová metóda mužskej antikoncepcie: Zahrievania semenníkov nanočasticami

13.1.2022 06:01
Na Slovensku si už nemôžeš prečítať ani technologický článok, aby si tam nenašiel komentár od dezolátov a anivaxerov.
Reagovať

RE: smutné je, že nikoho nenapadlo, že sa to mohlo reálne stať reakcia na: smutné

13.1.2022 14:01
každý, koho napichli nanitom a dovolil si to povedať nahlas je podľa teba dezolát? ty si typický príklad cancel kultúry. bodaj by sa to stalo tebe a šťukali by s tebou. lenže oni si trúfajú len na slabých. keď ti bude treba a bude ti visieť, tak sa zobudíš. sviňa, čo toto spravila. a furt sa musí starať do tých dezolátov a antivaxerov. veď, keď je taký super, ten čo toto robí, nech sa nestará a nešťuká s ľuďmi dookola. nikto ho neprosil, aby ich napichol nanitom a mučil - čisté formy otroctva toto a furt sa do teba musí tento fašista starať, veď nech ide do riti a stará sa o seba, nie?
Reagovať

RE: RE: kľudne ma bozaj v riť reakcia na: RE: smutné je, že nikoho nenapadlo, že sa to mohlo reálne stať

13.1.2022 18:01
kľudne ma bozaj v riť aj s tvojími čipmi, ak chceš tak s nimi aj zomri, ale mne daj pokoj, ja v sebe žiadne čipy nemám a na teba sa môžem kľudne vysrať. Nech s tebou ešte viacej pošťukajú, aby ťa dobre nasrali a nech ti visí ty kokot zajebaný, čo nás tu otravuješ ty výserok riti. Dobre? Už si to pochopil, že sa na teba môžeme všetci vyjebať? Dobre, a teraz odpál!
Reagovať

RE: RE: RE: kľudne ma bozaj v riť reakcia na: RE: RE: kľudne ma bozaj v riť

13.1.2022 21:01
redakcia, vymazte tento clanok, plny vulgarizmov. Ako to vobec preslo? Asi to musi byt niekto z redakcie. Lacko si to ty?

Je to presne ako píšete, toxicita sa prenesie do pečene a sleziny a sú tam vysoké hodnoty GMT a ALT reakcia na: Nová metóda mužskej antikoncepcie: Zahrievania semenníkov nanočasticami

12.1.2022 12:01
Došlo mi to, keď som videla ľudí komentovať to, že s nimi často šťuká v tele a že majú chorú krv a pečeň s vysokým gmt a alt. Dokonca títo ľudia písali, že im často šťuká s mozgom, srdcom a prostatou. Vtedy som si uvedomila, že na nich robia pokusy s nano technológiami. Jeden človek tu na nextechu písal, že jemu šťukajú aj z penisom a niekedy má hodne semena a je plný a niekedy len kvapku a pýta ho to neustále, keď mu stimulujú brnením prostatu akoby ho dráždili také maličké bodky tam vnútri penisu. Len by ma zaujímalo, kde to títo ľudia zjedli alebo kto im to vpichol do krvného obehu. Tak v Číne to robia na myšiach a na Slovensku už na ľuďoch. Tak zaujímavé, akí sme my dobrí pokusní králici. Len by ma zaujímalo, čo robia kompetentné orgány ako polícia, či armáda, ktoré majú mať skenery na hraniciach a satelity vo vesmíre. Nič z toho nekontrolujú a potom to takto vypadá, že ľudia sa sťažujú na nextech fóre, že ich napichli nanitom. Aspoň už vieme, čo to je - nano valce železa. Lebo už tu aj niektorí písali, že keď si behali po guliach silným magnetom, tak to ustupovalo to dráždenie maličkými bodkami tam vnútri. Lenže by som povedala, že títo boli zákernejší a nie sú to nano valce, ale valce, ktoré majú nožičky, pédie a zasekli sa v prostate a pečeni, čím ich nenávratne poškodzujú a dôjde ku smrti jedinca po nejakom čase. KTO LEN TOTO NA SLOVENSKU SPRAVIL??? Keď začali s jedným, budú pokračovať s ďalšími, nemyslíte?
Reagovať

RE: A čo si čakala? Že ich budú mojkať? Prajú im zdochni a aj to spravili, na chudobnom Slovensku už ani polícia nefunguje reakcia na: Je to presne ako píšete, toxicita sa prenesie do pečene a sleziny a sú tam vysoké hodnoty GMT a ALT

12.1.2022 13:01
A čo si čakala? Slovensko je skrachovaný štát. Niet tu z čoho brániť ľudí. Podochnú, keď ich takto niekto napichne a ničí. Zabudni, že by to tu armáda vedela. Tých vysmejú aj policajtov a potichu napichnú ľud, aby kapal. Ešte dobre, že nezdochli ihneď, ale takto pomaly, vyzerá to viac na náhodu. Nikto im to nedokáže, sú dobre organizovaní. Veď si videla v správach, koľko tu žije oligarchov a mafiánov. Tí potrebujú z niečoho žiť. Vyvraždia obyvateľstvo a potom lacno kúpia, čo títo žebráci ťažko za mozole vybudovali. Nik ti tu nepomôže. Si videla, čo robia jedenásť ročné deti: mučia sa a nalievajú spolužiakov alkoholom, kým negrcajú krv, potom to natočia na video a zavesia na fejsbúk. To je obdoba gladiátorských hier zo starého Ríma, krv a víno. Tie deti vychovali asi vlci. A tak to tu aj je: Homo homini lupus. Človek človeku vlkom. Zabudni, že tu na Slovensku niečo funguje, asi tak že nič. Aspoň vidíš, o čo im išlo: Chceli z týpka vyrobiť neplodného. A ako tu písali ľudia, neštítili sa ani formy otroctva, bez jeho súhlasu ho napichli a veselo mučia :-D Rok 2022, na Slovensku začala TAJNE anarchia. Nik sa nepostavil na obranu chudobných. A to je? Ježišov príbeh. Zničia ťa a ešte sa ti posmievajú ;-D Vitaj v cancel kultúre. Zrušiť a nebaviť sa :-) Verím ti, že sa tu dejú divné veci, ale ako ti vravím: Nik ti nepomôže! Prajú si navzájom zdochni a že ja chcem viac prachov ako máš ty. A viac ich nezaujíma (-: UŽ SI SA ZOBUDILA? VITAJ V REALITE!

Je to presne ako píšete, toxicita sa prenesie do pečene a sleziny a sú tam vysoké hodnoty GMT a ALT reakcia na: Nová metóda mužskej antikoncepcie: Zahrievania semenníkov nanočasticami

12.1.2022 12:01
Došlo mi to, keď som videla ľudí komentovať to, že s nimi často šťuká v tele a že majú chorú krv a pečeň s vysokým gmt a alt. Dokonca títo ľudia písali, že im často šťuká s mozgom, srdcom a prostatou. Vtedy som si uvedomila, že na nich robia pokusy s nano technológiami. Jeden človek tu na nextechu písal, že jemu šťukajú aj z penisom a niekedy má hodne semena a je plný a niekedy len kvapku a pýta ho to neustále, keď mu stimulujú brnením prostatu akoby ho dráždili také maličké bodky tam vnútri penisu. Len by ma zaujímalo, kde to títo ľudia zjedli alebo kto im to vpichol do krvného obehu. Tak v Číne to robia na myšiach a na Slovensku už na ľuďoch. Tak zaujímavé, akí sme my dobrí pokusní králici. Len by ma zaujímalo, čo robia kompetentné orgány ako polícia, či armáda, ktoré majú mať skenery na hraniciach a satelity vo vesmíre. Nič z toho nekontrolujú a potom to takto vypadá, že ľudia sa sťažujú na nextech fóre, že ich napichli nanitom. Aspoň už vieme, čo to je - nano valce železa. Lebo už tu aj niektorí písali, že keď si behali po guliach silným magnetom, tak to ustupovalo to dráždenie maličkými bodkami tam vnútri. Lenže by som povedala, že títo boli zákernejší a nie sú to nano valce, ale valce, ktoré majú nožičky, pédie a zasekli sa v prostate a pečeni, čím ich nenávratne poškodzujú a dôjde ku smrti jedinca po nejakom čase. KTO LEN TOTO NA SLOVENSKU SPRAVIL??? Keď začali s jedným, budú pokračovať s ďalšími, nemyslíte?
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať