SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement

Nová umelá inteligencia Googlu premieňa textové zadanie na 3D objekty

Technológie
0

Google nedávno predstavil schopnosť svojej umelej inteligencie Imagen vytvárať HD video podľa textového zadania. Teraz však posunul Imagen o krok ďalej tým, že umelej inteligencii pridal schopnosť premieňať slová na úplné 3D modely.  Ben Poole, výskumník z Google Brain, sa podelil o novinky na Twitteri a tím uverejnil na serveri arXiv dokument, ktorý je dôkazom konceptu.

Generátor na prevod textu na 3D sa v súčasnosti označuje ako DreamFusion a nadväzuje na generátor Dream Fields, ktorý Google odhalil už v roku 2021. Najväčší rozdiel medzi prevodom textu do 3D v DreamFusion a Dream Fields je v tom, že Dream Fields sa spoliehal na technológiu CLIP spoločnosti OpenAI.

Predplatné NEXTECH 2021

Teraz sú však výskumníci schopní vytvárať 3D modely jednoducho pomocou vopred trénovaného modelu difúzie textu na obrázok, vysvetlil Poole vo svojom tvíte. To odstraňuje potrebu akýchkoľvek 3D údajov. Nie je jasné, aké je zamýšľané použitie produktu, ale dôkaz konceptu spoločnosti Google je zaujímavý. V budúcnosti by umelá inteligencia mohla výrazne uľahčiť niektoré práce pri generovaní modelov.

Zdroj: bgr.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať