SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Nová žaloba Applu má zastaviť predaj Samsung Galaxy Nexus, ale ohrozuje aj Android a Google

0

sud_zaloba.jpeg Spoločnosť Apple pokračuje v právnom boji so svojím juhokórejským konkurentom Samsungom. Tentoraz požiadala kalifornský súd o vydanie predbežného opatrenia na zablokovanie predaja nového smartfónu Galaxy Nexus, ktorý údajne porušuje štyri jej patenty.

Galaxy Nexus je prvý inteligentný telefón využívajúci najnovšiu verziu operačného systému Android Ice Cream Sandwich. Prípadné rozhodnutie súdu o porušení patentu by sa teda dotklo aj Googlu. Najstarší zo štvorice patentov sa týka schopnosti telefónu rozpoznať telefónne čísla a ďalšie štruktúrované dáta v bežnom texte. Na základe tohto patentu už americká Komisia pre medzinárodný obchod zakázala dovoz telefónov HTC porušujúcich tento patent s platnosťou od 19. apríla 2012. Trojica novších patentov pokrýva jednotné vyhľadávanie vo vzťahu k Siri, odomykanie telefónu posunom prsta po displeji a spôsob automatického dopĺňania slov, ktorý zrýchľuje písanie na dotykovej klávesnici.

Podľa patentového analytika Floriana Muellera je pre Android a Google rizikom najmä patent opisujúci spôsob, ako pri vyhľadávaní postupuje Siri v iPhone 4S. Ak Apple obháji svoj patent, obmedzí sa tým možnosť Googlu rozvíjať svoj vyhľadávač.

Súd by mal rozhodnúť v priebehu niekoľkých mesiacov. Ak bude Apple úspešný, spôsobí to problémy aj ďalším výrobcom smartfónov s Androidom, pretože žaloba sa týka softvérových funkcií telefónu, ktorý obsahuje čistý Android bez úprav zo strany Samsungu.

Zdroj: pcmag.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať