SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Nové BMW radu 2 Coupé. Nové BMW radu 2 Cabrio.

Tlačové správy
0

Ešte pôsobivejší dizajn, LED svetlomety a úplne nový interiér posúvajú športový charakter a dojem kvality na oveľa vyššiu úroveň.

Mníchov. BMW radu 2 Coupé a BMW radu 2 Cabrio posunuli latku v triede prémiových kompaktných vozidiel v oblastiach jazdnej dynamiky, estetickej príťažlivosti a nefalšovaných emócií. Nové modely, ktoré sa predstavia v júli 2017, budú pokračovať v tomto úspešnom koncepte. Vyznačujú sa dravým dizajnom prednej časti, štandardne dodávanými LED svetlometmi, ďalšími vylepšeniami interiéru a novými službami konektivity. A ponúkajú aj neprekonateľné športové jazdné vlastnosti, ktoré sú zásluhou pohonu zadných kolies (v tejto triede jedinečného), pracujúceho v tandeme s efektívnymi motormi. Zákazníkom bolo zatiaľ dodaných viac ako 140 000 kusov týchto dvoch modelov, vyrábaných v závode BMW v Lipsku. Najväčšími trhmi sú USA, Veľká Británia a Nemecko.

Nové dizajnové prvky a nové LED svetlomety dodávajú vozidlu novú úroveň pôsobivosti a elegancie.

S prechodom na novú generáciu je zrejmá pôsobivejšia predná časť BMW radu 2 Coupé a BMW radu 2 Cabrio. Oba modely sú teraz štandardne vybavené bi-LED svetlometmi. Hlavné svetlomety môžu byť tiež na želanie dodané v adaptívnom plne LED vyhotovení. Ich výrazná grafika podčiarkuje dynamický a technologicky vyspelý charakter prednej časti. Známy vzhľad s dvoma dvojicami kruhových svetlometov dostal interpretáciu v šesťuholníkovej forme, ktorá dotvára ešte precíznejší a modernejší vzhľad. So zväčšenými ľadvinkami masky chladiča vyzerá predná časť nových modelov širšia a pôsobí športovejším dojmom. Vonkajšie nasávacie otvory trojdielnej prednej časti sú väčšie a zdôrazňujú rozkročený postoj vozidla na ceste. Rovnako aj zadná časť má svalnaté tvary a jednodielne zadné svetlá (štandardne s LED technológiou) s typickým usporiadaním do tvaru písmena L pretiahnutého do bokov.

Ďalšie zdokonalenie interiéru a výbavy.

Interiér nového BMW radu 2 sa vyznačuje úplne novým dizajnom palubnej dosky, ktorý ešte viac zdôrazňuje orientáciu na vodiča a podčiarkuje celkový dojem kvality. Interiér pôsobí priestrannejšie, kultivovanejšie a prehľadnejšie. Elegantný dizajn podčiarkuje celý rad detailov ako kontrastné prešívanie, vysoko lesklý čierny povrch stredového panelu a chrómované prvky na ovládacích paneloch vo dverách. Nové verzie látkového alebo koženého čalúnenia, obloženie interiéru z hliníka alebo vzácneho dreva a vysoko lesklé čierne panely s chrómovanými detailmi vytvárajú ďalší priestoru na individualizáciu.

Nové kolesá z ľahkých zliatin, nové farby, vynikajúce úžitkové vlastnosti.

Okrem štandardného prevedenia sú BMW radu 2 Coupé a Cabrio dostupné aj vo verziách Luxury Line, Sport Line a M Sport. Modelový rad zahŕňa aj zástupcu automobilov BMW M Performance – BMW M240i/M240i xDrive. Do ponuky farieb karosérie pribudli odtiene modrá Mediterranean, modrá Seaside a oranžová Sunset. Rozšírila sa aj paleta kolies z ľahkých zliatin – na 17 druhov s priemerom 16, 17 alebo 18 palcov.

S dĺžkou 4 432 mm nahusťujú BMW radu 2 Coupé a BMW radu 2 Cabrio svoj športový charakter do kompaktného balenia. Oba štvormiestne automobily kombinujú svoj dynamický talent s vysokou úrovňou úžitkových vlastností. Coupé má objem batožinového priestoru 390 litrov, zatiaľ čo elektricky ovládaná látková strecha modelu Cabrio ponúka v zatvorenej polohe vďaka dodatočnej izolácii obdivuhodný akustický komfort. Naviac sa môže otvárať aj za jazdy – v rýchlostiach do 50 km/h.

Koncepcia ovládania a konektivita.

Centrálny displej s vysokým rozlíšením a s uhlopriečkou 8,8 palca dostal v novom BMW radu 2 Coupé a BMW radu 2 Cabrio v kombinácii s navigačným systémom Professional možnosť dotykového ovládania. Vďaka tomu je k dispozícii ďalší spôsob ovládania viacerých funkcií, ktorý dopĺňa existujúci koncept obsluhy iDrive s ovládačom iDrive Touch a inteligentné hlasové ovládanie.

Modely novej generácie prinášajú možnosť bezdrôtového nabíjania kompatibilných telefónov pomocou indukčnej dobíjacej priehradky a prostredníctvom navigačného systému BMW možno pristupovať k službe Apple CarPlay. Vstavaný WiFi hotspot potom ponúka internetové pripojenie až pre desať zariadení.

Štandardne dodávaná integrovaná SIM karta zaisťuje optimálnu konektivitu a prístup k online službám prostredníctvom BMW ConnectedDrive, bez nutnosti pripojenia cez telefón vodiča. Tieto služby zahŕňajú dopravné informácie v reálnom čase Real Time Traffic Information (RTTI) s upozornením na dopravné zápchy, On-Street Parking Information, ktoré sprostredkováva informácie o pravdepodobnosti, s ktorou je možné na danej ulici nájsť parkovacie miesto, a služby vzdialenej obsluhy Remote Services. Aplikácia BMW Connected nového BMW radu 2 sa komplexne integruje do digitálneho života užívateľa. BMW je tiež prvou automobilkou, ktorá vďaka vstavanej funkcii Microsoft Exchange ponúka užívateľom Microsoft Office 365 bezpečné pripojenie k serveru na výmenu a úpravu e-mailov, záznamov v kalendári a kontaktných informácií. Zoznam asistenčných systémov, ktoré si zákazníci môžu objednať, obsahuje systém na aktívne udržiavanie rýchlosti s funkciou Stop&Go. Na želanie je dostupný tiež Driving Assistant, ktorý pozostáva zo systému varovania pred opustením jazdného pruhu Lane Departure Warning System a prednárazového systému City Collision Mitigation, ktorý v rýchlostiach do 60 km/h dokáže po automatickom brzdení predchádzať nehodám s automobilmi, motocyklami aj s chodcami.

Spojenie dynamickej dokonalosti a pôsobivej účinnosti.

Pre BMW radu 2 Coupé a BMW radu 2 Cabrio je k dispozícii široká paleta troj-, štvor- a šesťvalcových motorov s výkonmi od 100 kW (136 k) až po 250 kW (340 k) (kombinovaná spotreba paliva: 8,3 – 3,8 l/100 km; kombinované emisie CO2: 189 – 101 g/km). Všetky benzínové a naftové motory sú súčasťou najmodernejšej rodiny pohonných jednotiek BMW EfficientDynamics a sú vybavené technológiami BMW TwinPower Turbo. Okrem z princípu efektívnejšej základnej koncepcie sú naftové motory vybavené novou technológiou preplňovania a vylepšenými systémami priameho vstrekovania paliva common rail. Na výber je deväť verzií motorov pre BMW radu 2 Coupé a osem pre BMW radu 2 Cabrio. Rôzne modelové varianty prenášajú svoj výkon na kolesá cez šesťstupňovú manuálnu prevodovku alebo osemstupňovú automatickú prevodovku Steptronic. Efektívna automatická prevodovka sa štandardne dodáva pre modely 220i, 230i, 225d a M240i xDrive Coupé, rovnako ako pre 225d a M240i xDrive Cabrio. Modely Coupé aj Cabrio vo verziách 225d a M250i xDrive sú štandardne vybavené osemstupňovou automatickou prevodovkou Steptronic Sport, ktorá ponúka možnosť radenia páčkami pod volantom.

Modely BMW M240i/M240i xDrive predstavujú zástupcov automobilov M Performance v modelových radoch Coupé aj Cabrio. Ich radové šesťvalce BMW TwinPower Turbo s objemom tri litre sú vybavené priamym vstrekovaním a vyspelým systémom preplňovania a ponúkajú výkon 250 kW (340 k). Napríklad BMW M240i xDrive Coupé je schopné z 0 na 100 km/h zrýchliť za 4,4 sekundy (kombinovaná spotreba paliva: 7,4 l/100km; kombinované emisie CO2: 169 g/km).

Inteligentný pohon všetkých kolies BMW xDrive.

BMW radu 2 Coupé vo verziách M240i a 220d možno objednať s pohonom zadných kolies, ktorý ponúka neobyčajné zážitky z riadenia, ako aj s inteligentným pohonom všetkých kolies BMW xDrive. Zákazníci BMW radu 2 Cabrio si môžu objednať pohon xDrive pre verziu M240i. Pohon xDrive zaisťuje optimálny prenos výkonu, prispieva k väčšej stabilite a obmedzuje nedotáčavosť aj pretáčavosť v zákrutách. Prepracovaný podvozok, nízke ťažisko, široký rozchod a takmer optimálne rozloženie hmotnosti 50:50 hrajú zásadnú úlohu vo výnimočnej dynamike a jazdných vlastnostiach BMW radu 2.

BMW M2: ultimatívna radosť z jazdy.

Aj BMW M2 dostalo úpravy ako modely BMW radu 2 Coupé a Cabrio, ktoré budú dostupné od júla 2017. Toto kompaktné, výkonné, športové kupé od M GmbH (kombinovaná spotreba paliva: 8,5 l/100 km, kombinované emisie CO2: 199 g/km) ťaží z rovnakých inovácií ako štandardné BMW radu 2 Coupé. BMW M2 Coupé, ktoré sa vyznačuje výkonným radovým šesťvalcom, pohonom zadných kolies, odľahčeným hliníkovým podvozkom a výrazným dizajnom, má všetko potrebné na to, aby ponúklo najvyššiu mieru radosti z jazdy.

Nové BMW M2 Coupé svojím vzhľadom, ktorý nikoho nenecháva na pochybách o jeho dych vyrážajúcich dynamických výkonoch, okamžite dáva všetkým najavo, že patrí do rodiny automobilov BMW M. Mnohými špecifickými dizajnérskymi prvkami, ktoré sa často inšpirujú v minulosti BMW Motorsport, dáva jasne najavo svoj charakter. Ide najmä o nízky predný nárazník s veľkými nasávacími otvormi, vytiahnuté blatníky s typickými bočnými M rebrami, 19-palcové M kolesá z ľahkých zliatin so známym dizajnom s dvojitými lúčmi a širokú zadnú časť so špecifickou dvojicou dvojitých M koncoviek výfuku. Športové sedadlá, M športový volant a M radiaca páka zaručujú, že vodič má po celú dobu absolútnu kontrolu nad vozidlom.

Trojlitrový radový šesťvalec pod kapotou nového BMW M2 disponuje technológiou M TwinPower Turbo, generuje výkon 272 kW (370 k) pri 6 700 ot./min. a stanovuje vlastné pravidlá v segmente vysoko výkonných športových kompaktných vozidiel. To isté platí pre nástup výkonu: krútiaci moment 465 Nm možno s funkciou overboost krátkodobo zvýšiť až na 500 Nm. Vďaka tomu je nové BMW M2 Coupé s voliteľnou sedemstupňovou dvojspojkovou prevodovkou M DTC a funkciou Launch Control schopné zrýchliť z 0 na 100 km/h za 4,3 sekundy. Hodnota najvyššej rýchlosti je elektronicky obmedzená na 250 km/h. Samozrejmosťou je tiež mimoriadna hospodárnosť, kedy s prevodovkou M DTC činí kombinovaná spotreba na každých 100 km iba 7,9 litra paliva, čo zodpovedá emisiám CO2 iba 185 g/km.

Pre úplne výnimočnú radosť z jazdy je nové BMW M2 Coupé vybavené odľahčenou hliníkovou prednou a zadnou nápravou z modelov BMW M3/M4, kovanými 19-palcovými kolesami z ľahkých zliatin, riadením M Servotronic s dvoma nastaveniami a mimoriadne výkonnými brzdami s pevnými strmeňmi. Tým opäť posúva merítka v kategórii vysoko výkonných kompaktných športových vozidiel. Na jazdných vlastnostiach BMW M2 Coupé sa veľkou mierou podieľa aj elektronicky ovládaný Aktívny M diferenciál, zlepšujúci trakciu a ovládateľnosť.

BMW Group

Všetky autorove články
BMW

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať