NICEBOY_072021 NICEBOY_072021 NICEBOY_072021

Nové autonómne Mercedesy budú využívať na centimeter presné mapy

Technológie
6

Koncern Daimler a spoločnosť HERE Technologies sa rozhodli vytvoriť z HERE HD Live Map pevnú súčasť autonómnych vozidiel koncernu Daimler. 

Vysokopresné digitálne mapy sú kľúčovým komponentom moderných asistenčných systémov pre vodiča (ADAS, Advanced Driver Assistance Systems) a autonómneho jazdenia. HD Live Map v istom zmysle umožňujú automatizovanému vozidlu vidieť za roh. Vďaka navzájom prepojeným informačným vrstvám vozidlo vie, kde sa práve nachádza, akú má pred sebou cestu a ako má reagovať na rôzne dopravné scenáre.

Spoločnosť HERE vyvinula HD Live Map tak, aby sa dokázali „regenerovať“. To znamená, že mapa odráža dynamické zmeny v obrázku ulice takmer v reálnom čase a podľa toho sa sama aktualizuje.

Takto vybavené vozidlá dokážu aktívne reagovať na meniace sa dopravné situácie – napríklad v prípade blokovania jazdného pruhu prejsť včas do voľného jazdného pruhu alebo prispôsobiť rýchlosť jazdy situácii.

Údaje zo snímačov vozidla sú na základe svojej kvality a vysokého počtu vozidiel, ktoré dokážu rozpoznať a overiť zmeny, najdôležitejším prvkom neustáleho aktualizovania máp s vysokým rozlíšením. Spoločnosť HERE už teraz využíva početné údaje zo snímačov výrobcov vozidiel, akým je aj koncern Daimler, na aktualizáciu máp takmer v reálnom čase.

S cieľom ponúknuť najvyššiu mieru bezpečnosti HD Live Map spoločnosti HERE neustále uverejňujú aktualizácie máp prostredníctvom inovatívneho procesu overenia, ktorý v rámci uzavretého okruhu rozpoznáva a hlási odchýlky od uverejnených údajov.

Zobrazit Galériu

Daimler

Všetky autorove články
Mercedes autonom auto Maps HD Digital

6 komentárov

Here mapy reakcia na: Nové autonómne Mercedesy budú využívať na centimeter presné mapy

2.3.2018 06:03
Neviem ci by som sa na tohoto dodavatela map spolahol. Jeden zo sucastnych dodavatelov smartfonoch obsahoval ich navigaciu, a priznam sa, nepresnejsiu navigaciu som este nemal. Nehovoriac o vypocte najkratsej/najrychlejsej trasy, ktora bola len vynimocne spravna.
Reagovať

RE: Here mapy reakcia na: Here mapy

2.3.2018 19:03
ty budeš od sygic, here má najpresnejšie mapy, aj preto ich preberá taká veľká fa. ako napr. garmin a iné....
Reagovať

RE: RE: Here mapy reakcia na: RE: Here mapy

2.3.2018 20:03
Podľa mňa majú mapy všetci rovnako presné. Lebo ich preberajú z nejakého katastra, kde zasielajú súradnice geodeti. Firmy si neplatia geodetov, aby im duplicitne zamerali celý svet.
Reagovať

prečo zas ten pc_hnoj klame o presnosti na 1 cm?!!!! reakcia na: Nové autonómne Mercedesy budú využívať na centimeter presné mapy

2.3.2018 00:03
prečo zas ten pc_hnoj klame v titulke o presnosti na 1 cm?!!!!
Reagovať

RE: prečo zas ten pc_hnoj klame o presnosti na 1 cm?!!!! reakcia na: prečo zas ten pc_hnoj klame o presnosti na 1 cm?!!!!

2.3.2018 10:03
to budeš asi zase ty :D :D :D

Nezávidím ti tvoj život :D :D :D nerobíš nič iné, len na všetko pixuješ :D (ak si to naozaj ty) :D

držím palce v živote ;)

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať