S_03PaletteBase S_03PaletteBase S_03PaletteBase Advertisement

Nové televízory Samsung pre rok 2021 na Slovensku sa budú predávať od marca

0

Spoločnosť Samsung Electronics 6. januára na on-line podujatí predstavila novinky svojho televízneho portfólia pre rok 2021. Tvoria ho rady Neo QLED, MICRO LED a Lifestyle TV.  Na slovenský trh tieto novinky prídu postupne od marca 2021.

Eko iniciatíva

Na podujatí bola taktiež predstavená iniciatíva „Going Green“ zameraná na udržateľnosť. Týka sa to zlepšenia energetickej účinnosti, znižovania celkovej uhlíkovej stopy pri výrobe televízorov, ekologického balenia s nižším podielom grafiky na obaloch čo znamená použitie menej farieb na olejovej báze. V roku 2021 začína Samsung dodávať televízory s diaľkovými ovládačmi, ktoré je možné prostredníctvom solárnych článkov dobíjať vonkajším aj interiérovým svetlom alebo cez USB port.

Funkcie pre ľudí s poruchami zraku a sluchu

Na všetkých modeloch radov QLED a Neo QLED pre rok 2021 sú k dispozícii nové funkcie pre používateľov so špeciálnymi potrebami, napríklad funkcie Caption Moving, Sign Language Zoom alebo Multi-Output Audio, ktoré ocenia ľudia s poruchami či stratou zraku a sluchu. V roku 2022 sa Samsung chystá rozšíriť funkciu Voice Guide, teda hlasovú inštruktáž pre ľudí s poruchami zraku, aj do ďalších produktových kategórií.

Technologické novinky

Samsung v nových vlajkových lodiach 8K (QN900A) a 4K (QN90A) predstavuje úplne novú zobrazovaciu technológiu Neo QLED. Vďaka novému svetelnému zdroju Quantum Mini LED sa technológia QLED dostáva na novú kvalitatívnu úroveň. O precíznu prácu obrazovky sa stará technológia Quantum Matrix a výkonný obrazový procesor Neo Quantum Processor optimalizovaný priamo pre modely Neo QLED. Diódy Quantum Mini LED dosahujú len 1/40 výšky bežnej LED diódy. Namiesto obvyklej technológie, kedy sa svetlo rozptyľuje šošovkou a každá dióda je pripevnená samostatne, využíva systém Quantum Mini LED tenučké mikrovrsty pre väčší počet diód súčasne. Technológia Quantum Matrix umožňuje ich samostatné precízne ovládanie, takže nedochádza k prežiareniu a obraz úplne zodpovedá zámeru filmových tvorcov. Technológia Neo QLED umožňuje ovládať jas v 12-bitovej hĺbke v 4096 krokoch, čím sa rozširuje oblasť medzi najtmavším a najsvetlejším bodom a sledovanie obrazu v HDR kvalite je naozajstným zážitkom. Ďalšou skvelou súčasťou celého systému je výkonný obrazový procesor Neo Quantum Processor s výnimočnými schopnosťami upscalingu čiže prevodu obrazu do vyššieho rozlíšenia. Procesor využíva 16 odlišných neurónových sietí s umelou inteligenciou špecializovaných na upscaling a hlboké strojové učenie, a bez ohľadu na kvalitu zdroja tak dokáže obraz konvertovať do rozlíšenia 4K alebo 8K.

Neo QLED

Modelový rad Samsung Neo QLED 8K pre rok 2021 využíva dizajnovú koncepciu Infinity One Design, teda prevedenie prakticky bez rámčeka, čo divácky zážitok ešte vylepšuje. Ďalšou prednosťou je Slim One Connect box, teda systém pripájania káblov na zadnú stranu televízora, takže káble nerušia a ľahšie sa inštalujú. Nesmieme zabudnúť ani na špičkové zvukové vlastnosti a funkcie, napríklad dynamickú technológiu Object Tracking Sound (OTS) Pro, vďaka ktorej priestorový zvuk zodpovedá pohybu objektov na obrazovke, alebo systém SpaceFit Sound, ktorý analyzuje okolie televízora a upraví zvuk na mieru miestnosti, v ktorej sa prístroj nachádza.

Vďaka systému Samsung Health sa váš domov zmení na osobnú telocvičňu, dokonca aj s trénerom v podobe novej aplikácie Smart Trainer. Tá v reálnom čase sleduje vaše cvičenie a stráži, či všetko robíte správne. Získate spätnú väzbu o vašej forme, výkone aj spálených kalóriách. K dispozícii sú inštruktážne videá aj interaktívne tréningy s hlasovým ovládaním prostredníctvom asistenčnej služby Bixby.

Užijú si tiež náruživí hráči - pre nich sú k dispozícii hneď dve nové funkcie. Super ultrawide GameView umožňuje hrať nielen v tradičnom širokouhlom formáte 21:9, ale aj s pomerom strán 32:9. Druhou novinkou je Game Bar, teda samostatná lišta, ktorá hráčom umožňuje neustále sledovať a prípadne meniť kľúčové aspekty hry (pomer strán, pripojené slúchadlá a pod.). O skvelý obraz a plynulé prekreslenie rýchleho pohybu sa stará okrem iného technológia FreeSync Premium Pro.

Stranou nezostanú ani milovníci videohovorov, pre ktorých je pripravený systém Google Duo. V ňom sa cez telefón môže do kvalitnej videokonferencie pripojiť až 32 ľudí s ľubovoľným operačným systémom, kameru je možné jednoducho pripojiť cez USB port. Kamera navyše vie sledovať váš pohyb a zoomovať tak, aby ste na obrazovke boli stále rovnako veľký a vždy zaostrený.

Funkcia PC on TV umožňuje k televízoru pripojiť ľubovoľný počítač alebo notebook a využiť tak veľkú obrazovku ako monitor. Samozrejmosťou je tiež možnosť samostatného pripojenia klávesnice alebo myši. Prostredníctvom webového prehliadača je možné aj bez počítača otvoriť kancelárske programy MS Office 365 a vytvárať či editovať dokumenty. A keď si na počítač nainštalujete aplikáciu Easy Connection a prihlásite sa k svojmu účtu Samsung, bude sa televízor pripájať k počítaču automaticky, takže sa obývačka v prípade potreby zmení na domácu kanceláriu.

Technológia MICRO LED

Samsung predstavil modely radu MICRO LED s uhlopriečkou 110'' a 99'' (279 a 251 cm), menšie verzie budú k dispozícii koncom roka. Všetky sú vybavené mikrometrovými LED diódami, vďaka ktorým nie je potrebné podsvietenie a farebné filtre známe z konvenčných LED obrazoviek. MICRO LED diódy produkujú vlastné svetlo a vďaka tomu obraz vyniká špičkovým farebným podaním a jasom. Skladá sa z 24 miliónov samostatne ovládaných diód. K prednostiam patrí aj dizajnové prevedenie Monolith s pomerom obrazovky k telu v hodnote cez 99 % takže nie je vidieť žiadny rámček.

Kvôli tejto veľkej obrazovke Samsung vylepšil aj inteligentné funkcie systému Smart TV. K dispozícii je napríklad funkcia 4Vue (Quad View), vďaka ktorej je možné na obrazovke zobraziť až štyri samostatné obrazy z rôznych zdrojov. K televízoru je možné pripojiť rôzne externé zariadenia, čo ocenia napríklad hráči - môžu si zobraziť jednotlivé okná alebo napríklad rôzne pohľady na tú istú scénu, všetko vo vynikajúcej kvalite s vysokým rozlíšením.

A k dobrému obrazu patrí aj špičkový zvuk. Modely radu MICRO LED sú vybavené technológiou Majestic Sound s priestorovým prevedením 5.1 a ani k tomu nepotrebujú žiadne externé reproduktory, takže sa z bežnej domácnosti stane luxusné kino.

Lifestyle TV

Klasický model tohto radu The Frame prišiel na trh už v roku 2017 a zmenil poňatie televízora, keď z neho urobil umelecké dielo. Verzia The Frame pre rok 2021 vychádza z tradičnej podoby tohto modelu, ponúka však viac funkcií a tenšie prevedenie. V porovnaní s predchodcami je nový typ o polovicu štíhlejší , čo zodpovedá štandardnému obrazovému rámu. Odnímateľný rámik sa dodáva v piatich farebných variantoch a v dvoch odlišných štýloch, Modern a Beveled. Televízor sa teda hodí do každej domácnosti, nech ju máte zariadenú akokoľvek.

S televízorom The Frame máte možnosť získať prístup do novej internetovej galérie Art Store, v ktorej si je možné vybrať z viac ako 1 400 starostlivo volených umeleckých diel. O kurátorstvo sa stará umelá inteligencia, ktorá pri výbere navyše zohľadňuje osobný vkus majiteľa.

Rad lifestylových televízorov však pri modeli The Frame nekončí, možností je oveľa viac. Do portfólia patria napríklad The Serif, The Sero, The Terrace alebo The Premiere, teda bohatá ponuka štýlových modelov pre akúkoľvek domácnosť.

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Samsung Neo QLED Lifestyle TV Micro LED The Sero The Serif The Terrace

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať