Samsung_04 Samsung_04 Samsung_04 Advertisement

Nové ultrabooky a konvertibilné zariadenia Galaxy Book od Samsungu

2

Samsung na virtuálnom podujatí predstavil nové ultrabooky Samsung Galaxy Book, Galaxy Book Pro a konvertibilné zariadenie Galaxy Book Pro 360. Novinky zatiaľ budú dostupné len v niektorých krajinách. O ich uvedení na český a slovenský trh sa zatiaľ neuvažuje.

Samsung Galaxy Book  

Ultrabook má procesor Intel Core 11. generácie a ďalšie špičkové technológie. Integrovaná grafika Intel Iris Xe umožní používať toto zariadenie aj na hranie, úpravu fotografií a videí alebo k iným činnostiam. Napriek tomu že zariadenie je tenké (15,4 mm) a ľahké (1,59 kg), má plnohodnotnú výbavu portov - 2 porty USB C, 2 porty USB 3.2, HDMI, slot na Micro SD, a bezpečnostný port. Hliníkové telo dodáva ultrabooku značnú odolnosť. Luxusná povrchová úprava je k dispozícii v dvoch farebných variantoch, modrej (Mystic Blue) a striebornej (Mystic Silver). Displej má tenký rámik (len 5,4 mm), čo používatelia ocenia pri hraní, sledovaní filmov aj surfovaní internetom.

V poslednej dobe sa stierajú hranice medzi domovom, kanceláriou a pobytom vonku - pracovať sa dá všade. To kladie veľké nároky na pracovné nástroje - počítač potrebuje kvalitnú kameru a rýchle pripojenie na videokonferencie a tiež poriadne silnú batériu. Samsung Galaxy Book ponúka kapacitu 54 Wh, 65 W adaptér, ktorý sa pripája cez USB-C, ktorým môžete samozrejme nabíjať aj smartfóny a ďalšie zariadenia ekosystému Galaxy. Pri videokonferenciách vás partneri dobre počujú vďaka technológii Intelligent Noise Cancelling, ktorá eliminuje ruchy z mikrofónu.

Samsung Galaxy Book Pro a Galaxy Book Pro 360

Tieto nové mobilné počítače sa výborne sa hodia na prácu, zábavu i kreatívnu činnosť - medzi ich najväčšie prednosti patrí vynikajúci displej AMOLED, podpora 5G či výnimočne tenká, ľahká a zároveň odolná konštrukcia. Nové počítače svojou odolnosťou spĺňajú vojenské parametre  a sú vyrobené z hliníka série 6000 , ktorý využívajú predovšetkým leteckí výrobcovia. S ultrabookom Galaxy Book Pro budete v neustálom spojení so svetom  vďaka LTE či 5G pripojeniu. Celý nový rad Galaxy Book Pro je kompatibilný s technológiou Wi-Fi 6E , takže si v budúcnosti doma či v kancelárii užijete rýchlejšie a kvalitnejšie pripojenie na frekvencii 6 GHz. O vysoký výkon sa postarajú moderné procesory Intel Core 11. generácie s grafikou Intel Iris Xe. Galaxy Book Pro s 13" displejom váži len 0,87 kg  a je hrubý len 11,2 mm, takže ho v taške skoro ani nespoznáte.

Modely Galaxy Book Pro sú prvé notebooky od Samsungu vybavené displejom s technológiou Super AMOLED. Displej má certifikát SGS Eye Care a teda produkuje menej modrého svetla ako štandardné LCD displeje, čo šetrí oči pri dlhom sledovaní. Technológia Intelligent Color Engine automaticky nastaví farebný priestor podľa toho, čo na počítači práve robíte, alebo pozeráte . Filmy a hry vyzerajú vďaka farebným profilom DCI-P3 či AMOLED Native živo a prirodzene. A keď potrebujete maximálne realistické farebné prevedenie napríklad pri úprave fotografií, vie Galaxy Book Pro farby automaticky optimalizovať. Znamenitý obraz dopĺňa skvelý zvuk z reproduktorov z dielne AKG. Stačí zapnúť Dolby Atmos a môžete si naozaj pripadať ako v kine.

Prístroje sú súčasťou platformy Intel Evo, ktorá je zárukou dokonale vyváženého výkonu, špičkovej grafiky, bohatých možností konektivity a dlhej výdrže batérie.  Technológia Intelligent Performance Manager prispôsobuje výkon aktuálnej polohe počítača, okolitému prostrediu aj systémovému zaťaženiu. Automaticky nastavuje hlučnosť ventilátora, teplotu a spotrebu batérie a neustále udržuje rovnováhu medzi výkonom a spotrebou, aby počítač vydržal v chode celý deň a pritom vás v žiadnom smere nebrzdil.

Prepracovaná klávesnica Pro Keyboard s nožnicovým mechanizmom umožňuje rýchle a pritom pohodlné písanie vďaka slušnému zdvihu 1 mm a tichému chodu. Okrem nej na ovládanie slúži veľký touchpad s multidotykovým ovládaním. Poteší aj softvér Quick Search umožňujúci rýchle prehľadávanie dokumentov podľa kľúčových slov. V programe Studio mode je možné vytvárať virtuálne prostredie pre videokonferencie, takže sa nemusíte starať o to, čo máte reálne okolo seba. Kvalite videohovorov pomáha aj inteligentné tlmenie hluku teda Intelligent Noise Cancelling, vďaka ktorému nie sú počuť ruchy z vášho mikrofónu. Hráčov potešia funkcie Screen Recorder a Samsung Studio Plus, umožňujúce natáčať vlastné herné výkony aj s hlasovým komentárom a potom výsledné videá jednoduchými nástrojmi vylepšovať.

S modelom Galaxy Book Pro 360 získate aj dotykové pero S Pen  priamo v balení. Teraz je 2,5x hrubšie než predtým  a pripomína skutočné pero.

Výborne sa hodí pre poznámky počas dôležitých schôdzok alebo pri výučbe, prípadne ku kreatívnym činnostiam. Milovníci kreslenia a maľovania ocenia aplikáciu Clip Studio Paint  so špeciálnymi typmi štetcov, takmer na nerozoznanie od reálneho zážitku. V programe PENUP je možné zase z kresieb vytvárať časozberné zábery a pridávať ďalšie efekty.

Systém druhého displeja  umožňuje rozšíriť existujúcu plochu či okno na tablete Galaxy Tab, prípadne ju zobraziť na oboch zariadeniach súčasne.

Vďaka aplikáciám Link to Windows a Microsoft Your Phone  môžete na displeji počítača zobraziť prichádzajúce hovory, správy a notifikácie, fotografie alebo až päť aplikácií zo smartfónu naraz . Okrem toho môžete na jednom mieste zobraziť fotografie a videá zo všetkých svojich zariadení, čo sa hodí napríklad pri pôsobivých spomalených záberoch alebo klipoch vytvorených v režime Single Take v smartfóne Galaxy - môžete si ich pohodlne prezerať na veľkom displeji Galaxy Book Pro alebo Galaxy Book Pro 360. Všetko sa zobrazí v rovnakom formáte ako v smartfóne vrátane špeciálnych efektov.

Prístroje radu Galaxy sú v rámci ekosystému prepojené ešte tesnejšie než predtým. Vďaka štandardu Easy Bluetooth  sa slúchadlá Galaxy Buds pripoja ku Galaxy Book Pro automaticky a okamžite, nie je potrebné žiadne nastavenie. Systém Galaxy Book Smart Switch  rýchlo prenesie obľúbené fotografie, filmy, súbory, aplikácie a dokonca aj nastavenie zo súčasného počítača s Windows do Galaxy Book Pro, takže nemusíte nič dlho migrovať a hneď môžete začať s prácou či zábavou. Vďaka systému Quick Share  môžete s kamarátmi alebo kolegami zdieľať prakticky ľubovoľný obsah, stačí pár kliknutí. Na prenos súborov medzi Galaxy Book a smartfónom Galaxy stačí obyčajné potiahnutie. A automatická synchronizácia  Samsung Notes znamená, že si môžete urobiť akúkoľvek poznámku na ľubovoľnom zariadení Galaxy a potom si ju na inom kedykoľvek prečítať.

Okrem toho počítače Galaxy Book Pro fungujú ako centrum smart domácnosti vďaka integrovanému systému SmartThings. Keď na Galaxy Book Pro otvoríme aplikáciu SmartThings, môžeme s ním rozsvietiť alebo zhasnúť svetlá, nastaviť teplotu alebo aj zapnúť kuchynské spotrebiče, všetko z pohodlia gauča.  Aplikácia SmartThings Find zase umožňuje cez Bluetooth ľahko nájsť ľubovoľný smartfón, tablet alebo nositeľné zariadenie Galaxy, takže sa už nemusíte báť straty. Vďaka zapojeniu do ekosystému Galaxy skrátka počítače radu Galaxy Book Pro slúžia ako centrálny článok prepájajúci celý rad zariadení v digitálnom svete.

Pri mobilnom zariadení mimoriadne záleží na výdrži batérie. Galaxy Book Pro aj Galaxy Book Pro 360 by mali bez problémov vydržať celý deň, nabíjačku budete pri obvyklých činnostiach potrebovať málokedy. A ak na ňu dôjde, poteší rýchle nabíjanie s výkonom 65 W cez port USB-C.

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Samsung Galaxy Book Samsung Galaxy Book Pro Samsung Galaxy Book Pro369

2 komentáre

Ceny zariadeni reakcia na: Nové ultrabooky a konvertibilné zariadenia Galaxy Book od Samsungu

16.5.2021 17:05
Galaxy Book Odyssey za 1400 dolarov, Galaxy Book Pro 360 za 1200-1300 dolarov podla velkosti, Galay Book Pro
1000-1100 dolarov podla velkosti, Galaxy Book som cenu nenasiel ale moze byt zaujimava idealne by bola do 800 dolarov a predpokladam ze o dostupnosti v Ceskoslovensku mozeme len snivat skor nejaky anglicky model s malym entrom a "blbou klavesnicou" s rocnou zarukou od amazonu...
Reagovať

Cenu radšej nenapísali, lebo je závratná za tieto stroje reakcia na: Nové ultrabooky a konvertibilné zariadenia Galaxy Book od Samsungu

29.4.2021 17:04
Cenu ste radšej nenapísali, lebo závratná za tieto obyčajné stroje...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať