CANON_122023 CANON_122023 CANON_122023

Novou personálnou riaditeľkou českého a slovenského Samsungu je Marcela Kosmatová

Tlačové správy
0

Personálne oddelenie v spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak po novom vedie Marcela Kosmatová. Vo funkcii nahradila Janu Riebovú, ktorá po mnohoročnom pôsobení vo firme odchádza do dôchodku. Marcela Kosmatová je na prvom stupni riadenia a reportuje priamo prezidentovi česko-slovenskej pobočky Samsung Electronics Ki Young Yunovi.

Marcela Kosmatová pôsobí v spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak od novembra 2021, kedy sa stala zástupkyňou personálnej riaditeľky. Vedenie personálneho oddelenia prevzala od apríla 2022. Zo svojej pozície má na starosti všetku HR agendu spoločnosti Samsung Electronics v Českej republike a na Slovensku. „Marcela má bohaté skúsenosti z HR, ale aj ako konzultantka a facilitátorka, čím sa preukázala v niekoľkých renomovaných spoločnostiach. Je skvelou posilou nášho tímu, čo sa potvrdilo už v čase, keď zastupovala Janu, ktorej týmto ďakujeme za jej neutíchajúci elán a mnohoročnú prácu pre Samsung,“ hovorí prezident spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak Ki Young Yun.

Nová personálna riaditeľka česko-slovenskej pobočky Samsungu prichádza zo spoločnosti Provident Financial, kde zastávala pozíciu Engagement & Training Manager. Predtým pôsobila ako Senior HR Business Partner v UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Skúsenosti má aj zo spoločností Contactel a Cetelem. Marcela Kosmatová vyštudovala psychológiu na Univerzite Karlovej v Prahe a absolvovala množstvo profesijných a certifikovaných kurzov. Od roku 2011 externe spolupracuje s Katedrou manažérskej psychológie a sociológie na Vysokej škole ekonomickej, vedie tréningy a facilituje zmenové projekty. Hovorí plynule anglicky a na základnej úrovni taliansky a nemecky. 

Vo voľnom čase sa Marcela Kosmatová venuje rodine a deťom, jazde na koni a rada chodí so psom do prírody aj na hory.

O spoločnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inšpiruje svet a tvorí budúcnosť svojimi prevratnými myšlienkami a technológiami. Spoločnosť novo definuje svet televízorov, smartfónov, tabletov, nositeľných chytrých zariadení, digitálnych spotrebičov, sieťových a pamäťových prvkov, LSI systémov, polovodičov a LED displejov. Samsung je podľa rebríčka Interbrands z roku 2020 piatou najhodnotnejšou značkou sveta s hodnotou 62,3 miliardy dolárov. Najnovšie informácie nájdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.

Samsung Electronics Co., Ltd.

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať