ASUS_122021 ASUS_122021 ASUS_122021

Nový eko magnet umožní zvýšiť dojazd elektromobilov

Technológie
3

LG Innotek, významný výrobca elektronických súčiastok,vyvinul nový ekologický magnet, ktorý o 60 % znižuje používanie ťažkých kovov vzácnych zemín, tvoriacich kľúčové zložky magnetov. Magnet sa inštaluje v elektronických produktoch, ktoré potrebujú na pohon jeho tlačnú a ťažnú silu. LG Innotek uvádza, že najnovší magnet, ktorý bol vyvinutý v spolupráci s juhokórejskou spoločnosťou Sunglim Group Industry, sa bude používať v motoroch vozidiel, fotoaparátoch smartfónov, reproduktoroch a veterných generátoroch.

Obe spoločnosti dúfajú, že aplikácia ich nového produktu sa rozšíri aj do klimatizácií, chladničiek, dronov, lietajúcich áut atď. Inovácia spočíva vo vývoji náterového roztoku, ktorý môže produkovať lepšiu magnetickú silu v rôznych výrobkoch a teplotných rozsahoch pri použití menej ťažkých kovov vzácnych zemín, pridaných do novej zlúčeniny. Nový magnet umožní dosiahnúť silu až 14,8 kilogaussu (kG), čo je údajne najvyššia hodnota v odvetví. Kilogauss je jednotka magnetickej indukcie a väčšina komerčne využívaných výrobkov bežne dosahuje 14,2 až 14,3 kG.

Nový „eko magnet“ môže pomôcť zmenšiť veľkosť riadiacej jednotky motora vozidla a súčasne zvýšiť výkon. Elektrickým alebo hybridným vozidlám to môže pomôcť zvýšiť počet prejdených kilometrov. Vo fotoaparátoch smartfónov môže nový magnet viesť k lepšej čistote obrazu, a to na fotografiách aj vo videách, pretože zvyšuje hnaciu silu aktuátora približne o 10 %.

Z ekologického hľadiska ťažba kovov vzácnych zemín, ktoré sa používajú v magnete, spôsobuje znečistenie vody, vzduchu a pôdy, preto ju treba obmedziť. Zlepšenie výkonu magnetov pri minimalizácii používania ťažkých kovov vzácnych zemín je tak prínosom pre priemysel. Konečným cieľom spoločnosti LG Innotek je vyvinúť magnet, ktorý by vôbec neobsahoval ťažké kovy vzácnych zemín.

Zdroj: techradar.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

3 komentáre

Luboslav Lacko klamar reakcia na: Nový eko magnet umožní zvýšiť dojazd elektromobilov

21.9.2021 06:09
neznizi.
Reagovať

RE: Luboslav Lacko klamar reakcia na: Luboslav Lacko klamar

21.9.2021 10:09
Ved nepise, ze znizi, ale zvysi dojazd.
Reagovať

RE: RE: Luboslav Lacko klamar reakcia na: RE: Luboslav Lacko klamar

22.9.2021 07:09
*nezvysi
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať