CANON_122023 CANON_122023 CANON_122023

OPPO predstavuje MariSilicon X, špičkový 6nm procesor na spracovanie obrazu s technológiou umelej inteligencie

Tlačové správy
0

Nový procesor ponúka najlepšiu energetickú účinnosť vo svojej triede, 20bitový, ultra-vysoký dynamický rozsah, spracovanie RAW dát v reálnom čase a režim Enhanced RGBW Pro. Prvýkrát v inteligentných telefónoch so systémom Android umožňuje tvoriť vysoko kvalitné nočné videá v rozlíšení 4K, s živým náhľadom vylepšení technológií umelej inteligencie. Komerčne dostupný bude s radom Find X v 1. štvrťroku roka 2022.

Spoločnosť OPPO oficiálne predstavila svoj prvý špičkový obrazový procesor typu NPU (Neural Processing Unit – procesor pre strojové učenie) vlastnej konštrukcie – MariSilicon X. Procesor MariSilicon X, postavený na 6nm výrobnej technológii, kombinuje pokročilý NPU, ISP (Image Signal Processor) a viacúrovňovú pamäťovú architektúru a poskytuje neuveriteľný výkon s nezrovnateľnou energetickou účinnosťou, čo umožňuje spracovanie RAW dát v reálnom čase pre vytváranie ohromujúcich nočných videí v rozlíšení 4K, s živým náhľadom vylepšení technológií umelej inteligencie. MariSilicon X bude mať premiéru v 1. štvrťroku roka 2022 v smartfónoch radu Find X.

„Vďaka viac ako desaťročným skúsenostiam s posúvaním hraníc obrazových technológií stojí OPPO za niektorými z najväčších inovácií v obore, pokiaľ ide o moduly fotoaparátov, objektívy a algoritmy,“ povedal Jiang Bo, senior riaditeľ spoločnosti OPPO. „Náš nový špičkový obrazový NPU je najväčším skokom, ktorý sme doposiaľ urobili, prináša väčší výkon do mobilných obrazových systémov a zaistí naším používateľom mimoriadny zážitok.“

To najlepšie z oboch svetov: Ultra-vysoká rýchlosť, kombinovaná s vysokou účinnosťou

NPU MariSilicon X dosahuje neuveriteľných 18 biliónov operácií za sekundu (TOPS), čo je viac než dostatočný výpočtový výkon pre podporu našich algoritmov umelej inteligencie.

Vďaka ohromujúcej energetickej účinnosti 11,6 TOPS na watt poskytuje NPU špičkový výkon bez toho, aby výrazne vybíjal batériu.

Nový NPU je taktiež vybavený prevratným dedikovaným pamäťovým subsystémom tera-bps, ktorý umožňuje procesoru MariSilicon X po celý čas naplno využívať výpočtový výkon NPU bez toho,  aby bol obmedzený pamäťou, čo výrazne skracuje čas potrebný ku kopírovaniu dát medzi úložiskom a výpočtovými jednotkami.

MariSilicon X má vyhradenú pamäť typu DDR s dodatočnou šírkou pásma až 8,5 GB/s. Jeho viacúrovňová pamäťová architektúra výrazne minimalizuje meškania a znižuje spotrebu energie, spôsobenú zbytočnými opakovanými cyklami čítania a zápisu.

Pri spustení algoritmu OPPO na redukcii šumu s využitím umelej inteligencie môže MariSilicon X dosiahnuť až 20× vyššieho výkonu v zrovnaní s OPPO Find X3 Pro. MariSilicon X dokáže v reálnom čase zachytiť nočné video v rozlíšení 4K s vylepšením umelou inteligenciou a s aplikovaním komplexných vylepšení na každú snímku.

Výkonný ISP pro Ultra HDR

MariSilicon X má výkonný ISP (Image Signal Processor), ktorý umožňuje zachytiť snímky s neuveriteľným 20bitovým, 120db dynamickým rozsahom – 4× väčším než u Find X3 Pro. Vďaka tomu majú snímky medzi najsvetlejšími a najtmavšími oblasťami obrazu kontrastný pomer 1 000 000:1, čo lepšie zachováva vernosť snímok.

Spracovanie RAW v reálnom čase

Vďaka svojmu veľkému výpočtovému výkonu a vysokej dátovej priepustnosti prináša MariSilicon X revolúciu v procese spracovania obrazu, keď priamo v reálnom čase uskutočňuje spracovanie 4K s podporou umelej inteligencie a 20bitovou fúziu HDR v doméne RAW na úrovni pixelov. Spracovaním originálnych obrazových dát môže MariSilicon X u snímok dosiahnuť 8dB odstupu signálu od šumu, čím otvára celkom nový svet pre výpočtovú fotografiu.

Režim RGBW Pro poskytuje profesionálny výkon

Pomocou dizajnu Dual Image Pipeline a dvojnásobného supervzorkovania surových obrazových dát uvoľňuje MariSilicon X plný potenciál snímača OPPO RGBW, podporuje oddelenie a zlúčenie signálov RGB a bielej farby a poskytuje 8,6dB zlepšenie odstupu signálu od šumu a 1,7násobné zlepšenie kvality textúr, vďaka čomu sú fotografie aj videá expresívnejšie.

Prelomový skok k nočným videám v rozlíšení 4K, vylepšeným umelou inteligenciou  

Ako špecializovaný obrazový NPU predstavuje MariSilicon X novú éru vo výpočtovej fotografii. Vďaka obrovskému skoku vo výkone aj energetickej účinnosti podporuje silu algoritmov umelej inteligencie pre redukciu šumu a vytvára jasnejšie a ostrejšie videá. Vyznačuje sa taktiež väčším dynamickým rozsahom a lepšou reprodukciou farieb, vďaka čomu každá jednotlivá snímka videa vyzerá rovnako bohato a prekreslene ako fotografia. Je to prvýkrát, kedy je s telefónmi so systémom Android možné tvoriť nočné videá v rozlíšení 4K s HDR a vylepšením technológií umelej inteligencie.

MariSilicon X bude mať komerčnú premiéru v smartfónoch radu Find X v 1. štvrťroku roka 2022 a prinesie najvýkonnejší obrazový zážitok v inteligentných telefónoch.

 

O ZNAČKE OPPO

OPPO je popredná svetová značka smartfónov. Od uvedenia svojho prvého mobilného telefónu v roku 2008 sa spoločnosť OPPO snaží vytvárať technológie so srdcom a dušou. Produkty OPPO spájajú pokročilé technologické možnosti s ľahko použiteľnými funkciami v zariadeniach s úžasným dizajnom. V súčasnosti spoločnosť OPPO pôsobí vo viac ako 50 krajinách a má medzinárodné dizajnérske centrum v Londýne. Spoločnosť OPPO sa zaviazala podporovať vývoj štandardov 5G na celom svete a bola prvou spoločnosťou, ktorá uviedla komerčný smartfón 5G na európsky trh. Značka spolupracuje s viac ako 80 poprednými svetovými operátormi na urýchlení rozsiahleho zavádzania 5G prostredníctvom inovatívnych technologických riešení.

Zobrazit Galériu

OPPO

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať