TCL_092023 TCL_092023 TCL_092023

OPPO predstavuje inteligentné okuliare Air Glass s kreatívnym dizajnom podľa krídla cikády a vlastným mikroprojektorom Spark

Tlačové správy
0

Spoločnosť OPPO na akcii INNO DAY 2021 oficiálne predstavila inteligentné okuliare OPPO Air Glass. Prelomové zariadenie pre asistovanú realitu (aR – assisted Reality), ktoré je vybavené projektorom Spark, vyvinutým spoločnosťou OPPO, špičkovou Micro LED a na mieru vyrobeným difrakčným displejom s optickým vlnovodom, podporuje štyri rôzne spôsoby interakcie používateľa prostredníctvom dotyku, hlasu, pohybu hlavy a ruky, čo používateľom poskytuje rýchlejší a jednoduchší prístup k potrebným informáciám.

„OPPO už dlho skúma možnosti rozšírenej reality (Extended Reality – XR) a vďaka Air Glass sme konečne vytvorili inteligentné okuliare, ktoré sú skutočne na dosah spotrebiteľom,“ povedal Levin Liu, viceprezident spoločnosti OPPO a vedúci výskumného ústavu OPPO. „Ako ich futuristický dizajn napovedá, OPPO Air Glass majú priniesť revolúciu v spôsobe, akým si prezeráme a konzumujeme informácie. Ich jednoducho ovládateľný displej dokáže prezentovať najdôležitejšie správy, ktoré potrebujeme, priamo pred našimi očami. S OPPO Air Glass už svet nikdy nebude vyzerať rovnako.“

Priekopnícka forma: tenký a ľahký dizajn inšpirovaný prírodou

Okuliare OPPO Air Glass sú postavené na priekopníckej konštrukcii monoklového vlnovodu. Air Glass vychádzajú z charakteristickej filozofie dizajnu značky OPPO a vyznačujú sa voľne splývajúcimi krivkami, ktoré dávajú vzniknúť ich ľahkému a minimalistickému vzhľadu. S celkovou hmotnosťou približne 30 g sú OPPO Air Glass jedným z najľahších zariadení s monoklovým vlnovodom a možno ich nosiť podobne ako bežné okuliare.

Dizajn tela okuliarov sa inšpiruje v perí – je ľahký, elegantný a zakrivený, s dotykovým panelom, ktorý pripomína elegantné brko pierka. Dizajn monokulárnej vlnovodnej šošovky je zasa inšpirovaný krídlami cikády a vymyká sa tak konvenčným obmedzeniam guľatých alebo zaoblených obdĺžnikových šošoviek okuliarov. Šošovka je upevnená v ľahkom a tenkom rámčeku, v ktorom sú umiestnené všetky komponenty vrátane platformy Qualcomm Snapdragon Wear 4100.

Rámček okuliarov OPPO Air Glass je vyrobený technikou CNC, ktorá prepožičiava dizajnu nádych vycibrenosti a presnosti. Jedinečný a pútavý dizajn okuliarov OPPO Air Glass z nich robí štýlový technologický doplnok pre každodenné nosenie, aj keď ich zrovna nepoužívate.

Mikroprojektor Spark vyvinutý v OPPO, so špičkovou Micro LED a piatimi sklenenými šošovkami s vysokou priehľadnosťou, prináša avantgardný zážitok z aR

Vďaka integrácii vlastného mikroprojektora od spoločnosti OPPO, pokročilej Micro LED a vlastnej technológie vlnovodu poskytujú OPPO Air Glass jasný a ostrý obsah bez ohľadu na to, či sa nosia vnútri alebo vonku a zaručujú tak vždy vynikajúci zážitok z aR.

Srdcom zobrazovacieho systému OPPO Air Glass je mikroprojektor Spark vyvinutý v OPPO – jeden z najkompaktnejších projekčných systémov v obore, ktorý má objem len 0,5 cm3, teda zhruba veľkosť kávového zrnka. Projektor je vybavený kovovým krytom, vyrobeným na CNC, so skleneným modulom šošovky, ktorý zaisťuje lepší rozptyl tepla a stabilitu. Projektor je osadený špičkovou Micro LED, ktorá má jas až 3 milióny nitov.

OPPO Air Glass využívajú na mieru vytvorený optický difrakčný vlnovod, ktorý podporuje dva režimy zobrazenia – 16úrovňové stupne sivej a 256úrovňové stupne sivej – a dokáže poskytnúť priemerný jas až 1 400 nitov, čo zaisťuje živé a ostré zobrazenie v rôznych svetelných podmienkach. Okrem toho sú k obojstrannému krytiu vlnovodu použité dve vrstvy zafírového skla, ktoré zaisťujú ochranu s lepšou priehľadnosťou.

OPPO Air Glass sú navrhnuté tak, aby boli prístupné čo najväčšiemu počtu ľudí, vrátane používateľov s refrakčnými vadami, ako je krátkozrakosť a hypermetrópia. Okuliare sú k dispozícii s dvoma rôznymi typmi obrúčok – striebornými polorámovými a čiernymi celorámovými –, ktoré sa môžu lepšie prispôsobiť používateľom vyžadujúcim korekčné okuliare. Obe farby sú k dispozícii v dvoch veľkostiach.

Neobmedzený pocit kontroly so štyrmi spôsobmi interakcie

Okuliare OPPO Air Glass možno ovládať pomocou aplikácie Smart Glass v hodinkách OPPO Watch 2 a v akomkoľvek inteligentnom telefóne OPPO s nainštalovaným systémom ColorOS 11 alebo vyššou verziou. Podporujú taktiež štyri intuitívne metódy interakcie – dotyk, hlas, pohyby rúk a pohyby hlavy.

Po spárovaní Air Glass s hodinkami OPPO Watch 2 možu používatelia používať pohyby rúk taktiež k potvrdzovaniu, rušeniu a prepínaniu kariet aplikácií. Pre celkom nový spôsob interakcie môžu naviac Air Glass rozpoznávať pohyby hlavy. Napríklad jemným kývnutím alebo zatrasením hlavy možno otvárať, respektíve zatvárať oznámenia.

Vývoj rozmanitých aplikácií spoločne s partnermi z oboru

V okuliaroch OPPO Air Glass je nainštalovaný celý rad aplikácií, vrátane tých, ktoré vyvinula spoločnosť OPPO. Patria medzi nich napríklad počasie, kalendár, zdravie, čítacie zariadenie, prekladač a navigácia.

Funkcia prekladača je skvelým pomocníkom pri medzikultúrnej komunikácii. Po spárovaní sa hlasový vstup jedného používateľa automaticky preloží do textov v cieľovom jazyku, ktorý sa potom okamžite zobrazí na Air Glass druhého používateľa. Air Glass teraz podporujú obojsmerný preklad mandarínskej čínštiny do angličtiny a v budúcnosti budú ponúkané kombinácie mandarínska čínština-japončina a mandarínska čínština-kórejčina.

Ďalšou inovatívnou aplikáciou Air Glass je čítacie zariadenie (teleprompter), ktoré umožňuje adaptívne zobrazenie textu, s ktorým bude vaša prezentácia v práci alebo na verejnosti hračkou.

OPPO taktiež úzko spolupracuje so spoločnosťou Baidu na prispôsobení aplikácií, ako sú Baidu Walk & Bike Navigation a Explore Nearby, pre OPPO Air Glass. Prostredníctvom navigácie môžu používatelia získať pokyny pre cestovanie pešky alebo na bicykli, zatiaľ čo aplikácia Explore Nearby dokáže zobraziť informácie o okolitých obchodoch a ďalších zaujímavostiach na základe polohy a orientácie používateľa.

Dostupnosť

Okuliare OPPO Air Glass by mali byť na trh uvedené v pevninskej Číne a to v 1. štvrťroku roka 2022. Zariadenie bude k dispozícii v dvoch farbách, čiernej alebo bielej, spolu s dvoma vlastnými doplnkami v podobe obrúčok.

O ZNAČKE OPPO

OPPO je popredná svetová značka smartfónov. Od uvedenia svojho prvého mobilného telefónu v roku 2008 sa spoločnosť OPPO snaží vytvárať technológie so srdcom a dušou. Produkty OPPO spájajú pokročilé technologické možnosti s ľahko použiteľnými funkciami v zariadeniach s úžasným dizajnom. V súčasnosti spoločnosť OPPO pôsobí vo viac ako 50 krajinách a má medzinárodné dizajnérske centrum v Londýne. Spoločnosť OPPO sa zaviazala podporovať vývoj štandardov 5G na celom svete a bola prvou spoločnosťou, ktorá uviedla komerčný smartfón 5G na európsky trh. Značka spolupracuje s viac ako 80 poprednými svetovými operátormi na urýchlení rozsiahleho zavádzania 5G prostredníctvom inovatívnych technologických riešení.

Zobrazit Galériu

OPPO

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať