SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Obratný humanoidný robot do domácnosti s prekvapivou cenou

Technológie
1

Robotická spoločnosť Unitree zverejnila video, ktoré ukazuje plný potenciál jej humanoidného robota G1. Ako vidieť, je schopný neuveriteľných fyzických výkonov, veľmi obratný a prekvapivo cenovo dostupný.

Prvou ponukou spoločnosti v tejto oblasti bol H1, ktorý sa stal najrýchlejším robotom na svete. Žiaľ, tomu zodpovedala aj jeho cenovka – stál úctyhodných 90 000 dolárov. Od jeho uvedenia na trh spoločnosť tvrdo pracovala na vývoji robota, ktorý by bol cenovo dostupnejší, no bez kompromisov v oblasti výkonu. Výsledkom úsilia je ultraflexibilný, supersilný a trochu strašidelný G1, ktorý má kameru a namiesto tváre svetelný pás.

Vo videu to najprv vyzerá, akoby mal zlomené končatiny, ktoré ležia naboku vedľa tela. Potom však predvedie svoje mimoriadne pohyblivé kĺby tým, že sa pomaly a bez námahy postaví. Jedinečnosť Unitree G1 spočíva v stupňoch voľnosti (degrees of freedom – DOF) v každom z jeho kĺbov, čo umožňuje ich nezávislé pohyby.

Jeho kolená a ramená majú tri DOF, zatiaľ čo lakte, zápästia a členky po dva. Jeho „ruky“ majú tri šikovné prsty, ktoré môžu mať nainštalované aj hmatové senzory. Dokáže pomocou nich rozbíjať orechy, otvárať fľaše, prevracať palacinky a dokonca aj spájkovať. Aj keď je tento humanoidný robot stále vo fáze vývoja, jeho cena je len 16 000 dolárov.

Zdroj: supercarblondie.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Geniusrobot reakcia na: Obratný humanoidný robot do domácnosti s prekvapivou cenou

26.5.2024 10:05
Do domacnosti? Ok,ale čo tak ho najprv otestovať na nejakej vojnovej scene,ved prilezitosti bude habadej. Napriklad pri utoku na Pchaj vaňu. Pri pobreži sa vyšupnu z lodí v počte tak asi milion,po morskom dne dokracaju na breh ako Čakaj šéf pred 75 rokmi a pripravia predpolia na vysadok miliona čajovych ňanov...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať