SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Oppo Find N2 Flip / Štýlová skladačka so skvelým dizajnom

0

Nielen konštruktéri pri návrhu mechanizmu skladania, ale aj dizajnéri si dali záležať. Zadná stena má povrch so zaujímavou trblietavou štruktúrou. Je jemne matná, čo prispieva k spoľahlivosti držania, navyše na povrchu sa nezachytávajú odtlačky prstov. Rám smartfónu je z lesklého kovu. Zaujímavú povrchovú úpravu má aj vonkajšia strana pántu s veľkým logom výrobcu. Snímač odtlačkov prstov je integrovaný v tlačidle zapnutia/uspatia a je rýchly a spoľahlivý.

SAMSUNG 042024 Advertisement

 V zatvorenom stave máte k dispozícii vonkajší dotykový displej AMOLED s uhlopriečkou 3,26 palca a rozlíšením 382 × 720 pixelov. Na ten sa budete často pozerať aj na priamom slnečnom svetle, maximálna svietivosť je 800 nitov, v špičke až 900 nitov. Tento displej môže prísť vo vrecku do styku s kľúčmi či inými drobnými predmetmi, preto je chránený odolným sklom Gorilla Glass 5 a výrobca naň ešte nalepil aj ochrannú fóliu. Ak chcete zvýšiť odolnosť smartfónu, v balení nájdete ochranný obal z tvrdého plastu, zložený z dvoch dielov.

Skladací displej LTPO AMOLED má uhlopriečku 6,8 palca, pomer strán 21:9 a rozlíšenie FHD+ čiže 1080 × 2520 pixelov. Maximálna obnovovacia frekvencia je dnes už štandardných 120 Hz. Maximálny jas je 1200 nitov, v špičke až 1600 nitov, takže displej s prehľadom spĺňa požiadavky certifikácie HDR10+. Vnútorný aj vonkajší displej majú funkciu Always On. Tá má význam hlavne pre vonkajší displej, na ktorom si môžete nechať zobrazovať čas, notifikácie, prípadne ďalšie informácie. Ohybné odolné sklo zatiaľ nikto nevymyslel, takže primárny vnútorný displej je chránený odolnou ohybnou fóliou. V zloženom stave je však displej sám osebe chránený tým, že je vnútri. Jediné nebezpečenstvo mu hrozí od väčších zrniek prachu. Tie však pre dobre vyriešené okraje dovnútra nepreniknú. Veľmi dobre je vyriešený mechanizmus skladania, miesto v strednej časti, kde je pánt, nahmatáte, len ak sa na to sústredíte. Takisto aby ste uvideli nepatrné zvlnenie nad pántom, typické pre všetky ohybné displeje, musíte chvíľu laborovať s nakláňaním. Výrobca garantuje minimálne 400 000 ohnutí, takže pri bežnom používaní by displej mal bez úhony prežiť celú technickú životnosť smartfónu. Na ilustráciu, pri 50 roztvoreniach a zatvoreniach denne displej vydrží 11 rokov.

Vedľa prehľadového displeja sú na zadnej strane dva objektívy zadného fotoaparátu. Ide o klasický tandem hlavného mierne širokouhlého objektívu so svetelnosťou f/1,8, ktorý má zorný uhol rovnaký ako ľudské oko, a ultraširokouhlého objektívu so svetelnosťou f/2,2 a uhlom záberu 112 stupňov. Hlavný fotoaparát má snímač s rozlíšením 50 megapixelov. Logo Hasselblad prezrádza, že špecialisti tohto renomovaného švédskeho výrobcu fotografickej techniky sa podieľali na návrhu fotoaparátov a firmvéru na prvotné spracovanie fotografií a videí. Blesk má dve LED s rôznou farebnou teplotou bieleho svetla. Selfie kamera s rozlíšením 32 megapixelov je v priestrele v hornej časti ohybného displeja. Jej objektív má svetelnosť f/2,4. Video môžete nahrávať v rozlíšení 4K pri maximálnej snímkovej frekvencii 30 fps. Vo full HD môžete nahrávať pri 60 fps. Musím pochváliť kvalitu večerných a nočných videí. Objektívy nemajú optickú stabilizáciu, a tak pri fotení a filmovaní v šere odporúčam po­užiť statív alebo aspoň smartfón o niečo oprieť. Zábery hlavným fotoaparátom sú aj v náročnejších svetelných podmienkach veľmi dobré. Ak chcete získať viac detailov v presvetlených plochách alebo v tieni, odporúčam fotky ešte upraviť v aplikáciách ako Zoner či Lightroom. Pri dobrom svetle vás uspokoja aj zábery zo širokouhlého fotoaparátu. Večer a v noci uprednostnite hlavný fotoaparát, a ak to okolnosti dovoľujú, urobte viac záberov v štandardnom aj nočnom režime. Nočný režim je v niektorých prípadoch menej presvedčivý, možno to výrobca v niektorej aktualizácii zlepší.

Hardvérovým srdcom smartfónu je čipová súprava MediaTek Dimensity 9000+. Testoval som konfiguráciu si 8 GB RAM a 256 GB úložného priestoru. Musím konštatovať, že výkon čipovej súpravy a grafiky Mali-G710 MC10 je dostatočný aj na hranie náročnejších hier. Pri niektorých hrách a pri dlhom hraní pri vysokej okolitej teplote možno budete musieť znížiť rozlíšenie. Chladenie je vyriešené v intenciách možností skladacieho smartfónu, kde sa na odvode tepla môže podieľať len tá polovica tela, v ktorej je čipová súprava. Smartfón sa nabíja maximálnym príkonom 44 W, nabíjačka je pribalená. Batéria má kapacitu 4300 mAh a vydrží deň veľmi intenzívneho používania. Zvuk je stereofónny, primerane kvalitný, na skladačku až nadpriemerný. Nižšie tóny hrá reproduktor v spodnej časti pri konektore USB-C.

Oppo Find N2 Flip beží na Androide 13 s používateľskou nadstavbou ColorOS 13, ktorá je štýlom aj farbami prispôsobená vkusu mladých ľudí, ktorým je tento skladací smartfón primárne určený. Telefón ponúka široké možnosti prispôsobenia obsahu sekundárneho displeja pomocou widgetov. V ponuke je widget fotoaparát, počasie, udalosti, časovač či záznam zvuku. Ďalšie informácie zobrazíte gestami posunu prsta od okrajov displeja. Odporúčam vyskúšať selfie foto a video hlavným fotoaparátom pri zloženom smartfóne. Pomocný displej umožní komfortnú kompozíciu záberu. Hlavný fotoaparát má lepšie parametre ako selfie kamera.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Dizajn, konštrukcia pántu, výborné displeje, nabíjačka v balení
- Nočný režim by potreboval doladiť

PARAMETRE:

• Procesor: osemjadrový MediaTek Dimensity 9000+ (1 × 3,20 GHz Cortex-X2 + 3 × 2,85 GHz Cortex-A710 + 4 × 1,80 GHz Cortex-A510), 4 nm GPU Mali G710 MC10; pamäť 8 GB RAM; 256 GB úložného priestoru; displej: skladací AMOLED 6,8", rozlíšenie 1080 × 2520 px, 402 PPI, obnovovacia frekvencia max. 120 Hz, HDR10+, 1200 nitov; sekundárny displej: AMOLED 3,26 palca, 382 × 720 pixelov; zadný fotoaparát: hlavný širokouhlý fotoaparát 50 Mpx, f/1,8, ohnisková vzdialenosť (ekvivalent) 23 mm; ultraširokouhlý 8 Mpx, f2,2, zorný uhol 112˚; predný fotoaparát 32 Mpx, f/2,4, ohnisková vzdialenosť 22 mm; batéria 4300 mAh; nabíjanie: káblové 44 W; konektivita: 5G, LTE, Wi-Fi 6, bluetooth 5.3; operačný systém Android 13 s nadstavbou ColorOS 13; rozmery: 166,2 × 75,2 × 7,5 mm (rozložený), 85,5 × 75,2 × 16 mm (zložený), hmotnosť: 191 g

• Cena: 1099  EUR

HODNOTENIE: 9/10

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať