CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

PC REVUE plus 9/2016

0

ČLÁNKY:

Seriál: Programujeme pre Android / XML a animácie

V prvej časti článku opisujeme spôsoby prehliadania súborov XML. Najskôr definujeme súbory XML ako textové – čitateľné (human-readable) súbory, ktoré sa stali štandardom pri výmene konkretizovaného druhu informácií. Ďalej uvádzame, že Android umožňuje prehliadať (parse) súbory XML a čítať údaje, ktoré obsahujú, pomocou rozhrania XmlPullParser a jeho implementácií kXML a eXpat. Prvú časť článku uzatvárame výpisom jednoduchého algoritmu prehliadania súborov XML. V druhej časti článku konštatujeme, že animácie, ktoré ponúka Android API, sú založené na jednoduchom princípe interpolácie štartovacích (startValue) a koncových (endValue) hodnôt. V skrátenej forme sa venujeme detailom týkajúcim sa všeobecných charakteristík animácií, potomkov triedy Animator a metód triedy view.animation.

Seriál: ARDUINO / Webový server na karte SD

V predošlej časti sme ukázali, ako pracovať s kartou SD pripojenou k Arduinu. Naučili sme sa nájsť súbor na karte, otvoriť ho, prečítať a jeho obsah odoslať na obrazovku počítača ako čistý text. V tejto časti sa naučíme čítať webové stránky z karty SD a odosielať ich po sieti klientom. Neskôr k nim pridáme obrázky. Tak sa stanú naše stránky grafickejšími a hlavne nebudeme obmedzení veľkosťou pamäte Arduina.

Seriál: Vývoj pre Windows 10 / Nové pravidlá v aplikačnom obchode

Vývojári, ktorí majú v aplikačnom obchode aplikácie pre Windows 8 a 8.1, dostali v poslednom čase najskôr e-mail o nutnosti upraviť pri väčšine svojich aplikácií údaj o vekovej vhodnosti, ak nie je v zhode s pravidlami pre  Windows Store. Ďalšie upozornenia na odstránenie aplikácií z aplikačných obchodov dovtedy, kým vývojár neopraví nedostatky, sa týkali neúplných metadát a iných problémov. Čo teda treba urobiť, aby vaše aplikácie spĺňali sprísnené požiadavky?

Článok: Ako ochrániť vytlačené dokumenty

Keď sa hovorí o bezpečnosti tlače, väčšina z nás si predstaví to, že niekto uvidí alebo ukradne dôležité dokumenty predtým, ako si ich stihneme vyzdvihnúť z tlačiarne. Podobne ako pri akomkoľvek inom type úniku dát aj pri tlači dokumentov možno využiť rôzne technológie na obmedzovanie a riadenie. Ako však zabezpečiť dôležité informácie pri ich vytlačení tak, aby sa nedostali do nepovolaných rúk?

 

SOFTVÉR:

ArsClip v5.09

Správca obsahu pamäťovej schránky. Stiahnite tu>>

CrystalDiskInfo v7.0.0

Nástroj na zobrazenie a monitorovanie diagnostických údajov jednotiek HDD a SSD s podporou S.M.A.R.T. technológie. Stiahnite tu>>

XRECODE 3 v1.30

Program na extrakciu a konverziu rôznych formátov hudobných súborov. Stiahnite tu>>

ESET Smart Security

ESET Smart Security a NOD32 Antivirus vo verzii 8 pre 32- i 64-bitovú edíciu s platnosťou do 15. 10. 2016. Pridávame aj špeciálnu skúšobnú verziu ESET Mobile Security 2.0. Stiahnite tu>>

 

TIPY A TRIKY:

- BlueScreenView
- NewMenuEditor
- Save My Desktop!
- ShellNewHandler

 

GALÉRIA:

Canon EOS C100 Mark II
Test notebookov
HAL3000 Infinium

 

VIDEÁ:

Ohybný smartfón a tablet (Lenovo Tech World)
Samsung rolovací displej (SID 2016)
Windows 10 Anniversary update

PC REVUE plus

Pridať komentár