PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Panasonic MULTISHAPE system / Šetrite prírodu aj svoje peniaze

0

Domáce spotrebiče a rôzna spotrebná elektronika dnes tvorí veľkú časť odpadu, ktorý produkuje každá domácnosť. Najhoršie sú na tom z tohto pohľadu jednoúčelové zariadenia ako rôzne žiletky, zastrihávače, elektrické zubné kefky a podobné zariadenia, ktorých životnosť je niekoľko mesiacov, často aj kratšia, potom nevyhnutne končia v odpade, pretože predĺženie ich životnosti nepripadá do úvahy. Ku každému takémuto zariadeniu je, samozrejme, ešte množstvo obalového materiálu, ktorý často tvorí ešte viac odpadu ako samostné zariadenie.

 

Panasonic MULTISHAPE je prvý modulárny systém osobnej starostlivosti na trhu, ktorý používateľovi dáva slobodu výberu z množstva potrieb pri každodennej osobnej starostlivosti – od holenia, zastrihávania vlasov a brady cez úpravu chlpov na tele, zastrihávanie chĺpkov v ušiach, nose aj na tvári až po čistenie zubov. Systém využíva koncepciu jedného univerzálneho modulu s rôznymi nadstavcami. Namiesto výrobku s desiatkami prídavných nadstavcov, ktorých sa často ani nedotknete, má MULTISHAPE iba jednu dobíjaciu batériu v rukoväti, ktorá sa stará o všetky funkcie využívané pri osobnej starostlivosti, ktoré si sami zvolíte.

Systém sa dodáva vo viacerých variantoch. Základná súprava ER-CKN1 obsahuje jednotku s motorom a NiMH nabíjateľnou batériou a užšiu hlavu zastrihávača, regulovateľnú v 39 krokoch, s dvojicou nadstavcov na bradu a vlasy. Ja som mal na test rozšírenú súpravu ER-CKN2, ktorá obsahuje širšiu zastrihávaciu hlavu s nastavením v 58 krokoch a 4 nadstavce na vlasy, bradu a ochlpenie tela. Súprava ER-CKL2 je v podstate rovnaká ako CKN2, ale je vybavená Li-ion batériou, ktorá má vyššiu výdrž. Pri prvom nákupe si teda vyberáte jednu z týchto troch základných súprav, aby ste mali rúčku s motorom. Potom je k dispozícii dovedna 5 súprav, ktoré obsahujú vždy niektorú z hláv a nadstavce. Samostatne možno dostať súpravy zastrihávača s dvoma alebo štyrmi nadstavcami, rovnakými ako v základných súpravách. Takže keď sa vám zastrihávacia hlava pokazí, prípadne je už tupá, stačí kúpiť novú. K dispozícii je päť nadstavcov, ktoré sa dajú kúpiť samostatne podľa osobných preferencií. Okrem dvoch spomínaných verzií zastrihávača je to:

Holiaci nadstavec s tromi ostriami, vybavený pružnou hlavou s tromi samostatnými plávajúcimi ostriami, ktoré sa rovnomerne a tesne prispôsobia kontúram tváre a zaistia dôkladné a rovnomerné oholenie.

•​ Zastrihávací nadstavec na chĺpky v nose a ušiach a na tvári je určený na pohodlné zastrihávanie týchto citlivých oblastí a je vybavený obojstrannými ostriami na efektívne zastrihávanie bez ťahania. Funkcia vysávania odstraňuje zatúlané chĺpky a špecializovaný čistiaci systém Vortex využíva vodu na ľahké a dôkladné čistenie zastrihávacieho nadstavca.

•​ Nadstavec s elektrickou zubnou kefkou využíva sonickú vibračnú technológiu a dodáva sa s dvoma typmi kefkových hláv. Ultrajemná hlavica s 0,02 mm štetinkami zaistí hĺbkové čistenie, ktoré účinne odstráni povlak a baktérie z medzizubných priestorov či okolia zubov. Zároveň je šetrné k zubom a ďasnám. Hlavica multi-fit je unikátne navrhnutá – má chumáčiky plochých štetiniek na oboch okrajoch a uprostred kefky na dôkladné čistenie. Dodáva sa s ochranným krytom, ktorý udržuje kefky hygienické.

Testovaná súprava ER-CKN2 obsahuje okrem spomínanej hlavnej jednotky, zastrihávacej hlavy a štvorice nadstavcov aj sieťovú nabíjačku, čistiacu kefku a miniatúrnu fľaštičku so špeciálnym olejom na premazávanie čepelí.

Celý systém má príjemný minimalistický dizajn a veľmi jednoduchú obsluhu. Pri výmene hlavy stačí zatlačiť uvoľňovacie tlačidlo a hlavu vysunúť. Druhú iba nasuniete, čím sa auto­maticky zaistí a môžete zariadenie ihneď používať. Takto počas rannej hygieny môžete využiť niekoľko hláv po sebe. Na hlavnej jednotke je iba tlačidlo, ktorým zariadenie zapnete a vypnete. Počas testu všetko fungovalo správne a musím uznať, že prístroj dokáže v plnom rozsahu nahradiť všetky zariadenia, na ktoré sú k dispozícii nadstavce, pričom aj v prípade, že by ste si zakúpili všetky dostupné nadstavce, dostanete sa s cenou asi na tretinu až štvrtinu oproti tomu, keby ste si kupovali všetky zariadenia v porovnateľnej kvalite samostatne.

Treba zdôrazniť že Panasonic na týchto výmenných hlavách používa rovnaké vysokokvalitné komponenty, ako zastrihávacie čepele, holiace brity, zastrihávače chĺpkov a podobne, ako vo svojich samostatných zariadeniach, takže nerobí žiadne kompromisy. O to je tento systém zaujímavejší.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Modularita, možnosť výmeny komponentov, pomer cena/výkon, ekologické riešenie
- Nič podstatné

• Ceny:
Zákl. súprava ER-CKN1: 69,99 EUR
Zákl. súprava ER-CKN2: 74,99 EUR
Zákl. súprava ER-CKL2: 84,99 EUR
Hlava so zubnými kefkami ER-CTB1: 29,99 EUR
Holiaca hlava ER-CSF1:  29,99 EUR
Hlava úzkeho zastrihávača ER-CTN1: 24,99 EUR
Hlava širokého zastrihávača ER-CTW1: 29,99 EUR
Hlava zastrihávača chĺpkov ER-CNT1: 14,99 EUR

 

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať