SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Panasonic RZ-B210W / Šikovný spoločník na športovanie aj výlety

0

Panasonic má vo svojej ponuke viacero zaujímavých modelov úplne bezdrôtových slúchadiel. Novinka patrí do nižšej cenovej triedy, ale za svoju cenu má čo ponúknuť. Slúchadlá sú štupľového typu s nožičkou. V balení nájdete tri súpravy nadstavcov, takže veľkost­ne sadnú do každého ucha. Konštrukcia je dobre vyriešená a slúchadlá bez problémov držia v uchu aj pri prudších pohyboch. Pre svoju veľmi nízku hmotnosť sa pohodlne nosia a vydržíte s nimi aj dlhšie počúvanie. Vďaka štupľom je slušné aj odizolovanie od vonkajšieho sveta, čo je dôležité hlavne preto, že aktívne potlačenie šumu slúchadlá nemajú.  Veľmi oceňujem nabíjacie puzdro, ktoré má veľmi kompaktné rozmery s malou hrúbkou, takže sa pohodlne nosí vo vrecku. Puzdro má z prednej strany štvoricu malých bielych indikačných LED, pri jeho otvorení teda vždy vidíte stav vnútornej batérie. Tá sa nabíja pomocou konektora USB-C a umožňuje až štyri nabitia slúchadiel, ktoré vydržia 4 hodiny. Spolu tak máte k dispozícii až 20 hodín prehrávania. Opätovné nabitie pritom zaberie iba 2 hodiny. Slúchadlá majú stupeň ochrany IPX4, takže znesú aj pot pri športovaní.

SAMSUNG_092022 M Advertisement

Ovládanie je dotykové priamo na slúchadlách. Na ľavom ťuknutím zapnete pauzu alebo prehrávanie, dvojité ťuknutie je zníženie hlasitosti a trojité zvýšenie. To nepovažujem za veľmi šťastné, ale funguje to. Ťuknutím na pravé slúchadlo preskočíte na ďalšiu skladbu, dvojitým o skladbu späť. Aplikácia k slúchadlám nie je, a tak si musíte zvyknúť na toto ovládanie.

Zvuk slúchadiel v podstate zodpovedá cenovej relácii. Nijako nevybočuje, ale ani neurazí. Hlasitosť je dostatočná, výrazné stredy trochu prekričia výšky, basy sú menej výrazné, ale prítomné. Celkový dojem je veľmi dobrý a za veľké plus považujem nízku hmotnosť aj malé rozmery puzdra. Dobré tvarovanie, nízka hmotnosť aj odolnosť ich tak umožňujú bez problémov používať aj pri športovaní.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Slušný zvuk, výdrž, nízka hmotnosť, malé rozmery, IPX4
- Bez aplikácie

PARAMETRE:

Model: Panasonic RZ-B210W, bluetooth verzie 5.0, SBC, AAC, menič: 10 mm, frekvenčný rozsah: 20 Hz – 20 kHz, USB-C, nabíjanie 5 V/1 A, 2 h, čas prehrávania 4/20 h

Cena: 60,90 EUR

HODNOTENIE: 9/10

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať