SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Sound Blaster Audigy Fx V2 /

0

Zvuková karta Sound Blaster Fx V2 využíva digitálno-analógový prevodník (DAC) ­Realtek ALC1220, ktorý pri dobre zvládnutom návrhu obvodov umožňuje dosiahnuť dynamický rozsah až 120 dB, pričom THD čiže totálne harmonické skreslenie je menšie ako 0,004 %. Samozrejmosť je zvuk vo vysokom rozlíšení až do 24 bitov/192 kHz. Rovnaký čip sa používa aj na moderných základných doskách počítačov, takže si logicky položíte otázku ohľadne pridanej hodnoty tejto zvukovej karty. Tá spočíva v riadiacich čipoch od Creative a hlavne v analógových výstupných obvodoch a predzosilňovači pre výstup, na ktorý sa pripájajú aj slúchadlá. V aplikácii Creative App môžete experimentovať s nastavením ekvalizéra alebo využiť prednastavené profily pre hudbu, film, herné žánre či dokonca konkrétne hry.

SAMSUNG_092022 M Advertisement

Hráči ocenia Scout Mode, ktorý im umožňuje lepšie identifikovať polohu objektov v hre, hlavne protivníkov, a získať tak prevahu. Pri videohovoroch zas využijete možnosti softvéru SmartComms, ktorý automaticky zapína mikrofón, keď hovoríte, a utlmuje ho, keď hovoria iní. Je to veľmi praktické, pretože nemusíte mikrofón zapínať a vypínať tlačidlom alebo v softvéri.

Karta sa inštaluje do slotu PCIe ×1, ale, samozrejme, môžete ju zasunúť aj do „dlhého“ slotu PCIe. V balení je aj zadná konzola s polovičnou výškou, takže kartu namontujete aj do PC s plochou skrinkou. Na zadnej lište sú 3,5 mm konektory jack pre linkový a mikrofónový vstup a pre výstupy na predné a zadné reproduktory a subwoofer. Tieto výstupy sa pripájajú k vstupom nízkofrekvenčného zosilňovača, prípadne na výstup pre predné reproduktory môžete pripojiť slúchadlá s impedanciou 32 – 600 ohmov. Zvuková karta má aj konektor na pripojenie dcérskej dosky Sound Blaster Audigy Fx V2 DB Pro, ktorá za necelých 20 eur ponúka rozšírenie priestorového zvuku na systém 7.1, prehrávanie vo formáte DSD256 a optický výstup. Karta má aj konektor HDA FP, takže môžete pripojiť aj konektory pre mikrofón a slúchadlá na prednej strane PC skrine.

Ja mám na bežné počúvanie na výstup zvukovej karty pripojený nf zosilňovač Monacor a dvojpásmové reproduktorové sústavy AQ Toba. Zvuková karta má pri implicitnom nastavení v rozsahu 20 Hz – 20 kHz lineárny priebeh, takže ju využívam aj pri meraní frekvenčných charakteristík. V porovnaní s rovnakým zvukovým čipom Realtek na základnej doske je zvuk v dôsledku lepších analógových predzosilňovačov brilantnejší. O prínose externej zvukovej karty, čo sa týka odstupu šumu, som sa presvedčil jednoduchým testom. Bez signálu som nastavil hlasitosť zosilňovača na maximum. Rozdiel v šume bol signifikantný, výstup zo základnej dosky bol oveľa viac zašumený. Rovnako aj maximálna hlasitosť v slúchadlách je podstatne vyššia.

FOTO ZDROJ: Zdroj: Creative

PARAMETRE:

Slot PCIex1; PCM 16/24 bit, 48, 96, 192 kHz, dynamický rozsah DNR 120 dB, THD+N: 0,004 %

Cena: 54,99 EUR

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať