SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Podľa Elona Muska bude mať každá domácnosť o pár rokov vlastného domáceho robota

1

Generálny riaditeľ spoločností Tesla a SpaceX Elon Musk súhlasil s odvážnou predpoveďou, že každá americká domácnosť strednej triedy bude mať do siedmich rokov domáceho robota. Predpoveď zaznela v podcaste, kde hostia diskutovali o budúcnosti domácich robotov, pričom jeden z nich, Jason Calacanis, sa vyjadril, že každá domácnosť strednej triedy v Amerike bude mať do siedmich rokov robota za 1000 dolárov mesačne.

Musk túto predpoveď podporil jednoduchým komentárom v príspevku na sociálnej sieti X (predtým Twitter). Myšlienka, že domáce roboty sa stanú bežnou súčasťou amerických domácností, nie je zveličená, keďže spoločnosti ako Apple a Amazon robia pokroky v oblasti domácej robotiky.

Apple po ukončení projektu elektrického vozidla presunul pozornosť na domácu robotiku a údajne vyvíja mobilného robota a stolové zariadenie s robotickým ramenom. Na druhej strane Amazon vyvíja zlepšenú verziu svojho domáceho robota Astro s funkciami podobnými ChatGPT.

Zdroj: benzinga.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Perfektný článok reakcia na: Podľa Elona Muska bude mať každá domácnosť o pár rokov vlastného domáceho robota

25.4.2024 08:04
V nadpise je "Každá domácnosť", čo ma zaujalo keďže to by znamenali že Elon zabezpečí do 15 rokov elektrinu do každej jednej domácnosti na svete.

No a v článku je "Každá americká domácnosť". Ďakujem redakcii za klasifikáciu, že mimo Ameriky niesú domácností. A chcel by som sa opýtať či sa podľa nich jedná aj o domácnosti ktoré sú napríklad v Amazonských pralesoch. Tak ako to je?
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať