HONDA_022021 HONDA_022021 HONDA_022021 Advertisement

Pornoaplikácia tajne fotila používateľov a teraz ich vydiera zverejnením chúlostivých snímok

Bezpečnosť
0

Škodlivá androidová aplikácia na prehrávanie porna vydiera používateľov, že zverejní ich chúlostivé snímky, ak nezaplatia.

Aplikácia Adult Player, ktorá slúži na prehrávanie porna, tajne zhotovovala snímky používateľov, pretože jej tvorcovia počítali s tým, že ju budú využívať ako sexuálnu pomôcku. Teraz sa im na displeji zobrazuje požiadavka na zaplatenie 500 dolárov, inak budú tieto fotky zverejnené.

Samozrejme, aplikácia sa neponúkala na Google Play, ale dala sa nainštalovať z webovej stránky. Výzva na zaplatenie teraz svieti na displeji telefónu stále a objaví sa opäť aj po jeho reštarte. Používateľ nemôže svoje zariadenie ovládať, pretože obrazovka s požiadavkou výkupného je stále aktívna.

Podľa bezpečnostnej firmy Zscaler je odstránenie aplikácie síce možné, ale ťažké. Používatelia musia spustiť svoje zariadenie v núdzovom režime. Podrobný postup možno nájsť na tejto stránke.

Na vyhýbanie sa podobnému ransomwaru sa odporúča sťahovať si aplikácie výhradne z dôveryhodných obchodov. Dosiahnuť sa to dá zrušením zaškrtnutia možnosti inštalácie z neznámych zdrojov v nastaveniach bezpečnosti telefónu.

Zdroj:dailymail.co.uk

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať