SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement

Porsche: Naše syntetické palivo bude rovnako ekologické ako elektromobily

Technológie
0

Hoci Porsche Taycan je momentálne jeden z najzaujímavejších elektromobilov na trhu, ešte to neznamená, že nemecká automobilka je pripravená vzdať sa spaľovacieho motora. Frank Walliser, viceprezident pre motoristické športy a automobily GT, pre britský automobilový magazín Evo uviedol, že spoločnosť usilovne pracuje na technológii syntetického paliva, ktoré nielenže zníži emisie, ale má potenciál na to, aby boli spaľovacie motory rovnako čisté ako ich náprotivky na batérie.

Walliser tvrdí, že syntetické palivo spoločnosti nazvané eFuel sa môže používať v akomkoľvek spaľovacom motore a testovanie sa má začať v budúcom roku. Palivo je menej zložité ako tradičný benzín (má 8 až 10 zložiek oproti 30 až 40), čo umožňuje spaľovať čistejšie palivo s menším množstvom znečisťujúcich častíc a NOx. Z tohto dôvodu bude celková uhlíková stopa vozidla rovnaká ako pri elektromobile.

„Syntetické palivo je čistejšie a neobsahuje žiadne vedľajšie produkty, a keď spustíme úplnú výrobu, očakávame zníženie CO2 o 85 percent,“ uviedol Walliser.

Okrem Porsche skúma potenciál syntetického paliva aj britský McLaren. Jeho výkonný riaditeľ tiež uviedol, že značka má v úmysle vyrobiť prototyp, ktorý by bol poháňaný syntetickým palivom. Napriek posunu smerom k výrobe elektromobilov a záväzkom automobiliek na úplné zastavenie výroby vozidiel so spaľovacími motormi bolo v minulom roku zo 64 miliónov predaných vozidiel iba 3,2 milióna elektrických.

Zdroj: robbreport.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať