Porsche má riešenie na skrátenie domáceho nabíjania na polovicu

Technológie
0

Automobilka Porsche v decembri oznámila významné technologické zlepšenie, ktoré priamo rieši obavy spotrebiteľov z dlhého nabíjania batérie v elektrickej verzii modelu Taycan. Výrobca predstavil novú jednotku, ktorá v kombinácii s domácou nabíjačkou Porsche AC skracuje čas nabíjania z 9,5 hodiny na 4,8 hodiny, teda na polovicu.

„Pre súčasných majiteľov Taycanu, ktorí si želajú väčší výkon pri domácom nabíjaní, je teraz k dispozícii zlepšená zabudovaná 19,2 kW AC nabíjačka, ktorá zdvojnásobí množstvo energie, ktorú môže Taycan získať pri nabíjaní prostredníctvom kompatibilnej 19,2 kW nabíjacej stanice AC úrovne 2,“ uvádza sa v tlačovej správe Porsche.

Nový modul sa nachádza za prednou časťou kufra a nahrádza existujúcu palubnú nabíjačku a súvisiacu kabeláž, ktorá je súčasťou auta. Jedna z výhod špecificky pre autá modelového roku 2020 Taycan je možnosť povoliť funkciu Plug and Charge v spojení s platným účtom My Porsche. Servisné strediská Porsche si budú môcť objednať a nainštalovať súpravu do všetkých variantov Taycan. Predávať sa bude za 1850,15 USD. Spoločnosť Porsche, ktorú vlastní Volkswagen, odhaduje, že práca bude trvať 12 hodín.

Zdroj: thestreet.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať