ACER_032021 ACER_032021 ACER_032021 Advertisement

Používajte VPN

1

V situácii, keď je väčšina ľudí odkázaná na prácu z domu z dôvodu pandémie vírusu COVID-19, je otázka bezpečnosti v online prostredí top prioritou. Jedným z riešení je VPN (virtuálna privátna sieť), ktoré poskytuje dodatočnú vrstvu zabezpečenia ukrytím IP adresy používateľa, šifrovaním prenosu dát a maskovaním lokalizácie používateľa. VPN šifruje všetky údaje prichádzajúce a odchádzajúce z vašich zariadení tak, aby boli pri prechode cez servery ISP utajené. To znemožňuje poskytovateľovi internetových služieb zistiť, ktoré webové stránky navštevujete. Jendým z riešení je služba Slovakia VPN, ktorá vám umožní získať slovenskú IP adresu, sledovať americké streamovacíe služby ako Netflix, Amazon Prime a ďalšie. Rovnako tak budete môcť sledovať slovenskú televíziu, nech ste kdekoľvek. A vyhnete sa aj zhromažďovaniu a cenzúre dát

Sledujte, čo chcete sledovať.

Netflix, Amazon Prime, Disney Plus a ďalšie streamovacie služby nesprístupnujú ich obsah všade. Ako platiaci zákazník chcete tento obsah streamovať doma. Môžete tak urobiť so Slovenskou VPN!

Pozrite si slovenskú televíziu aj v zahraničí

Nemôžete sledovať Markízu, JOJ, WAU ani iné slovenské kanály, tam kde bývate? Chcete osloviť aj iný geograficky zamykaný slovenský obsah? Použite Slovensko VPN a sledujte ho naživo, nech ste kdekoľvek. Ako bonus, budete môcť tiež prekonať všetky miestne cenzúry.

Nechajte si uchováťte svoje aktivity v súkromí

Penetrácia internetu na Slovensku je viac ako 85 %. Bohužiaľ, krajina kedysi uplatňovala smernice o uchovávaní údajov modelované po EÚ. Tieto zákony mohli byť nateraz pozastavené, ale vytvárajú precedens do budúcnosti. Nech sa stane čokoľvek, ISP nemôžu zhromažďovať vaše údaje, ak používate slovenskú sieť VPN

Kliknite tu:

Blokujte reklamy, trackery & malware

Surfshark tiež zlepšuje váš zážitok z webu tým, že zabraňuje zobrazovaniu reklám, zastaveniu malvéru a zmareniu pokusov o neoprávnené získavanie údajov.

Zostaňte v bezpečí aj na verejnej Wi-Fi

Turistika na Slovensku sa len zvyšuje a úroveň penetrácie internetu v krajine znamená dobrú šancu na nájdenie bezplatného verejného Wi-Fi pripojenia na internet. Turisti a Wi-Fi sú však pre zločincov atraktívne. Zabezpečte pripojenie na verejnom Wi-Fi sieti pomocou siete VPN.

Prečo platiť za VPN?

Na rozdiel od väčšiny slobodného softvéru, VPN je služba, ktorá sa spolieha na fyzickú infraštruktúru. Táto fyzická infraštruktúra sa musí nejako zachovať. Ale je tu viac ako fyzické komponenty. Voľné VPN nemajú finančné prostriedky na výskum a udržanie technologického pokroku. Nemajú prístup ani k najnovšiemu a najlepšiemu šifrovaniu. Platené VPN majú zvyčajne viac funkcií ako tie zadarmo. Nielen, že môžu ponúknuť viac serverov, ale aj pridanú funkčnosť v klientovi.  

Môže VPN spomaliť moje pripojenie?

Po pravde povedané, môže byť pokles rýchlosti pripojenia pri použití VPN. To do značnej miery závisí na umiestnení servera VPN. Čím bližšie je k tomu, kde sa nachádzate, tým menšie je spomelenie. Mnohé VPN vás môžu automaticky pripojiť k najbližšiemu (a najrýchlejšiemu) serveru, ale v prípade potreby sa možno budete chcieť pripojiť k ďalšiemu serveru manuálne.

 

 

1 komentár

. reakcia na: Používajte VPN

24.9.2020 14:09
Tema dobra, ale toto neni clanok, to je asi reklama prelozena z roku 1990 napisana bulvarom. Ziadna uroven clankov na tejto stranke. V skratke, kto chce VPN na vsetko, moze si kupit dobru VPN cca od $7/mesiac. Kto chce len na obcasne surfovanie konkretnej stranky, staci mu stiahnut VPN Extention do Chromu.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať