SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

PowerUp 4.0: Papierové lietadlo ovládané smartfónom

0

Papierové lietadlá sú u detí obľúbené už oddávna. No predstavte si, že by ste mohli takéto lietadielko zlepšiť pridaním motora a potom ovládať prostredníctvom smartfónu. Práve túto možnosť vám ponúka súprava PowerUp 4.0. Za 70 eur môžete získať všetko, čo na to potrebujete: duálny motor na lietadlo, nabíjačku USB, náhradné vrtule a štyri šablóny na model lietadla Invader (zariadenie však môžete pripevniť k viacerým dizajnom papierových lietadiel).

Najdôležitejšia časť súpravy je motor obsahujúci bluetoothový modul, ktorý udržiava spojenie s vaším telefónom. Kým pri verzii PowerUp 3.0 spred niekoľkých rokov bol dosah 55 metrov, nová iterácia umožní ovládať lietadlo až na vzdialenosť 70 metrov, pričom môže letieť rýchlosťou 32 km/h. Existujú dva samostatné režimy ťahu, ktoré umožňujú rôzne rýchlosti a lepšiu manévrovateľnosť. Novinkou je aj to, že palubný počítač motora obsahuje funkciu autopilota.

Pridanie gyroskopického akcelerometra pomôže znížiť rozkolísanosť a predchádzať prepadom. Ak predsa len dôjde k nehode, nemusíte si robiť veľké starosti. Konštrukcia verzie 4.0 je vyrobená z uhlíkových vlákien a obsahuje nylonový vystužený nos a držiak motora; je navrhnutý tak, aby odolal nárazom a lietadlo pokračovalo v lete. Maximálny čas letu je približne desať minút a batéria sa nabije asi za 30 minút.

Zdroj: autoevolution.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať