SAMSUNG_112021 SAMSUNG_112021 SAMSUNG_112021 Advertisement

Poznáme víťazov Startup Awards Night! Víťazné sošky si odniesli eROBOT a FoodBugs

Tlačové správy
0

Dva a pol mesiaca registrácií, dva týždne výberu desiatich finalistov, týždenný intenzívny bootcamp a nakoniec výročný desiaty ročník udeľovania cien Startup Awards! Také boli posledné tri mesiace programu FTRNW 2021! Kto si odniesol víťazné sošky? 

Porotu zaujali inovácie v oblasti robotiky a alternatívnych potravín 

Desať finalistov tento rok poriadne zamotalo porote hlavu. Bolo náročné vybrať tri najlepšie startupy, ale porota v zložení Rastislav Turek - Pex, Michal Satur - Tatra Banka, Lucia Pašková – Curadent, Mihaela Virlan Pašek – Accace a Alica Pavúková - PWC, to spolu s organizátormi a divákmi zvládla. 

Cenu poroty a Cenu Publika získal slovenský startup eROBOT. Startup sa zaoberá vývojom automatického samo údržbového riadiaceho systému, ktorý rieši nákladnú údržbu priemyselných robotov vytvárajúcich ropný odpad a otepľovanie. 

Cenu HubHub, vyhlasovateľa a organizátora FTRNW, získali poľskí FoodBugs. FoodBugs nie je len rozsiahli eshop s alternatívnymi potravinami z hmyzu, ktorý je super potravinou súčasnosti, ale púšťajú sa aj do vývoja vlastných hmyzích produktov. 

Víťazi okrem sošky získavajú kredity od Microsoftu, trojmesačné členstvo v lokálnom coworkingu HubHub a prístup k špeciálnej sérií edukačných eventov s VCs, mentormi a partnermi FTRNW, ktorí pomôžu ich startupom ďalej rásť.  

Večer inšpiratívnych mien 

Víziou FTRNW je inšpirovať a spájať. V duchu týchto hodnôt sa niesol aj celý večer, kedy sa k súťažiacim a divákom prihovorilo hneď niekoľko inšpiratívnych spíkrov a významných osobností. Čestným hosťom, ktorý sa divákom prihovoril prostredníctvom videa, bola prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová. Prítomných motivovala k novým pohľadom a potrebe inovatívnych riešení, ktoré pomôžu v boji s klimatickou krízou a výzvami blízkej budúcnosti. 

K ďalším zaujímavým hosťom večera patrili aj Michaela Musilová, (International Moonbase Alliance), prostredníctvom živého pripojenia sa divákom prihovorila aj Violeta Luca (Generálna manažérka pre Českú republiku a Slovensko Microsoft) a osobne sa k hosťom prihovorili  Igor Tóth (O2) a Artur Bobovnický (SIEA). 

FTRNW 2021 v číslach 

Po minuloročnom čisto online podujatí sme sa tento rok mohli stretnúť v hybridnej forme. Vďaka tomu sa mohli finálové startupy stretnúť počas týždňového bootcampu s mentormi aj osobne. Počas celého týždňa sa im venovali štyria spíkri so svojimi workshopmi, desať VCs a trinásť mentorov zo štyroch krajín. 

Zobrazit Galériu

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať