S_03PaletteBase S_03PaletteBase S_03PaletteBase Advertisement

Prenosná batéria EcoFlow Delta má výkon aj na nabitie Tesly na 8 km

Technológie
2

Výrobca veľkokapacitných batérií EcoFlow prichádza s batériou so špičkovou kapacitou 1300 Wh a s nepretržitým AC výkonom 1800 W. Označuje ju ako „najsilnejší batériový generátor“ na svete. Delta podporuje výkon prúdu 3300 W na prispôsobenie energetických špičiek pri napájaní pripojených zariadení. Na porovnanie, Delta môže dodať asi 16 ampérov, čiže asi toľko, ako štandardné bytové ističe.

Batéria je vybavená rukoväťami, ktoré vám uľahčia vytiahnutie tohto takmer 14-kilogramového objektu zo skrine, aby napájal vašu chladničku v prípade výpadku elektriny. A podľa vyjadrenia spoločnosti dokonca dokáže dodať automobilu Tesla „šťavu“ na ďalších 5 míľ (8 km).

Verzia batérie určená na americký trh sa dodáva s dvoma bežnými 12 W portmi USB, dvoma 28 W portmi s rýchlym nabíjaním, dvoma 60 W portmi USB-C PD, jedným 12-voltovým konektorom do auta a šiestimi zásuvkami na striedavý prúd (na modeli určenom do zahraničia sú štyri 220 – 240 V). Delta má teda dostatok portov na súčasné napájanie až 13 zariadení.

Batériový generátor Delta je ľahký, tichý a bez emisií na rozdiel od prenosných benzínových generátorov, ktoré však môžu stáť aj dvakrát toľko. EcoFlow uvádza, že batériu Delta možno zo štandardnej zásuvky dobiť z nuly na 80 percent asi za hodinu, prípadne za dve hodiny na úplnú kapacitu.

Spoločnosť teraz zisťuje záujem o batériu na portáli Kickstarter, kde si ju možno predobjednať – 1800 W model stojí 799 dolárov. Pre menej náročných je k dispozícii model s kapacitou 1036 Wh a výkonom 1600 W za 699 dolárov. Prispievatelia by mali dostať svoje batérie Delta v decembri.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
bateria Tesla nabijanie elektrina elektro vykon

2 komentáre

Obycajna prenosna UPS reakcia na: Prenosná batéria EcoFlow Delta má výkon aj na nabitie Tesly na 8 km

7.9.2019 17:09
Nerozumiem, nic svetoborne, obycajna UPS lepsie prenositelna, predpokladam ze miesto olovenej baterie ma bateriu LiFe alebo LiOn. Ale za krabicu sa plati !!
Reagovať

omg reakcia na: Prenosná batéria EcoFlow Delta má výkon aj na nabitie Tesly na 8 km

6.9.2019 23:09
"Delta podporuje prepätia 3300 W" hmm to su tu odbornici
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať