SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Presnosť snímača odtlačkov prstov sa zvyšuje s jeho veľkosťou

0

sasmung_finger_182.jpg Vedci z Univerzity Carlosa III. v Madride zistili, že kvalita rozpoznávania odtlačkov prstov je závislá od veľkosti snímača. Iniciátorom testu bola nórska spoločnosť NEXT Biometrics a použili sa pri ňom tri snímače popredných značiek. Vedci zhromaždili 80 000 odtlačkov a uskutočnili viac ako 1 milión porovnaní.

Štúdia ukázala, že ak je hodnota falošného prístupu určená na 1:10 000, snímač s plochou 200 štvorcových milimetrov bude mať menej ako 1 percento falošných zamietnutí prístupu. No ak sa veľkosť snímača zníži na polovicu, počet falošných zamietnutí prístupu narastie 5-násobne, bude teda tvoriť viac ako 5 percent všetkých pokusov.

fingerprint_research.jpg

V podstate je to logické, pretože aj na obrázkoch môžeme vidieť, že čím menej snímač odtlačkov „vidí", tým menej dát môže použiť na identifikovanie vlastníka telefónu. To môže viesť k nárastu počtu odmietnutí pri snahe o odomknutie telefónu.

Niektoré spoločnosti, ako napr. Apple, žiadajú od používateľov viacnásobné priloženie prsta, aby sa zvýšila úspešnosť identifikácie. No podľa štúdie táto metóda nie je veľmi účinná na zníženie počtu falošných odmietnutí, ak je snímač primalý. Ani zlepšenie algoritmu výraznejšie neovplyvní výsledky.

Výrobcovia majú tendenciu používať čo najmenšie kapacitné snímače, aby bol rámček displeja čo najtenší. Lepšie je na tom technológia Qualcomm Sense ID, ktorá je založená na ultrazvuku a snímač možno umiestniť na zadnú stranu zariadenia. Pravdepodobne bude aj oveľa presnejšia než akýkoľvek kapacitný snímač, pretože ultrazvukové technológie umožňujú vytvoriť detailnejší 3D obraz odtlačku prsta, a teda budú odolnejšie proti falšovaniu.

Prvé zariadenia s technológiou Qualcomm Sense ID by sa mali objaviť na trhu tento rok na jeseň.

Zdroj: tomshardware.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať