SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Prieskum N-able: podniky na prechod na MSP služby motivujú hlavne výpadky IT

Tlačové správy
0

Už 56 % českých IT dodávateľov pridalo do svojich ponúk riadené IT služby (MSP)

SAMSUNG 042024 Advertisement

 Spoločnosť ZEBRA SYSTEMS, distribútor riešení N-able na českom a slovenskom trhu, uviedla, že v rámci svojho prieskumu viac ako 60 % jej predajcov odpovedalo, že hlavnou motiváciou zákazníkov na prechod na MSP služby je nepríjemná skúsenosť s výpadkami IT prevádzky. Stále viac IT dodávateľov tak ponúka svojim zákazníkom popri tradičných aj MSP služby, pričom najväčší dopyt je v súčasnosti po službách zálohovania a obnovy po havárii či správe a monitoringu IT zariadení.

Zaujímavým zistením prieskumu je fakt, že stále viac MSP ponúk obsahuje aj tzv. MSSP služby zamerané na poskytovanie služieb IT bezpečnosti – tohto roku tieto služby ponúka 21 % poskytovateľov, zatiaľ čo vlani ich malo vo svojej ponuke iba 12 %. Svedčí to o stále väčšej potrebe profesionálov, ktorí sa špecializujú čisto na bezpečnosť, namiesto jedného interného IT správcu, ktorý sa musí starať o všetko.

Ďalšie kľúčové zistenia prieskumu:

  • Najviac IT dodávateľov stále ponúka dodávky HW a SW (84 %), tradičné IT služby (78 %) a čiastočne proaktívnu správu (76 %). MSP služby ponúka už 56 % a MSSP služby 21 % dodávateľov.

  • Z MSP služieb je medzi zákazníkmi najväčší záujem o zálohovanie/disaster recovery (80 %), správu/monitoring zariadení (69 %), ochranu firemných e-mailov (52 %) a ochranu koncových bodov (EDR) (46 %).

  • Hlavnou motiváciou zákazníkov na prechod na MSP služby je nepríjemná skúsenosť s výpadkami IT prevádzky (61 %), strach z kybernetických útokov (48 %) a nedostupnosť IT personálu na trhu (47 %).

„Náš lokálny prieskum sa viac-menej zhoduje so závermi nedávneho prieskumu MSP Horizons firmy N-able, ktorá MSP poskytovateľom predpovedá dvojciferný nárast MSP trhu do roku 2027,“ povedal Ondřej Šabata, Sales Engineer pre riešenia N-able v spoločnosti ZEBRA SYSTEMS. „Medzi českými a slovenskými koncovými zákazníkmi aj MSP poskytovateľmi vidíme, že narastá potreba efektívne využívať časové možnosti špecificky zameraných odborníkov. Je to dané jednak zhoršujúcimi sa kybernetickými hrozbami a zvyšujúcim sa nedostatkom personálu, ktorý robí z MSP a MSSP oveľa výhodnejšiu možnosť, a to predovšetkým pre malé a stredné podniky, kde nie je možnosť zabezpečiť väčší IT tím.“

O N-able

N-able dodáva už viac ako 20 rokov nástroje poskytovateľom riadených služieb (MSP), ktorí ich využívajú na správu, monitoring a zabezpečenie IT infraštruktúr svojich zákazníkov. Riešenia N-able využíva cez 25 000 MSP poskytovateľov na správu viac než 500 000 firemných sietí a 8 miliónov koncových bodov. Viac informácií nájdete na http://www.n-able.com.

O ZEBRA SYSTEMS

Spoločnosť ZEBRA SYSTEMS, s. r. o. je s viac než 30 rokmi na trhu popredným distribútorom s pridanou hodnotou v segmente IT bezpečnosti a ochrany dát v Českej republike a na Slovensku. Popri predaji produktov poskytuje svojim zákazníkom špičkové služby podpory a školenia. Spoločnosť je distribútorom produktov značky Acronis, GFI Software, Kerio, Exinda, Cloudflare a N-able. Viac na www.zebra.cz.

ZEBRA SYSTEMS

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať