SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Využite 5G na maximum

Tlačové správy
0

Mobilní operátori pokračujú v rozširovaní pokrytia územia republiky signálom modernej siete 5G a nový štandard podporujú už aj lacné mobilné telefóny. Ako ale poskytnúť výhody 5G všetkým podnikovým zariadeniam a ich užívateľom?

SAMSUNG 042024 Advertisement

Mobilné siete 5G prinášajú oproti predchádzajúcej technológii 4G (označovanej tiež ako LTE) skokové navýšenie rýchlosti prenosu dát a rovnako aj podstatné zníženie doby odozvy (latencie). Vysoká kapacita sietí 5G naviac umožňuje súbežné pripojenie veľkého množstva koncových zariadení, čo je zaujímavé napríklad aj z hľadiska rozširovania aplikácií internetu vecí s veľkým množstvom senzorov, detektorov a ďalších jednoduchých prístrojov.

5G a WiFi – dokonalá spolupráca

Úlohou technológie 5G nie je nahradiť bezdrôtové siete WiFi – už preto, že zariadenie s WiFi je v prevádzke o niekoľko rádov viac, než tých s možnosťou pripojenia k mobilným sieťam (nielen 5G). Čipy pre pripojenie k WiFi sú tiež výrazne lacnejšie než modemy pre 5G, takže aj do budúcna bude WiFi v podnikovej sfére jednoznačne dominovať. To ale neznamená, že by obe technológie bezdrôtového prenosu dát nemohli navzájom spolupracovať.

Siete 5G môžu poskytovať spoľahlivú a rýchlu konektivitu do internetu všade tam, kde je iný spôsob pripojenia nedostupný, alebo má výrazne horšie parametre. A naopak, 5G môže predstavovať spoľahlivú zálohu pre prípad prerušenia primárnej konektivity – a teda pre zaistenie kontinuity prevádzky.

Z mobilnej siete do WiFi a späť

Možnosť pripojenia k mobilnej sieti 5G si rýchle našla cestu do nových smartphonov, rovnako ako do tabletov a notebookov vyššej triedy. Vo firmách ale prevažujú zariadenia, do ktorých nie je možné vložiť SIM kartu a pripojiť ich k mobilnej sieti – už preto, že pripojenie každého notebooku, tabletu, čítačky čiarových kódov a ďalších prístrojov k sieti 5G by znamenalo značné náklady. Ale ako teda poskytnúť výhody 5G naozaj všetkým?

Riešením je použitie Wi-Fi routerov s podporou sietí 5G, ktoré sprostredkujú všetkým zariadeniam pripojenie k mobilnému internetu s najvyššou prenosovou rýchlosťou a nízkou latenciou. V súčasnej dobe predstavuje najlepšiu kombináciu podpora 5G a štandardu WiFi 6. Potom je možné využiť potenciál oboch prenosových technológií aj bez zásadného zvýšenia nákladov na mobilné dátové služby.

Spojenie síl 5G a WiFi 6 prináša aj podnikový 5G router Zyxel FWA510, vybavený štvorjadrovým procesorom, vďaka ktorému dosahuje tento router prenosovej rýchlosti až 5 Gbps. Pre posilnenie príjmu signálu siete 5G je možné k routeru pripojiť až štyri externé antény a pre pripojenie koncových zariadení slúži bezdrôtová sieť štandardu WiFi 6 s dvomi prenosovými pásmami s kombinovanou kapacitou až 3,6 Gbps. Pripojenie k mobilnej sieti 5G môže Zyxel FWA510 zdieľať až so 64 zariadeniami súčasne.

V podnikovom prostredí veľmi záleží aj na možnostiach správy sieťových zariadení, a preto 5G router Zyxel FWA510 podporuje nielen najnovšie bezpečnostné štandardy, ale tiež vzdialenú správu prostredníctvom cloudovej platformy Nebula. Pre konfiguráciu nového routeru pre použitie v stávajúcej podnikovej sieti vďaka tomu stačí len načítať jeho unikátny QR kód.

Bližšie informácie nájdete na stránkach: https://www.zyxel.com/sk/sk/products/mobile-broadband/nebula-5g-nr-indoor-router-nebula-fwa510

O spoločnosti Zyxel Networks

Spoločnosť Zyxel Networks je popredným poskytovateľom bezpečných cloudových sieťových riešení s umelou inteligenciou pre malé a stredné podniky a okrajové časti podnikov. Poskytujeme bezproblémové pripojenie a flexibilnú škálovateľnosť prostredníctvom predplatených služieb, a to všetko s robustným zabezpečením. Vďaka reputácii vybudovanej na základe desaťročí uvoľňovania potenciálu a pomoci ľuďom prispôsobiť sa meniacemu sa pracovisku si spoločnosť Zyxel Networks získala dôveru viac ako 1 milióna podnikov na 150 trhoch.

Zyxel Networks

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať