SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Prieskumný dron Evolution Eagle ktorý sa maskuje za veľkého vtáka

Technológie
1

Ak vykonávate tajný vojenský prieskum, zrejme nechcete, aby nepriateľ videl váš dron nad hlavou. Pomôcť by vám mohol Evolution Eagle, pretože je to dron, ktorý vyzerá ako veľký vták. Lietadlo s pevnými krídlami na diaľkové ovládanie vyrába holandská spoločnosť Guard From Above, ktorá bola predtým známa používaním skutočných živých dravých vtákov na zachytávanie nepriateľských dronov.

Evolution Eagle má približne rovnakú veľkosť, tvar a farbu ako skutočný orol. Je poháňaný dvoma vrtuľami umiestnenými na prednej strane každého z jeho krídel a riadený klapkami pozdĺž zadnej časti krídel a chvosta. Na rozdiel od niektorých iných vtáčích dronov nelieta mávaním krídel. Vďaka tejto funkcii by síce mohol vyzerať viac ako orol, ale by to zvýšilo zložitosť a znížilo životnosť batérie.

Evolution Eagle môže kĺzať na termálnych prúdoch rovnako ako skutočný orol. Tým sa nielen šetrí energia batérie, ale takisto to umožňuje operátorovi dočasne vypnúť motory, aby sa eliminoval prevádzkový hluk. Dron je riadený na diaľku v reálnom čase s navádzaním z palubnej 4K FPV (first person view) kamery, ktorú možno posúvať doľava a doprava.

Úložný priestor na zadnej strane môže niesť ďalší hardvér, ako je termokamera, mapovacia kamera alebo protidronový systém. Jedno nabitie batérie Evolution Eagle údajne vystačí na viac ako hodinu letu pri rýchlosti 60 km/h. Keď sa dron nepoužíva, rozoberie sa a zabalí do obalu. Znova sa dá zložiť len za tri minúty a potom vzlietne z ruky. Po návrate na základňu pristáne na bruchu.

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

wow reakcia na: Prieskumný dron Evolution Eagle ktorý sa maskuje za veľkého vtáka

19.1.2024 19:01
Modelarske lietadielko a dramatická hudba. Úžasné
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať