SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Project Q: Takto bude vyzerať prenosná verzia Sony PlayStation

Technológie
0

Spoločnosť Sony oznámila Project Q, nové prenosné zariadenie PlayStation, ktoré sa objaví v priebehu tohto roka. Má ponúknuť niekoľko ďalších možností, ako si užiť konzolové hry aj mimo gauča v obývačke. O Project Q je známych len málo podrobností. Spoločnosť prezradila, že zariadenie bude mať 8-palcový LCD displej s maximálnym rozlíšením 1080p pri 60 fps. Bude mať aj všetky funkcie bezdrôtového ovládača DualSense zariadenia PlayStation 5, ako napríklad haptickú spätnú väzbu a adaptívne spúšťače.

Na rozdiel od predchádzajúcej vreckovej konzoly Sony PlayStation Vita však Project Q nebude schopný sám spúšťať hry. Namiesto toho umožní používateľom streamovať hry z ich PlayStation 5 prostredníctvom Remote Play, čo znamená, že najprv budú musieť túto konzolu vlastniť. Projekt Q bude takisto vyžadovať vysokorýchlostné pripojenie Wi-Fi s rýchlosťou aspoň 5 Mb/s, odporúča sa však minimálne 15 Mb/s. To znamená, že na hranie hry The Last of Us v autobuse alebo kdekoľvek mimo domova zariadenie pravdepodobne nevyužijete.

V súčasnosti nie je jasné, či musíte byť pripojení k rovnakej sieti Wi-Fi ako PlayStation 5. Nové zariadenie Sony má aj niekoľko ďalších obmedzení. Tituly, ktoré vyžadujú iné periférne zariadenia ako štandardný ovládač PlayStation, nebudú s Project Q kompatibilné (napríklad hry pre PSVR). Takisto nemôžete vytvoriť reťazovú hru tak, že ju budete streamovať do svojho systému PlayStation 5 prostredníctvom členstva PS Plus Premium a potom ju budete streamovať do systému Project Q.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Vzhľadom na to, že Remote Play už roky umožňuje hráčom streamovať hry pre PlayStation do smartfónov, zdá sa, že hlavným lákadlom Project Q je jednoduchosť, ktorú poskytuje jeho hardvér. Pravdepodobne je jednoduchšie používať Remote Play s vyhradenou obrazovkou a pripojenými ovládacími prvkami než sa trápiť s dotykovými ovládacími prvkami na smartfóne. Napriek tomu skutočnosť, že Project Q potrebuje systém PlayStation 5 aj pripojenie Wi-Fi, obmedzuje jeho príťažlivosť. Ďalšie podrobnosti o Project Q budú zverejnené „v blízkej budúcnosti“.

Zdroj: mashable.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať