SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Project Q: Takto bude vyzerať prenosná verzia Sony PlayStation

Technológie
0

Spoločnosť Sony oznámila Project Q, nové prenosné zariadenie PlayStation, ktoré sa objaví v priebehu tohto roka. Má ponúknuť niekoľko ďalších možností, ako si užiť konzolové hry aj mimo gauča v obývačke. O Project Q je známych len málo podrobností. Spoločnosť prezradila, že zariadenie bude mať 8-palcový LCD displej s maximálnym rozlíšením 1080p pri 60 fps. Bude mať aj všetky funkcie bezdrôtového ovládača DualSense zariadenia PlayStation 5, ako napríklad haptickú spätnú väzbu a adaptívne spúšťače.

Na rozdiel od predchádzajúcej vreckovej konzoly Sony PlayStation Vita však Project Q nebude schopný sám spúšťať hry. Namiesto toho umožní používateľom streamovať hry z ich PlayStation 5 prostredníctvom Remote Play, čo znamená, že najprv budú musieť túto konzolu vlastniť. Projekt Q bude takisto vyžadovať vysokorýchlostné pripojenie Wi-Fi s rýchlosťou aspoň 5 Mb/s, odporúča sa však minimálne 15 Mb/s. To znamená, že na hranie hry The Last of Us v autobuse alebo kdekoľvek mimo domova zariadenie pravdepodobne nevyužijete.

V súčasnosti nie je jasné, či musíte byť pripojení k rovnakej sieti Wi-Fi ako PlayStation 5. Nové zariadenie Sony má aj niekoľko ďalších obmedzení. Tituly, ktoré vyžadujú iné periférne zariadenia ako štandardný ovládač PlayStation, nebudú s Project Q kompatibilné (napríklad hry pre PSVR). Takisto nemôžete vytvoriť reťazovú hru tak, že ju budete streamovať do svojho systému PlayStation 5 prostredníctvom členstva PS Plus Premium a potom ju budete streamovať do systému Project Q.

SAMSUNG 4

Vzhľadom na to, že Remote Play už roky umožňuje hráčom streamovať hry pre PlayStation do smartfónov, zdá sa, že hlavným lákadlom Project Q je jednoduchosť, ktorú poskytuje jeho hardvér. Pravdepodobne je jednoduchšie používať Remote Play s vyhradenou obrazovkou a pripojenými ovládacími prvkami než sa trápiť s dotykovými ovládacími prvkami na smartfóne. Napriek tomu skutočnosť, že Project Q potrebuje systém PlayStation 5 aj pripojenie Wi-Fi, obmedzuje jeho príťažlivosť. Ďalšie podrobnosti o Project Q budú zverejnené „v blízkej budúcnosti“.

Zdroj: mashable.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať