ANTIK_2024 ANTIK_2024 ANTIK_2024

Prvá Slovenka sa pokúsi dosiahnuť vrchol Everestu. Podporí ju najväčšia digitálna banka

Tlačové správy
0

Lucia Janičová je slovenská horolezkyňa, ktorá sa rozhodla vyjsť na vrchol najvyššej hory sveta. Ide vôbec o prvú Slovenku, ktorá sa o tento náročný výstup pokúsi. Odhodlanie Lucie dosiahnuť svoj cieľ podporí Slovenská sporiteľňa ako exkluzívny partner jej expedície.

Lucia Janičová je mladá vedkyňa v oblasti imunológie, taktiež mama 9-ročnej dcéry Adélky. Jej vášeň pre horolezectvo, a odolnosť v náročných situáciách, ju utvrdili v tom, že zvládne dosiahnuť aj zdanlivo neprekonateľné ciele. „Chcem sa podeliť o to, že je možné prekonať svoj strach či traumy a aj napriek nim dosiahnuť úspech vo všetkom, čo si zaumienite. Ľudia, najmä ženy, dnes odvážnejšie vykračujú v ústrety svojim cieľom a som rada, že toho môžem byť súčasťou,“ zdôrazňuje Lucia, ktorá sa na svoju cestu na Mount Everest pripravuje viac ako rok a pol. Ako dodáva, stačí nabrať odvahu na prvý krok, ktorý môže urobiť každý, pokiaľ verí vo svoje schopnosti. Pre Luciu je táto výzva nielen osobnou cestou za vlastné hranice, ale aj príležitosťou inšpirovať všetkých ľudí na Slovensku.

Podpora výstupu na Everest je dôkazom, že cieľom banky je aj povzbudenie Slovákov a budovanie ich sebavedomia. Slovenská sporiteľňa, ktorá sa rozhodla poskytnúť finančnú podporu Lucii, tak zdôrazňuje dôležitosť odvahy pri dosahovaní vlastných cieľov. „Lucia Janičová reprezentuje odhodlanie a silu, ktorá nás inšpiruje. V časoch, keď podpora odvážnych snov a osobných výziev nikdy nebola dôležitejšia, chceme posunúť hranice podpory ešte ďalej. Veríme, že jej úspech bude vzorom pre celú krajinu,“ hovorí riaditeľka Brand Hub Slovenskej sporiteľne Dáša Juríková.

Kto je Lucia Janičová (37):

Lucia pracuje pre biotechnologickú spoločnosť v Škótsku ako úspešná vedkyňa v oblasti imunológie. Pochádza z Prešova a je mamou 9-ročnej dcérky Adélky. Lucia približne pred ôsmimi rokmi našla záľubu v lezení. Začala liezť na morských útesoch a krátkych skalných stenách. Neskôr objavila svoju lásku k dobrodružnejšiemu lezeniu vo vyšších horách. Okrem lezenia na skalách nabrala skúsenosti v ľadolezení a zimnom mixovom lezení.

Zistenie, že sa doposiaľ žiadna Slovenka nepokúsila vystúpiť na Mount Everest v nej podnietilo otázku, či nemôže byť prvou, ktorá sa o to pokúsi. Zistila čo k tomu potrebuje a vydala sa na cestu zdolávania čoraz vyšších vrcholov po celom svete.

V rámci prípravy na expedíciu na Everest trénovala v Alpách, kde taktiež vystúpila na Mont Blanc (4 807 m), Mera Peak v Himalájach (6 476 m) a Aconcaguu v Andách (6 961 m). Jej úspechy ju vyformovali do silnej pozície, v ktorej cíti veľké odhodlanie pokúsiť sa o vrcholný výstup na Mount Everest.

Zobrazit Galériu

Slovenská sporiteľňa

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať