SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

PyCon2024 - podujatie zamerané nielen na programovací jazyk Python

Technológie
0

PyCon SK 2024 je šiesty ročník každoročného stretnutia komunity využívajúcej a vyvíjajúcej open sourcový programovací jazyk Python. Podujatie sa uskutoční 15.3.2024 - 17.3.2024 na FIIT STU.

Organizuje ho občianske združenie SPy, ktoré sa zameriava na propagáciu a šírenie programovacieho jazyka Python a iných open sourcových technológií a myšlienok. Cieľom podujatia je rozširovať slovenskú i medzinárodnú komunitu Python programátorov a programátoriek a vytvárať príležitosť pre jej prepájanie a vzájomnú inšpiráciu.

PyCon SK je trojdňové podujatie plné prednášok a workshopov, ktoré vytvára priestor na výmenu informácií a podnetné diskusie. Súčasťou konferencie sú tiež aktivity podporujúce úplných začiatočníkov a začiatočníčky pri ich zoznamovaní sa s programovacím jazykom Python.

Na podujatí odznie aj naša prednáška: Ako v Pythone naprogramovať a natrénovať neurónovú sieť na generovanie textu.  Námetom prednášky bude praktická ukážka ako naprogramovať neurónovú sieť, ktorá sa natrénuje na textoch kníh a následne dokáže generovať texty. Priebežne bude vysvetlené fungovanie neurónových sietí vrátane doprednej a spätnej propagácie, aktivačných funkcií, miznúceho gradientu a podobne.

Lístky si môžete kúpiť tu: https://2024.pycon.sk/ . Pre študentov a pedagógov sú špeciálne lístky za zvýhodnenú cenu.

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Python Pyconf

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať