HONDA_022021 HONDA_022021 HONDA_022021 Advertisement

Digitálny fotorámik s Wi-Fi: Sencor SDF 1090B

0

Rámik je vyrobený z pomerne krehko pôsobiaceho plastu, keď sa mu však lepšie prizriete, zistíte, že je dostatočne hrubý, takže prežije aj nejaký ten nechcený pád.

Fotorámik má LED dotykový  displej s uhlopriečkou 25,6 cm a s vysokým rozlíšením. Fotografie sa dostanú do rámčeka  prostredníctvom Wi-Fi alebo microSD karty (SDHC/SDXC). Ich posielanie priamo zo smartfónu umožňuje aplikácia Frameo pre Android aj iOS.  Zariadenie disponuje 8 GB internou pamäťou, ďalšie fotografie sa dajú ukladať na pamäťovú kartu. Zobrazené fotografie možno popisovať na displeji, keďže je slovenčina medzi podporovanými  jazykmi. Popisy treba poslať spolu s fotkami. Menšou nevýhodou je podľa mňa, že fotografie priamo zo smartfónu sa dajú zdieľať s fotorámikom iba pomocou stiahnutej aplikácie. Nestačí na to pripojenie bluetooth. Zaujímavou funkciou je možnosť pridať priateľa, a tak sa k rámiku môže pripojiť hocikto, kto si stiahne aplikáciu a zadá kód, zobrazený v rámiku, platný 12 hodín. Fotografie je tiež možné importovať pomocou karty microSD. Pri prvom zapnutí sa do rámika zadáva meno a miesto, kde sa rámik nachádza či aktuálne časové pásmo. Nastaviť sa dá interval prezentácie, jas alebo čas automatického vypnutia, ktorý je prednastavený tak, aby sa vždy o 23:00 obrazovka vypla a o 7:00 ráno sa opätovne zapla. Inak sa vypína stlačením tlačidla na zadnej strane alebo uvedením do spánku pomocou dotyku na obrazovke. Potešila sa ma aj možnosť prehrávať videá, ktorých zvuk je primeranej kvality. Zariadenie sa oplatí pravidelne aktualizovať, keďže k nemu pribúdajú nové vylepšenia.

Rámik možno uložiť v horizontálnej alebo vertikálnej podobe, v balení sa nachádza podopierka. Počas doby prehrávania fotografií musí byť pripojený k napájaniu, keďže neobsahuje samostatnú batériu.

Verdikt:  Elegantný fotorámik s veľkou vnútornou pamäťou a vysokým rozlíšením nesklame svojho majiteľa.

Plusy/mínusy

+ Wi-Fi, jednoduchý prenos obrázkov, veľká pamäť, dotykový displej
- pomalšie reakcie, nedá sa ovládať diaľkovým ovládačom

Hodnotenie

Displej 95 %
Pamäť 97 %
Používanie 90 %
Celkovo 94 %

Parametre

Displej: uhlopriečka 25,6 cm (10“), rozlíšenie 1280 x 800 pxl, RAM: 8 GB, reproduktor: 1 W, rozmery: 297 x 117, 8 x 17,5 mm (š x v x h), hmotnosť 0,52 g

Cena: 99,90 EUR

Miriam Cidoríková

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať