Reportáž: Lenovo Tech World 2016

0

Ohybný smartfón a tablet, smart topánky, prvý phablet s technológiou Tango a modulárne telefóny

Spoločnosť Lenovo prezentovala 9. júna v San Franciscu na podujatí Lenovo Tech World 2016 svoje produktové novinky. Večerom sprevádzal generálny riaditeľ Yuanqing Yang a špeciálni hostia, ako herec Ashton Kutcher prezentujúci nezničiteľnosť nových smartfónov Lenovo hodením na tvrdú podložku asi z trojmetrovej výšky a producentka Meghan McCarthy, ktorá predviedla ohybný smartfón a tablet ako reálny produkt. Spomenuté boli aj plány spoločnosti v oblasti virtuálnej reality a s ňou prepojenej inteligentnej domácnosti.

Prvý reálny produkt, ktorý sme videli, boli smart topánky, resp. tenisky. Použiť sa budú dať v hernej sfére, kde budú monitorovať pohyby hráča, ale vďaka senzorom majú aj podobné funkcie ako smart náramky. Dokážu monitorovať počet prejdených krokov, spálených kalórií, dávať tipy na zlepšenie zdravia a ovládať ich bude možné pomocou gest. Vďaka 3D skeneru by mali byť vložky v teniskách tvarom prispôsobené ich používateľovi.

Phab 2 PRO je phablet, prvý na svete s technológiou Tango, vytvorenou v spolupráci s Googlom. Znamená to, že bude zameraný na rozšírenú realitu, ktorou okorení napríklad hry, interiérový dizajn či navigáciu. Telo je celokovové, displej s uhlopriečkou 6,4" má hustotu 454 ppi, predný fotoaparát dostal rozlíšenie 8 Mpx a zadný 16 Mpx. Aby sa prístroj zorientoval v priestore na účely rozšírenej reality, bude obsahovať aj objektív na meranie vzdialenosti a štvrtý objektív na detekciu pohybu. Jeff Meredith z Googlu zdôraznil okrem technológie Dolby Atmos aj Dolby 5.1 Audio Capture, čo je funkcia na nahrávanie realistického priestorového zvuku. Batéria s kapacitou 4050 mAh by mala dať prístroju 15-hodinovú výdrž a jej nabitie by malo byť údajne 2,4-násobne rýchlejšie, ako sme boli zvyknutí doteraz. Na zadnej strane bude okrem spomenutých objektívov aj snímač odtlačkov prsta a navzdory veľkosti by ovládanie malo byť prispôsobené na jednu ruku používateľa. Na globálnom trhu sa Phab 2 PRO objaví v septembri s uvádzacou cenou 499 USD.

Dva nové modely smartfónov dostali názov Moto Z a Moto Z Force. Prvý menovaný má hrúbku iba 5,2 mm a druhý sa môže pochváliť technológiou Shatter shield, ktorá ochráni displej pred poškodením. Oba modely sú vybavené novou technológiou Moto mods, vďaka ktorej možno smartfón transformovať na iné zariadenie. Príslušenstvo stačí magneticky jedným pohybom prichytiť na zadnú časť smartfónu, kde sa nachádza 16 bodov kontaktu.

To otvára množstvo možností, z ktorých boli zatiaľ prezentované transformácie na 70" projektor (InstaShare Projector), hudobný prehrávač pomocou Moto modu od JBL (JBL SoundBoost) a Power Pack umožní zvýšiť výdrž telefónu o 22 hodín prevádzky. K dispozícii by mal byť aj variant na bezdrôtové nabíjanie. Na transformáciu netreba zariadenie vypnúť ani demontovať batériu. Mody majú totiž vlastnú batériu, a tak smartfón nezaťažia. Fanúšikovia zmeny vzhľadu budú mať k dispozícii transformácie zadného krytu napríklad na pravú kožu či drevo. Naznačené boli plány na mody zvyšujúce bezpečnosť alebo zlepšujúce parametre fotoaparátu.

Ashton Kutcher prezradil, že Moto mods sú zamýšľané ako platforma pre nezávislých vývojárov hardvéru a softvéru, ktorí budú môcť vytvárať nové mody, obmedzené iba fantáziou a možnosťami technológie. Zapojiť sa do tohto programu možno na adrese developer.motorola.com.

Moto Z bude mať 5,5" QHD displej AMOLED, procesor Qualcomm Snapdragon 820, 4 GB RAM, mal by vydržať 30 hodín prevádzky a rýchlo sa nabíjať. Jeho fotoaparát sa bude môcť pochváliť optickou stabilizáciou obrazu a laserovým autofókusom. Moto Z Force bude mať už spomínaný vysoko odolný displej a navyše bude schopný za 15 minút nabíjania absorbovať energiu na 15 hodín prevádzky. To znamená, že jeho 3500 mAh batéria sa bude dať nabiť na polovicu kapacity za menej ako 20 minút. Oba telefóny budú globálne v predaji od septembra tohto roka.

Zobrazit Galériu

Peter Vnuk

Všetky autorove články
Lenovo Tech World smart phablet Moto Z Moto Z Force Shatter shield

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať