SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

SAP HANA Cloud, jedna z prvých in-memory platforiem na báze cloudu

0
Spoločnosť SAP AG, svetový líder v oblasti podnikových informačných systémov, predstavila svoje plány týkajúce sa SAP HANA Cloud - platformy na báze cloudu budúcej generácie založenej na revolučnej in-memory technológii. Ako prvé ponuky v rámci SAP HANA Cloud sú sprístupnené riešenia SAP NetWeaver Cloud a SAP HANA One. Novinku spoločnosť oznámila na podujatí SAP TechEd 2012, ktoré prebiehalo od 16. do 19. októbra v Las Vegas. SAP HANA Cloud ponúka niekoľko kľúčových funkcií:

• SAP HANA AppServices v SAP HANA Cloud je služba, ktorá má za cieľ umožniť vývojovým pracovníkom vytvárať aplikácie ďalšej generácie pomocou natívnych vývojových služieb SAP HANA, Java a ďalších rýchlych vývojových služieb. Robustná zostava zdieľaných služieb bude okrem zabezpečenia jednotného systému cloudu a riadenia životného cyklu poskytovať komplexnú podporu pre portálové, integračné, mobilné, analytické, kolaboratívne a obchodné služby.

- SAP NetWeaver Cloud je prvá aplikačná služba v rámci SAP HANA Cloud, ktorá je všeobecne dostupná. S touto platformou dokážu zákazníci a partneri rýchlo vytvárať výkonné aplikácie založené na jazyku Java určené pre mobilné a portálové aplikácie. SAP NetWeaver Cloud umožní viac ako 9 miliónom vývojárov Java, ktorí chcú otvorenú a flexibilnú platformu, jednoducho a úspešne budovať podnikové aplikácie pomocou najpopulárnejších webových a mobilných vývojových modelov. Spoločnosť SAP okrem toho oznámila dostupnosť bezplatných neobmedzených vývojárskych licencií pre SAP Netweaver Cloud, čím odstránila predchádzajúce 90-dňové obmedzenie ako prejav rastúcej ústretovosti voči komunite vývojárov.

• SAP HANA DBServices v SAP HANA Cloud má za cieľ poskytnúť databázu ako službu v cloude. Prvou ponukou je SAP HANA One určená pre platformu SAP HANA na platforme Amazon Web Services (AWS). Riešenie SAP HANA One môže byť nasadené na produktívne použitie s malými súbormi dát už v priebehu niekoľkých minút, čím sa otvárajú dvere k štartovacím projektom od zákazníkov, nezávislých dodávateľov softvéru a od začínajúcich firiem.

„Uvedením SAP HANA Cloud pripravujeme cestu pre vývojárov, ktorí budú môcť budovať efektívne aplikácie v cloude so zabudovanými analytickými funkciami a s vysokou rýchlosťou SAP HANA," povedal Vishal Sikka, člen výkonného manažmentu SAP pre technológie a inovácie. „Zákazníci a partneri budú môcť vytvárať aplikácie, ktoré budú spĺňať potreby novej reality - rýchly mobilný prístup, hlboké analytické možnosti a príjemnú používateľskú skúsenosť. Odovzdanie riešenia SAP NetWeaver Cloud do rúk vývojárov je prvý krok smerom k tejto vízii." Ak sa chcete dozvedieť viac o SAP HANA Cloud a prvých ponukách, navštívte podstránku SAP HANA Cloud Platform na www.sap.com.

Pridať komentár