CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

Samsung Bespoke Jet AI / Aj akumulátorový vysávač môže byť výkonný

0

Hlavnou výhodou testovaného tyčového vysávača je automatické vyprázdňovanie zásobníka prachu. Stačí vysávač vložiť do praktickej vyprázdňovacej stanice All-in-One Clean Station. Tá vysaje smeti z jeho zásobníka do vrecka v stanici. Zároveň sa dobíja batéria vo vysávači. Technológia Air Pulse účinne vyprázdňuje prachový kôš, pričom rotujúci vzduch odstraňuje až 99 % všetkých nazbieraných vlasov. Pri vyprázdňovaní sa lopatky odprašovača roztočia na vysoké otáčky, aby sa odstránil nazbieraný odpad vrátane všetkých zostávajúcich vlasov, ktoré mohli uviaznuť v mriežke prachového koša. Stanica s viacvrstvovým filtračným systémom dokáže zachytiť až 99,999 % jemného prachu a po vybratí vysávača sama zatvorí svoj vonkajší kryt. Vrecko vo vyprázdňovacej stanici má objem 2 litre, takže sa doň dá 4-krát vyprázdniť prachový kôš vysávača, ktorý má objem približne 0,5 l.

SAMSUNG_07M Advertisement  

Elegantný a zároveň nenápadný dizajn vyprázdňovacej stanice v tvare vysokého štíhleho valca s matnou povrchovou úpravou umožňuje jej umiestnenie kdekoľvek v byte, samozrejme, v blízkosti elektrickej zásuvky. Vysávač aj nabíjacia stanica sú navrhnuté s cieľom, aby mohli byť v bytovom interiéri viditeľné.

Prívlastok AI znamená, že vysávač automaticky prispôsobuje svoj výkon podľa toho, aký povrch práve vysávate. Režim AI Cleaning zaistí optimálne vysávanie pri maximálne efektívnej spotrebe energie z batérie. Vysávač najskôr zistí aktuálnu záťaž kefy pomocou senzorov pohybu pri saní, ako aj tlak vzduchu. Tieto údaje sú následne analyzované, aby sa zistil typ práve upratovaného povrchu, a výsledný algoritmus bude automaticky použitý na zaistenie optimálneho sacieho výkonu a rýchlosti kefového valca. Môžete tak bez problémov plynule prechádzať z koberca na podlahu a stále zachovať maximálnu účinnosť vysávania. Vysávač možno takisto pripojiť k aplikácii Samsung SmartThings, ale aplikáciu, ktorá umožňuje skontrolovať úroveň nabitia batérie, sací výkon a zistiť, kedy bol zásobník naposledy vyprázdnený, pravdepodobne nebudete veľmi potrebovať. Jej hlavná výhoda je v tom, že umožňuje zobraziť výsledky autodia­gnostiky a upozorní vás, že treba vyčistiť vnútro vysávača, prípadne vymeniť filter.

Bespoke Jet AI má motor HexaJet s maximálnym príkonom 730 W a účinnosťou 52 %. To umožňuje dosiahnuť sací výkon až 280 W. Napriek výkonnému motoru je vysávač veľmi ľahký a kompaktný.

V balení je aj bohaté príslušenstvo vrátane druhej batérie, malej nabíjačky a praktického stojana na príslušenstvo s rukoväťou na prenášanie. Väčšia batéria má kapacitu 100 Wh, menšia 55,5 Wh. Na vysávanie môžete použiť prachovú kefu, vysúvaciu štrbinovú hubicu, podlahovú kefu, užšiu kefu na tvrdé podlahy, zvieraciu kefu aj uhlový adaptér na vysávanie horných plôch skríň. Úzku kefu na podlahy som nepoužil, široká fungovala veľmi dobre.

Na jedno nabitie môžete drevené alebo iné hladké podlahy s väčšou batériou vysávať 60 – 80 minút, koberce s dlhším vlasom znížia výdrž približne na 40 minút. Dve batérie umožňujú ľubovoľne dlhé vysávanie. Jednu batériu máte vo vysávači, tá sa dobíja vtedy, keď je vysávač vo vyprázdňovacej stanici. Obidve batérie majú farebný LED pásik indikujúci stav nabitia. Druhú batériu môžete kontinuálne nabíjať v nabíjačke. Menšia, ľahšia batéria je vynikajúca pri vysávaní nábytku, stropu a podobne. Displej na zadnej strane vysávača ukazuje, koľko minút ešte môžete s batériou vysávať.

Kefa Active Dual Brush ponúka efektívne upratovanie všetkých typov podláh. Musím pochváliť vstavané LED svetlo, vďaka ktorému uvidíte nečistoty, ktoré treba povysávať, aj v tmavých kútoch. Kefa Slim LED Brush+ umožňuje výborné manévrovanie aj v stiesnených priestoroch. Takisto má LED svetlo. Počas testovania som niekoľkokrát povysával byt, v ktorom s nami bývajú tri psíky, pričom jeden z nich má dlhú srsť a pomerne intenzívne pĺzne. Vysávač to v pohode zvládol. Dokonca aj väčšina dlhších vlasov skončila v zásobníku, len občas jeden či dva zostali namotané na valci kefy, odkiaľ sa dali ľahko odstrániť. Vysypanú ryžu na koberci s dlhým vlasom som vysal na jeden prechod kefou, na vysypanú soľ som potreboval dva prechody. Potom som vyčesal huňatého psíka a takto získané chlpy som „zapracoval“ do koberca. Po prvom prechode bola vysatá väčšina chlpov a po druhom všetky.

Povysával som aj prach na betónovej podlahe záhradného altánu. Zistil som, že multicyklónová filtrácia je veľmi účinná a zachytí aj ten najjemnejší prach. Filter HEPA aj po vysávaní veľmi jemného prachu zostal čistý.

Systém bezprašného vyprázdňovania ocenia hlavne alergici, ktorí pri používaní vysávača Samsung Bespoke Jet AI vôbec neprídu do kontaktu s prachom.

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať