CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

PHILIPS TAB 8907/10: Rozozvučte celý dom

0

K moderným televízorom je dnes často nevyhnutné používať soundbar. Hlavne v nižších kategóriách je totiž dizajn televízora uprednostnený pred kvalitou zvuku, a preto často nič iné ani nezostáva. Televízory Philips vo svojich najvyšších radoch síce ponúkajú pomerne kvalitné ozvučenie, napriek tomu sa však externému riešeniu v plnej miere nevyrovná. Výrobca totiž pri televízore vždy musí nájsť kompromis medzi kvalitou zvuku a tenkým dizajnom televízora.

Testovaná zostava soundbaru so subwooferom Philips TAB 8907/10 ponúka vyváženú kvalitu priestorového zvuku a vysokého výkonu v relatívne malom tele. Hodí sa tak k najnovším radom televízorov Philips, ale použiť ju môžete aj s inými značkami televízorov. Testovaný model patrí zhruba do stredu cenového poľa a ponúkne rovno konfiguráciu 3.1.2 kanálov pre formáty Dolby Atmos či Dolby Digital a nadpriemerný celkový výkon až 720 W.

Soundbar je v čiernej farbe, ktorá korešponduje s dizajnom súčasných televízorov Philips. Prichádza so za­ujímavým dizajnom s nahor skoseným predným panelom a dopredu smerujúcimi šikmými bokmi, ktoré ukrývajú meniče na rozšírenie zvukového poľa predných bočných kanálov, vyžarujúce do strany vpred. Predný panel pokračuje až na vrchnú stranu, kde končí lištou, na ktorej sú vpravo umiestnené dotykové ovládacie plôšky. Na zadnej strane nájdete bohatú zbierku konektorov – od dvojice HDMI (jeden výstupný s eARC) cez optický S/PDIF, linkový vstup až po USB. Keby to nestačilo, je k dispozícii bluetooth a Wi-Fi s podporou multiroomovej technológie DTS Play-Fi. Súčasťou kompletu je aj samostatný bezdrôtový aktívny subwoofer. Okrem pripojenia k televízoru cez HDMI, s ktorým zvládne aj vďaka eARC režim Dolby Atmos, ho môžete pripojiť cez optický alebo linkový vstup aj k starším zariadeniam, využívať ako bežný bluetoothový reproduktor, ale aj pripojiť pomocou Play-Fi cez pripojenie Wi-Fi k vašej sieti a využívať ho v systéme multiroom. Táto možnosť je veľmi zaujímavá pre fanúšikov streamovacích služieb ako Spotify, Deezer, Tidal a množstva ďalších. Ja som ho testoval so službou Spotify. Na jej nakonfigurovanie stačí nainštalovať do mobilu aplikáciu Play-Fi a podržaním malého tlačidla vzadu uviesť soundbar do párovacieho módu. Cez aplikáciu prepojíte sound­bar s vašou sieťou Wi-Fi a určíte mu nejaký názov, ktorý sa vám bude zobrazovať v aplikáciách. Tým sa soundbar zaradí medzi vaše domáce zariadenia, pričom si môžete zvoliť, ktoré streamovacie služby budete používať. Ak si zvolíte aj Spotify, stačí po jeho otvorení napríklad na mobile kliknúť na ikonku s reproduktorom a zobrazia sa vám všetky vaše zariadenia v sieti, na ktorých si môžete prehrávať hudbu. Výberom soundbaru spustíte prehrávanie na ňom. Rovnako to funguje aj z PC alebo iných zariadení.

Prekvapil ma vysoký výkon zostavy, takže pri testovaní som sa s hlasitosťou dostal asi na 25 % a viac by už bolo nepríjemné. Zariadenie, žiaľ, nemá žiadny nočný režim, takže v nočných hodinách bola viac než dostačujúca úroveň hlasitosti na 5 – 6 %. Vďaka svojmu výkonu sa však soundbar hodí hlavne do veľkých miestností, kde jeho potenciál dokážete vy­užiť. Kvalita zvuku je veľmi dobrá pri všetkých vstupoch a v celom rozsahu hlasitosti. Napriek tomu, že ide o zostavu iba 3.1.2 kanálov, vcelku dobre si poradí aj s priestorovým podaním efektov, aj keď viackanálovým sústavám sa, samozrejme, nevyrovná. Diaľkový ovládač má tlačidlá zarovnané v jednej ploche, navyše bez podsvietenia, takže potme sa ťažko rozlišujú. Ináč je však ovládanie jednoduché.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Konektivita, výkon, výborný zvuk, multiroom
- Menej prehľadný ovládač

PARAMETRE:

Konfigurácia kanálov: 3.1.2, meniče: predné 2× širokopásmové, 2× výškové, vrchné 2× širokopásmové, centrálne 2× širokopásmové, frekvenčný rozsah soundbaru 150 Hz – 20 kHz, subwoofer 1× 6,5" menič, frekvenčný rozsah 35 – 150 Hz, celkový výkon 720 W, napájanie elektrickou energiou: 230 V, konektivita: HDMI in, 1× HDMI Out s eARC + CEC, optický S/PDIF, audio in 3,5 mm jack, USB, bluetooth, Wi-Fi, podpora DTS Play-Fi Multiroom, DTS Play-Fi Home cinema, dekodéry: Dolby Atmos, Dolby Digital, Dolby Digital plus, Dolby TrueHD, LPCM 2ch, Dolby MAT, hmotnosť: 3 + 6 kg

Cena: 439 EUR

HODNOTENIE: 9/10

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať