ANTIK_2024 ANTIK_2024 ANTIK_2024

Devialet Gemini II / Zaujmú dizajnom aj kvalitou zvuku

0

Značka Devialet je medzi audiofilmi dostatočne známa hlavne ako výrobca špičkových multiroomových reproduktorov s prepracovaným dizajnom a vysokým výkonom, ale aj ďalších komponentov. Preto je možno trocha prekvapujúce vidieť úplne bezdrôtové slúchadlá tejto značky. Devialet Gemini II sú, ako už názov napovedá, druhou generáciou slúchadiel a prichádzajú s množstvom zaujímavých technológií, špičkovým zvukom a hlavne pre Devialet typickým neopozeraným dizajnom. Slúchadlá sa dodávajú v troch dvojfarebných vyhotoveniach, strieborno-bielom, ktoré som mal na test, sivo-čiernom a exkluzívnom zlato-bielom v edícii Opéra de Paris pozlátenej 24-karátovým zlatom.

Slúchadlá prichádzajú s menšími rozmermi, adaptívnym potlačením hluku, zlepšenou ergonómiou a rozšírenou konektivitou. Zvuk novej generácie je výsledkom viacerých inovácií, ako je úplne nový vlastný menič s 10 mm membránou potiahnutou titánom a kodek Qualcomm aptX, vďaka čomu slúchadlá ponúkajú ešte lepší zvukový zážitok. Dobre spracovaná ergonómia slúchadiel so štyrmi rôznymi veľkosťami náušníkov zabezpečí pohodlné používanie aj pri dlhšom nosení. O ovládanie sa postarajú dotykové tlačidlá „všetko v jednom“ na čele každého slúchadla, prispôsobiteľné v mobilnej aplikácii, kde si môžete na každé namapovať viacero funkcií pri stlačení, podržaní, dvojitom kliku a podobne.

Slúchadlá sú vybavené technológiou bluetooth 5.2 s viacbodovým pripojením a automatickým prepínaním medzi dvoma zariadeniami, funkciou Google Fast Pair na rýchle párovanie a výdržou batérie až 22 hodín s nabíjacím puzdrom.

 

Nová technológia potlačenia hluku Devialet Adaptive Noise Cancellation sa dynamicky prispôsobuje tvaru vášho ucha. Vďaka tomu poskytuje zníženie zvukových artefaktov a bieleho šumu, príjemnejší zážitok z počúvania a lepšiu výdrž batérie. Pri telefonovaní zasa poslúži technológia Devialet Active Wind Reduction (AWR), ktorá dokáže aktívne potlačiť vplyv vetra. Každý zo vstavaných mikrofónov je obalený vrstvou materiálu proti vetru a dutina chráni membránu mikrofónu pred preniknutím vetra. Softvér navyše riadi adaptívne potláčanie hluku a intenzitu jeho potláčania podľa okolitého prostredia. Zaujímavá je aj technológia IDC (Internal Delay Compensation), ktorá kompenzuje vnútorné oneskorenie generované slučkou potlačenia šumu. Výsledkom je dôslednejšie potlačenie hluku hlavne pri vyšších frekvenciách.

  

Samozrejme, každého bude asi najviac zaujímať, ako slúchadlá hrajú, a to najmä v kontexte s ich nie malou cenou. Tu sa žiadne sklamanie nekoná, aj keď určité rezervy by sa našli. Slúchadlá poskytujú plný a vyvážený zvuk s krištáľovo čistými výškami, dobre situovanými, aj keď niekedy trochu slabšími stredmi a výborne podanými basmi. Potlačenie hluku možno nastaviť na zapnuté alebo na priechodný zvuk. Slúchadlá analyzujú okolité zvuky a potlačenie hluku inteligentne kompenzujú. Vcelku ide o veľmi účinný a spoľahlivý systém. Zvuk pri telefonovaní je špičkový, bez akýchkoľvek ruchov aj pre druhú stranu. Vysoký výkon a miniatúrne rozmery sa však odrážajú na výdrži slúchadiel, ktoré vydržia v prevádzke prinajlepšom 5 hodín, spolu aj s nabíjacím puzdrom 22 hodín. Nabíjacie puzdro umožňuje nabíjanie cez USB-C alebo bezdrôtovo štandardom Qi. Na párovanie sa využíva technológia Google Fast Pair, stačí otvoriť puzdro a podržať tlačidlo párovania na zadnej strane. Ponuka na párovanie sa vzápätí objaví na smartfóne. Súčasne môžu byť slúchadlá pripojené k dvom zariadeniam.

  

Nerád by som, aby drobné chybičky boli vnímané ako negatíva. V tejto cenovej kategórii sú však očakávania používateľov úmerne vyššie ako v nižších kategóriách a hodnotenie tomu musí zodpovedať. Slúchadlá patria k špičke na trhu a určite splnia aj náročné očakávania budúcich majiteľov. 

PLUSY, MÍNUSY:

+ Kvalita zvuku, výborné ANC, spracovanie, bezdrôtové nabíjanie, dizajn, rýchle párovanie, bluetooth 5.2
- Slabšia výdrž

PARAMETRE:

Prenos zvuku: 10 mm menič s membránou ­potiahnutou titánom, frekvenčný rozsah 5 Hz – 20 000 Hz, čas prehrávania 5 h/celkovo 22 h, bluetooth 5.2, mikrofóny: 2 mikrofóny v slú­chadle, potlačenie hluku, kodeky bluetooth AAC, SBC, Qualcomm AptX, rýchle párovanie Google Fast Pair, Multipoint pripojenie k dvom zariadeniam, ochrana IPX4 (slúchadlá), hmotnosť: slúchadlo 10 g, puzdro 50 g

Cena: 399 EUR, edícia Opéra de Paris: 599 EUR

HODNOTENIE: 9/10

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať