SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

Samsung Galaxy A9 má ako prvý na svete na fotoaparát so štyrmi objektívmi

Technológie
0

Na premiére v Miláne sme sa dozvedeli podrobnosti o horúcej novinke Samsung Galaxy A9. Je to najvyšší model tejto produktovej rodiny a je možnosťami a samozrejme aj cenou situovaný niekde na hranicu, kde končí vyššia stredná trieda a začínajú vlajkové lode. Keď už spomíname vlajkové lode, trh v tomto segmente je už relatívne satutrovaný a ani mnohí „skorí osvojitelia“ už nestíhajú inovačné tempo.

Preto sa Samsung začal viac orientovať na vyššiu strednú triedu s cieľom uspokojiť dopyt po nových zmysluplných zariadeniach, ktoré by prinášali najmodernejšie technológie za prijateľnú cenu. To umožní väčšiemu počtu ľudí využívať výhody špičkových inovácií tak v súkromnom, ako aj pracovnom živote

Uniknuté informácie ani tentoraz nezavádzali a nadšenci mobilného fotografovania sa dočkali smartfónu, ktorý má na zadnej stene štyri objektívy. V aplikácii síce pôsobia ako jeden fotoaparát, no sú to de facto štyri samostatné fotoaparáty, pričom každý z nich má objektív a snímač s inými vlastnosťami. Ich popis začneme zhora pri orientácii smartfónu na výšku.

Prvý objektív má svetelnosť f/2,4, je širokouhlý so zorným uhlom 120° a rozlíšením snímača 8 MPx. Nakoľko širokouhlý objektív má veľmi veľký rozsah hĺbky ostrosti, typicky od 1,2 m do nekonečna, objektív je typu Fix Focus, čiže je zaostrený na takzvanú hyperfokálnu vzdialenosť, aby od určitej vzdialenosti až po nekonečno bolo všetko v zábere ostré.

Druhý zhora je teleobjektív, ktorý má voči hlavnému fotoaparátu, ktorý je pod ním dvojnásobný optický zoom. Aj tento objektív má svetelnosť f/2,4, avšak rozlíšenie snímača je v porovnaní so širokouhlým fotoaparátom o niečo vyššie – 10 MPx  

Najčastejšie budete pri fotení používať objektív, ktorý je tretí v poradí. Má vynikajúcu svetelnosť f/1.7, automatické zaostrovanie a obraz premieta na snímač s rozlíšením 24 MPx. Tento objektív má rovnaký zorný uhol približne rovnaký, ako ľudské oko. Mal by umožniť zosnímať jasné a zreteľné snímky, a to ako v ostrom svetle, tak aj za nepriaznivých svetelných podmienok. Takto to prezentuje výrobca, Uvidíme ako sa fotoaparáty A9 Pri redakčnom teste

Posledný štvrtý fotoaparát má objektív so svetelnosťou f/2.2 a snímač s rozlíšením 5 MPx. Je určený pre funkciu dynamické zaostrovanie, ktoré umožňuje rozostriť objekty v popredí, alebo v pozadí tak, aby podľa kreatívneho zámeru vynikol hlavný objekt, napríklad ostrý portrét na neostrom pozadí. Hĺbka ostrosti s využitím tejto funkcie je oveľa menšia, než by sa dalo dosiahnuť na optickom princípe vzhľadom na extrémne krátku fyzickú ohniskovú vzdialenosť objektívov. Dynamické rozostrovanie využíva skutočnosť, že na zábere dvojicou objektívov je možné určiť vzdialenosť každého objektu, presne tak ako my priestorovo vidíme dvoma očami. 

Vďaka technológii rozpoznania scény s využitím umelej inteligencie je fotoaparát schopný okamžite fotografovaný objekt a zodpovedajúcim spôsobom prispôsobiť nastavenie pre dosiahnutie čo najlepšieho výsledku. Kreatívne zámery môžete vyjadriť pomocou objektívu so selektívnou hĺbkou ostrosti, ktorý vám dáva možnosť ručne nastavovať hĺbku ostrosti fotografií a zamerať sa na fotografovaný objekt, a tvoriť tak profesionálne vyzerajúce snímky.  

Ultraširoká panoráma

Batéria telefónu Galaxy A9 s kapacitou 3 800 mAh a dlhou výdržou vám umožní žiť bez obmedzení a užívať si špičkový výkon po celý deň. Vďaka 128GB internému úložisku smartfónu Galaxy A9, ktoré je možné rozšíriť pomocou SD karty až o ďalších 512 GB, môžete teraz fotografovať a filmovať všetko bez akýchkoľvek obmedzení, môžete viac ukladať a menej mazať. 

Smartfón Galaxy A9 bol navrhnutý tak, aby vám spríjemnil život, a je preto vybavený digitálnym asistentom Bixby  a službou Samsung Health, a môžete využiť mnohé výhody, ktoré Galaxy A9 ponúka, vrátane funkcie App Pair. 

Na Slovensku bude Galaxy A9 k dispozícii v čiernej farbe exkluzívne u mobilného operátora Orange a v špeciálnej gradientnej modrej (Lemonade Blue) farbe v značkových predajniach Samsung. Ružová verzia nebude na Slovensku k dispozícii.Odporúčaná maloobchodná cena modelu Galaxy A9 bude 579 € a v predaji bude od polovice novembra.

Samsung Galaxy A9 – technické špecifikácie 

 

Galaxy A9

Displej

6,3“ Full HD+ Super AMOLED, 1080x2220

* Rozmer obrazovky je stanovený na základe uhlopriečky ideálneho obdĺžnika bez prihliadnutia na zaoblenie rohov

Fotoaparát

Zadný: štvornásobný

- hlavný fotoaparát: 24 Mpx AF, f/1,7

- teleobjektív: 2x optický zoom, 10 Mpx AF, f/2,4

- ultraširokouhlý: 120°, 8 MP, f/2,4

- so selektívnou hĺbkou ostrosti: 5 Mpx, f/2,2

Predný: 24 Mpx, f/2,0

Telo

162,5 x 77 x 7,8 mm / 183 g

Aplikačný procesor

Qualcomm (SDM660), osemjadrový (2,2GHz štvorjadrový + 1,8GHz štvorjadrový)

Pamäť[1]

6 GB RAM, 128 GB + slot MicroSD (až 512 GB)

* Veľkosť užívateľskej pamäte je menší než celková kapacita pamäte, pretože časť úložiska využíva operačný systém a softvér vykonávajúci rôzne funkcie zariadenia. Skutočná veľkosť užívateľskej pamäte sa bude líšiť podľa operátora a po aktualizácii softvéru sa môže zmeniť.

Batéria

3 800 mAh (typická)

* Typická hodnota potvrdená testami v nezávislom laboratóriu. Typická hodnota je odhadovaná priemerná hodnota s ohľadom na odchýlku v kapacite batérie pri vzorkoch batérií testovaných podľa normy IEC 61960. Menovitá (minimálna) kapacita je 3 720 mAh. Skutočná životnosť batérie sa môže líšiť v závislosti od parametrov používaných sietí, spôsobu používania a ďalších faktoroch.

OS

Android 8.0 (Oreo)

Siete

3CA, LTE kat. 9

Konektivita

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2,4/5 GHz), VHT80 MIMO, Bluetooth® v 5.0 (LE až 2 Mbps), ANT+, USB typ C, NFC, poloha (GPS, Galileo*, Glonass, BeiDou*)

* Pokrytie systémov Galileo a BeiDou môže byť obmedzené.

Platby

Samsung Pay (NFC) – v ČR a SR nie je táto služba dostupná

Senzory

Akcelerometer, snímač odtlačkov prstov, gyroskop, geomagnetický senzor, Hallov senzor, senzor priblíženia, RGB svetelný senzor

Audio

MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA

Video

MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM


[1]Skutočná dostupnosť úložného priestoru sa môže líšiť v závislosti od predinštalovaného softvéru.
 
Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
Samsung Galaxy smart telefon smartfon kamera foto video objektív

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať