SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

Samsung LS27R650FDUXEN / Úsporný monitor do firmy

0

Recenzovaný monitor je primárne smerovaný do firemného prostredia, kde sa predpokladá určitá variabilita, čo sa týka napríklad možností natočiť monitor ku kolegom pri operatívnej konzultácii, či široký pozorovací uhol pri brainstormingu niekoľkočlenného tímu. Zobrazovací panel môžete natočiť o 45° do každej strany, prípadne ho pootočiť o 90°a použiť na zobrazovanie stránok dokumentov na výšku. Veľmi tenký rámik má okrem estetického aj praktický význam – umožňuje použiť dva monitory vedľa seba, pričom deliaca rovina bude veľmi úzka.

Konštruktéri kládli dôraz aj na redukciu spo­treby. Technológia Smart Eco Saving znižuje spotrebu energie až o 10 % a pritom zachováva kvalitu obrazu. Upravuje jas čiernych častí obrazovky a súčasne upravuje hodnoty RGB, takže  výsledný obraz je dobre vyvážený a jas a kontrast sú dostatočné aj v dobre osvetlenej miestnosti. Panel IPS s uhlopriečkou 27 palcov má tradične široké pozorovacie uhly a dobré podanie farieb. Namerané 87 % pokrytie farebného priestoru sRGB je na kancelárske práce či na tvorbu podnikovej grafiky dostatočné. Meranie potvrdilo, že monitor na reguláciu jasu nevyužíva PWM, takže prívlastok Flicker Free si zaslúži. Po zapnutí režimu Eye Saver sa obmedzí modrá zložka, ľudovo povedané, obraz sa jemne posunie do teplejších odtieňov farieb, čo priaznivo pôsobí proti únave zraku. Ovládanie funkcií monitora je vyriešené veľmi prakticky malým joystickom na zadnej stene.

Konektorová výbava je štandardná - HDMI, DisplayPort a v súčasnosti už zastaraný analógový konektor VGA. Hlavne používateľov ultrabookov by potešila možnosť pripojenia cez moderný konektor USB-C. Súčasťou monitora je aj USB hub a používateľ má k dispozícii dva porty USB 3.0 a dva USB 2.0, takže všetky periférie typu klávesnice, myši či tlačiarne môže mať pripojené k monitoru a notebook potom k hubu pripojiť jedným káblom USB.

„Dizajnový a ergonomický  kancelársky monitor s veľkou uhlopriečkou.“

PLUSY, MÍNUSY:

+ Elegantný dizajn, dobrý obraz, ergonómia
- Potešilo by rozhranie USB-C

PARAMETRE:

• Obrazovka: IPS 27", 1920 × 1080 px; obnovovacia frekvencia 75 Hz; latencia: 5 ms (GtG); jas: 250 cd/m2; kontrast: 1000:1; počet farieb: 16,7 milióna; konektory: DisplayPort, HDMI, RGB, 2× USB 3.0, 2× USB 2.0, audio, slúchadlá, spotreba ma­ximálna 45 W, typická 24 W, stand-by 0,3 W; rozmery: 612 × 539 × 238 mm; hmotnosť: 6,4 kg

• Cena: 230 EUR

HODNOTENIE:  8/10

 

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať