Samsung predstavil nové modely televízorov monitorov a soundbarov

2

V aktuálnej situácii, keď ľudia trávia viac času doma, rastie záujem o moderné televízory a ďalšie zobrazovacie zariadenia. Desaťročia mali televízory klasické využitie - sledovali sme na nich televízne programy, neskôr filmy z videí a DVD prehrávačov. V súčasnosti moderné smart televízory umožňujú konzumovať široké spektrum multimediálnej zábavy zo stereamovacích služieb, prípadne ako základ domácej posilňovne, alebo vo firmách ako konferenčné miestnosti zariadenia.

MICRO LED televízory pre domácnosti

Vynikajúci jas, sýta čierna farba a špičková kvalita obrazu, to sú atribúty technológie MICRO LED predstavenej v roku 2018. Anorganické LED diódy taktiež bránia vypaľovaniu obrazu, takže kvalitu nestráca ani po rokoch používania. V roku 2021 však táto technológia mieri aj do tradičných televízorov určených pre bežné domácnosti. Televízory MICRO LED budú k dispozícii spočiatku vo verziách s uhlopriečkou 110 a 99 palcov (280 a 251 cm), na jeseň pribudne variant s 88" (224 cm) a neskôr aj ďalší s 76" (193 cm). Televízor MICRO LED môže fungovať ako štyri obrazovky v jednej. Vďaka funkcii 4Vue (Quad View) môžu diváci sledovať obraz zo štyroch rôznych zdrojov v mozaikovom usporiadaní súčasne. Môžete si tak napríklad zobraziť priamy prenos z niekoľkých športových stretnutí alebo rôzne scény z videohier.

Samsung Neo QLED

Televízory sa menia z pasívnych zariadení na sledovanie filmov na interaktívne zábavné centrá a nová séria Samsung Neo QLED sa tomu prispôsobuje. Elektronickým srdcom nových je výkonný procesor Neo Quantum a LED diódy Quantum Mini. Zaberajú len 1/40 plochy klasických diód, čo znamená naozaj veľký rozdiel v zobrazovaní. Záujemcovia sa môžu tešiť na sýtu čiernu, žiarivý jas a tiež vyspelú technológiu upscalingu. Výsledkom je dokonale realistický obraz, či už sledujete futbalový zápas alebo hráte videohru na konzole. Televízory Samsung Neo QLED a QLED ocenia aj hráči využívajúci nové konzoly Xbox Series X. Televízory oboch sérií ponúkajú vynikajúcu kresbu detailov v rozlíšení 4K, plynulé prekreslenie pohybu pri zobrazovacej frekvencii 120 Hz a krátku odozvu 5,8 ms. Televízory sérií Neo QLED a QLED, modely 2021 podporujú aj technológiu Freesync Premium Pro pre hranie na PC aj herných konzolách. Výsledkom je výnimočný zážitok v HDR kvalite. V režime Super Ultrawide Gameview je k dispozícii extrémne širokouhlý formát obrazu.

Môžete taktiež využiť tréningové a zdravotné programy. Na jar 2020 Samsung spustil komplexnú platformu Samsung Health zameranú na fitnes, zdravý životný štýl a mindfulness. V roku 2021 pribudla funkcia Smart Trainer. Vďaka kamere (predávanej samostatne) využíva systém umelú inteligenciu na analýzu pohybov a držania tela používateľa, v reálnom čase poskytuje spätnú väzbu a ponúka inštruktážne videá.

Modelový rad Samsung Neo QLED 8K pre rok 2021 (QN800A a QN900A) bude k dispozícii vo veľkostiach 65, 75 a 85 palcov (165, 190 a 216 cm). Modely s rozlíšením 4K (QN90A a QN85A) sa budú predávať aj v menších verziách od 50" (127 cm).

Televízne technológie pre interiér aj exteriér

The Frame urobí z televízora umelecké dielo, ktoré je možné prispôsobiť estetickému vkusu aj vybaveniu domácnosti. Vďaka novým partnerským vzťahom v umeleckom obchode Art Store  (NAVA Contemporary, Etsy a pod.) dokáže The Frame zobraziť čoraz väčšie množstvo najrôznejších umeleckých diel. K dispozícii je aj digitálna kurátorská služba s umelou inteligenciou, ktorá odporúča diela na základe vašich minulých rozhodnutí. Na výber je viac ako 1400 diel od renomovaných svetových inštitúcií. Okrem toho s modelom The Frame získate úložný priestor pre fotografie, ktorého kapacita sa oproti roku 2020 zväčšila z 500 MB na 6 GB, takže sa do neho zmestí vyše 1200 snímok v UHD kvalite. Televízor je v tohtoročnej verzii štíhlejší ako predchádzajúce modely, je hrubý len 24,9 mm, teda zhruba toľko ako skutočný obrazový rám. Vyzerá dobre vypnutý aj zapnutý.

Chýba vám chodenie do kina? V takom prípade je možné odporúčať The Premiere, prvý projektor s trojitým laserom a rozlíšením 4K v kompaktnom prevedení. Projektor sa vyznačuje minimalistickým dizajnom, zaoblenými rohmi a textilnou povrchovou úpravou, takže pôsobí elegantne v každom interiéri.

V roku 2020 predstavil Samsung outdoorový televízor The Terrace, ktorý plne zachovával obrazovú i zvukovú kvalitu a špičkovú funkčnú výbavu bežných modelov. Na rozdiel od bežných televízorov určených do interiéru The Terrace je odolný voči vplyvom počasia.  Certifikácia IP55 znemená, že mu nevadí voda ani prach. Ľahko sa inštaluje a pripojí ku káblovej službe či Wi-Fi. Dodáva sa vo verziách s 55, 65 a najnovšie aj 75 palcami.

Monitory pre prácu aj zábavu

V roku 2020 sa monitory stali životne dôležitou súčasťou domácnosti, na ktorej prebieha učenie, práca aj zábava. Tieto nároky plní Smart Monitor, ktorý spája dobré vlastnosti klasických monitorov a televízorov. Podporuje bezdrôtové technológie Wi-Fi, Bluetooth, Wireless Dex aj Apple AirPlay 2, takže s ním Môžete pracovať kdekoľvek, fyzické pripojenie káblom nie je potrebné. Vďaka technológii AirPlay 2 je možné streamovať multimediálny obsah priamo z iPhonu, iPadu alebo počítača Mac. Vo chvíľach odpočinku môžete zapnúť platformu Smart TV a z monitora je televízor s obľúbenými streamovacími službami.

Herný monitor Odyssey G9 vo verzii 2021 je vybavená panelom Quantum MiniLED so špičkovými hernými vlastnosťami. Zakrivenie 1000R v kombinácii s technológiou Quantum MiniLED prináša jedinečné herné zážitky.

Do kategórie monitorov patria aj digitálne interaktívne tabule Samsung Interactive Display FLIP s uhlopriečkou 75" (190 cm), na ktorú sa dá kresliť, písať a upravovať iné práce. Je určená predovšetkým pre dištančné vzdelávanie a prácu z domu. Má rozlíšenie 4K, na jednej úlohe môže súčasne pracovať tím až 20 ľudí. Tabuľa tak umožňuje efektívnu spoluprácu v reálnom čase, Už skôr boli k dispozícii modely s uhlopriečky 55", 65" a 85" (140, 165 a 216 cm), novinka tak dotvára ponuku.

Soundbary Q Series

Rad Q Series pre rok 2021 je vybavený technológiou Q-Symphony, ktorá produkuje priestorový zvuk vo vysokej kvalite.

Soundbar si dokáže zmerať okolie a prispôsobiť tomu priestorové charakteristiky.Za pozornosť stojí predovšetkým model Q950A s jedinečným priestorovým zvukovým usporiadaním 11.1.4. Nová funkcia Bass Boost posilňuje dunivé basy stlačením jediného tlačidla. Ak si chcete púšťať hudbu z mobilných zariadení, slúži k tomu aplikácie Tap Sound. Za zmienku stojí aj podpora najrôznejších hlasových asistentov, ku ktorým patrí napríklad Amazon Alexa alebo Bixby.

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Samsung Neo QLED

2 komentáre

8k 16k 32k reakcia na: Samsung predstavil nové modely televízorov monitorov a soundbarov

4.3.2021 00:03
QLED, OLED, AMOLED....
aj tak je najdolezitejsia uhlopriecka :)
Reagovať

ďakujem pekne reakcia na: Samsung predstavil nové modely televízorov monitorov a soundbarov

3.3.2021 17:03
ak to vydrží 5 rokov, tak ďakujem pekne - nakupujte šeci...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať