SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Vykurovanie pomocou tepelného čerpadla - prečo sa oplatí?

Technológie
3

Špeciálny projekt

Tepelné čerpadlo vzduch-voda ponúka v súčasnosti jeden z najhospodárnejších spôsobov vykurovania a chladenia, ako aj výroby teplej úžitkovej vody. Okrem toho je šetrné k životnému prostrediu, pretože využíva energiu z okolia. Spoločnosť Panasonic ponúka tepelné čerpadlá vzduch-vzduch, bežne označované ako klimatizácie alebo klimatizačné systémy, a tepelné čerpadlá vzduch-voda čerpadlá, bežne a jednoducho označované ako tepelné čerpadlá.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Tepelné čerpadlo vzduch-voda odvádza teplo z okolitého vzduchu, takže ho možno nainštalovať kdekoľvek, kde je k dispozícii elektrická energia, bez ohľadu na geografické podmienky. Rozdiel medzi klimatizáciou a tepelným čerpadlom spočíva v tom, že v prípade tepelného čerpadla vzduch podľa potreby neohrieva alebo nechladí vnútorná jednotka, ale voda cirkulujúca v zariadení, a to pomocou výmenníka tepla. Z hľadiska inštalácie tento systém ponúka najjednoduchší mechanizmus a najnižšie investičné náklady, čím poskytuje cenovo výhodné riešenie na vykurovanie, chladenie a výrobu teplej vody.

Nezáleží na tom, či si na vykurovanie vyberiete klimatizáciu alebo tepelné čerpadlo Panasonic, môžete očakávať stabilné vykurovanie v miestnych klimatických podmienkach. Stredná hodnota v zime 2020/2021 bola 2,2 °C, pričom spodná hranica vykurovania klimatizačných zariadení Panasonic je zvyčajne -15 °C (-30 °C v prípade Heatcharge).

Tepelné čerpadlo Aquarea T-CAP je schopné produkovať príjemnú prietokovú vodu teplotu 35 °C (na vykurovanie a prípravu teplej úžitkovej vody) až do okolitej teploty -20 °C.

Prečo je tepelné čerpadlo dobrou voľbou?

Tepelné čerpadlo vzduch-voda je jedným z najmodernejších a najekologickejších riešení vykurovania, ktoré je k dispozícii, a navyše vyrába teplú vodu. Využíva najmä obnoviteľné zdroje energie, takže jeho lokálna emisná stopa je zanedbateľná.

Z 1 kWh energie dokáže vyrobiť až 4 až 6 kWh energie a jeho prevádzkové náklady sú veľmi nízke. Ak dokáže dodávať potrebnú elektrickú energiu pomocou fotovoltaického systému, potom vaše náklady na vykurovanie, ako aj náklady na elektrickú energiu a náklady na prípravu teplej vody môžu byť dokonca nulové.

Aquarea: Nová Generácia Tepelných Čerpadiel od Panasonicu

Tepelné čerpadlá vzduch-voda z rady Aquarea predstavujú prelom v oblasti nízkoenergetického vykurovania, chladenia a prípravy teplej vody pre domácnosti. Toto inovatívne riešenie je v súlade s našou víziou bezuhlíkovej spoločnosti a naším plánom GREEN IMPACT.

Až 79 % spotreby energie v európskych domácnostiach je spojená s vykurovaním a prípravou teplej vody. V porovnaní s tradičnými kotlami a elektrickými ohrievačmi prináša technológia tepelných čerpadiel Panasonic vzduch-voda výrazné úspory. Okrem toho, konverziou tepelnej energie vzduchu na teplo pre domácnosť, táto technológia efektívne znižuje emisie CO2 a minimalizuje vplyv na životné prostredie.

Aquarea nie je len o účinnosti. Je to synonymum pre komfort, účinnosť a nízke náklady na energiu. S dlhoročnými skúsenosťami v oblasti tepelných čerpadiel sa Panasonic zaviazal k podpore trvalej udržateľnosti a zlepšeniu kvality života. Naša rada Aquarea ponúka optimálne riešenia prispôsobené individuálnym potrebám s vynikajúcou ekologickou výkonnosťou.

Naše tepelné čerpadlá Aquarea nielen že zabezpečujú účinnosť a komfort, ale sú tiež vybavené modernou cloudovou technológiou. Užívatelia tak môžu ovládať a monitorovať svoje systémy na diaľku prostredníctvom inteligentnej aplikácie, čo im umožňuje optimalizovať spotrebu energie a udržiavať dokonalý komfort v ich domácnostiach bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú.

Aquarea K Generation: Ideálny pre nové inštalácie a dobre izolované domy, tento model ponúka excelentné výsledky aj pri extrémnych vonkajších teplotách.

Aquarea L Generation: Navrhnutá s priemyselne špičkovým prírodným chladivom R290, je ideálna pre rekonštrukcie vyžadujúce vysoký výstup vody alebo pre tých, ktorí hľadajú tepelné čerpadlo s prírodným chladivom.

Viac ako len teplo: Vysoko účinné riešenia Aquarea L Generation prinášajú nielen úsporu energie, ale aj vysokú úroveň komfortu a čistotu vzduchu v interiéri.

3 komentáre

Tepelné čerpadlo mám... reakcia na: Vykurovanie pomocou tepelného čerpadla - prečo je to potrebné sa oplatí?

12.1.2024 23:01
a je to sklamanie. Možno by to bolo úsporné riešenie, ale akonáhle prakticky zrušili nízky tarif, tak sú to vyhodené peniaze. To je moja reálna skúsenosť.
Reagovať

RE: Tepelné čerpadlo mám... reakcia na: Tepelné čerpadlo mám...

14.1.2024 18:01
Ked som staval dom pred cca 15 rokmi chcel som tepelne cerpadlo. Nevysla mi navratnost. Minuly rok som si dal fotovoltaiku aj s rezervou na tep.cerpadlo a zas mi nevysla navratnost. Ak by sa mi kondenzacny kotol co mam pokazil za 2000€ si kupim novy . Tepelne cerpadlo by stalo bajmenej 10000€( mam 4 nezavisle cenove ponuky) pri spotrebe plynu cca500€ rocne mam na 16 rokov plyn zdarma....
Reagovať

A teraz realita reakcia na: Vykurovanie pomocou tepelného čerpadla - prečo je to potrebné sa oplatí?

11.1.2024 09:01
V reáli, naviac tepla treba pri nízkych teplotách a vtedy účinnosť klesne aj pod 3, mnohé TČ, nevedia dodať plný výkon pod - 10, a začnú dokupovať elektrickou špirálou. Fotovoltaika má v mesiacoch december január zlomok výkonu, takže nestačí. Pri - 10 hovoríme o potrebe 30-40kWh denne. Iba s použitím virtuálnej batérie je možné sa priblížiť k nulovej spotrebe el. energie.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať